V akých polohách držať dieťatko, ktoré už samo drží hlavičku?

daster333
22. jan 2020

Ahojte, rada by som sa opýtala v akých polohách (keď sedíte) máte bábätká, ktoré si už sami držia hlavičku?
Určite sa mnohé z vás stretli s tým, že okolie má tendenciu posádzať takéto detičky, preto ma zaujíma, mamičky ktoré sú na tom ako ja a nie sú za predčasné posadzovanie dieťatka v akých polohách ste dieťatko zvykli držať? Totiž zaujíma ma nejaká poloha v ktorej je dieťatko na chrbte tak, aby videlo do priestoru, ale zároveň aby to bolo oka pre chrbátik. Ja sa snažím o polohu napodobňujúcu tvar ako vo vajíčku, teda akoby do roztiahnutého U, najradšej mám dieťaťko pri tom na vankúšiku, avšak akonáhle nemám vankúš, chrbátik je síce akoby naležato, ale hlavička je príliš predklonená (brada priveľmi vpredu k hrudi) a tak sa mi to zdá neprirodzené. Ak máte nejaké foto, budem rada ak prispejete názornou ukážkou, pre porovnanie rozdielu medzi správnou polohou a ,,sedením,,
Ďakujem každému kto prispeje do diskusie

ukulela
22. jan 2020

ja som zbytocne neobkladala vankusmi a podobne. lezal na hracej deke - bolo na nom, ci sa prevali na krusko, ci che byt na chrbte. suinac aj jedalenske stolicky, ktore polohujes - a dieta je v polo-lahu/teda nesedi. alebo bol v hojdacom kresielku .... tam je chrbat pevnejsie podoprety, ako vankusom. ale v zasade najcastejsie lezal a nevadilo mu.

deedol
22. jan 2020

suhlasim s @ukulela, nech je co najviac na zemi, a ked uz musis, tak klbko alebo bocne klbko (daj si do googlu kiedronova a pozri obrazky, pripadne videa). hoci uz drzi hlavu, este to neznamena, ze chrbtica je pripravena na sed, ale to asi sama vies, ked nechces posadzat🙂

wena
22. jan 2020

Ja nikdy malú nedržím keď sedím, 90% času je na zemi na brušku.

daster333
autor
22. jan 2020

@ukulela
@deedol
@wena
Dakujem za reakciu dievcata,samozrejne u nas doma tiez travi drobec vacsinu casu na zemi alebo sa nosime a tak ale myslim skor ked napr.je u vas navsteva kazdy si chce dietatko popestovat,samozrejme navsteva u vas sedi predpokladam a preto ma zaujima v akej polohe si dietatko popestuju,nakolko dietatko chce od isteho veku mat rozhlad a poloha v koliske naozaj vacsiemu dietatku uz az tak nevyhovuje

wena
22. jan 2020

@daster333 Aha, tak pri návšteve to na tých par minút neriešim ako ho držia. Väčšinou poviem nech do nedávajú sedieť, ale opru si ho o seba aby bol v takom pololahu. Ja mám polročnu a keď máme návštevu tak sedíme všetci pri nej na zemi na veľkej hracej podložke a ona je na brušku.

daster333
autor
22. jan 2020

@wena
@deedol
@ukulela este doplnim ze na vankusiku ako ze lezka mi na kolenach na vankusiku nie v zmysle ze sedi oprete o vankusik alebo tak

deedol
22. jan 2020

@daster333 a nemoze byt iba na kolenach opreta o teba? v takom klbku? resp. pololahu ako pise @wena? inak nasi tiez vzdy ked prisli, tak si skratka sadli na zem a on bol na bruchu.

ukulela
22. jan 2020

@daster333 a kolko ma mimino? navsteve bud klasicky okriet o prsia a hlavku cez plece - a rozhlad na tak cez plece a hlavu/chrbatik istit rukou, alebo sikmo popred prsia na ruku - zadok na dlani a chbatik o rukua v pololahu. hlavne nie na kolena a sediet - ak na kolena, tak opriet do zadu o brucho A prsia. ono zasa nie su to hodiny a hodiny - dolezite je aby ho nedrzali na kolenach a babo nebolo v predklone ako v sede. to len upozorni, nech si ho opru o prsia/brucho, kvoli chrbati ktory este nema pevny.