Utisenie inak ako na prsniku - tok mlieka mu vadi

marvin1234
25. jún 2018

Ahojte, prosim o nazory, mam 6 tyzdnoveho synceka, ktory sa velmi tazko utisi ak nieco nesaje. Problem ale je, ze ked place a ma problem zaspat a ja mu davam prsnik hneva sa, ocividne mu skratka vadi, ze mu ide mliecko, lebo je najedeny a chce len tak cuckat. Zaroven sa mu bojim davat cumlik, koli kojeniu, mali sme dost problemov naucit sa prisat. Pravda ale je, ze v nosici bez toho aby mi sal prst nezaspi (prsnik tiez nefunguje) a v kociku bez cumla nie je sanca ☹ mateniekto podobne save babo?? A nejaku radu co s tym? Ďakujem

ukulela
25. jún 2018

fitlopta, satka (aky mas nosic? mozno mu nesedi poloha, v satke sa da uviazat aj tak nasikmo, pololezmo ) ... ulitka, alebo zavinovacka na sposob, kde su aj rucky zavinute? treba poskusat ... alebo zmenit polohu nosenia.

ninuss
25. jún 2018

@marvin1234 ja mám presne to isté.. robil mi to aj prvý syn. Musela som jednoducho len vydržať, kým podrastie a samé to nejak prešlo. Teraz mám tiež 6t synčeka a zase to isté. Vidím, že je nervozny, chce spinkať a sat..ale akonáhle sa mi spustí mlieko začne plakať a odťahuje sa. Občas mu vytiahnem prsnik, keď cítim že sa mi mlieko spusta a počkám kým odtecie do plienky ale samozrejme sa hnevá že som mu ho vytiahla, ale aspoň sa nezakucka. V nosiči mi zaspal aj bez sania. Cumlik som mu prvé týždne nedávala, teraz asi druhý týždeň mu ho občas ponúknem. Väčšinou ho vypluje ale občas ho vezme upokojí sa a zaspi. Lebo niekedy už naozaj neviem, ako ho upokojiť aby zaspinkal. Prvý syn mi štrajkoval kvôli rýchlemu toku tak, že sa nechcel potom ani prisat. A jemu som dala cumlik od narodenia, preto som teraz cakala s tým cumlikom nech si najskôr zvykne na kojenie a na to že to občas tečie rýchlo. Keď je hladný..uglga to..i keď sa občas zakucka ale aspoň neodmieta.

lindusss2016
25. jún 2018

@ukulela tie koliskove uvazy v satke, co radis, sa uz vobec neodporucaju kvoli riziku zadusenia

marvin1234
autor
25. jún 2018

@ukulela no v ulitke byt nechce a v zavinovacke je mu teraz uz mega horuco ☹ nosic mam rischino, objednala som minuly tyzden aj iny, v satke plakal....fit lopta nezabera, on skratka vkuse chmata pusinkou a uplne zufalo si pcha rucky do ust...dam prsnik, zaciti mlieko, nervy. Dam malicek, spokojne babo...

marvin1234
autor
25. jún 2018

Ahoj, dakujem, u nas to s kojenim je od zaciatku tazke, zvladli sme to, ale to uspavanie bez niecoho v ustach je takmer nemozne ☹ fakt neviem co s tym, ked mi dve hodiny place a nic nezabera, ja furt skusam prsnik az to dojde tam ze si ho len ulozim tak ako ho kojim a uz place...

pininka
25. jún 2018

Ja by som cumel dala. Pre nas to bola doslova zachrana, ked len reval a ni prsnim nechcel. Napriek tomu sme sa dojcili normalne. Treba individualne brat kazde dieta, a rady z mamily a pod brat s rezervou.

ukulela
25. jún 2018

@lindusss2016 ale vsak mam dieta pod kontrolou - ci? AJ TAKE TIE "DOJCENSKE UVAZY" https://www.drobcekovia.sk/det/sk/61/170/404/Ba...
.. ja som viazala uz rovno na kri do kapsy, ale nie tak male babo.
@marvin1234 nuz, ked chce sat - takzko poradit ine, ako cumel ... ja som plne kojila a maly bol do cca pol roka aj s cumlom - takym celosilikonovym (nie s umelyn vrchom) - pohladam link, s kojenim problem nebol ... potom jedneho dna cumel vyplul a bolo ...
Inac ja som mala satku ako prvu elasticku do 9 kg, nie tu pevnu. ta vyhovovala mne aj malemu.

marvin1234
autor
25. jún 2018

@pininka toto mi kazda mama v okoli vravi, ale mne on vo vseobecnosti otvara male ustocka tak sa bojim ze sa to nezhorsi

ukulela
25. jún 2018

@marvin1234 cumel tento - https://www.aladdin.sk/dudliky/chicco-celosilik...
bol smiesny, lebo ma v strede dierku (z vonkajsej strany) - je taky dutty - tak bolo do neho vidiet, ked ho maly mal v ustach 🙂 bol srandovny 🙂

marvin1234
autor
25. jún 2018

@ukulela dakujem, ja ked som zufala tak mu ten cumlik dam a akonahle zaspi vytiahnem, ale mam z toho stihy lebo maly vo vseobecnosti preferuje lavy prsnik a tak...takze vzdy ked zahapruje kojenie sa zostresujem ze to cumel, uz je na mna aj manzel nastvany preto ☹

pininka
25. jún 2018

@marvin1234 pozri, ty sa musis rozhodnut, ale ak nebude spat a v kuse len plakat, budete nestastni vsetci a hlavne ty na prasky. Ja som bola tiez nestastna ze najstarsieho som dojcila len 6 tyzdnov, ale boli to tyzdne cisteho trapenia, decko hladne, v kuse urevane, nevyspate a ja total hotova. Moj muz mal triezvy pohlad a doslova mi povedal nech s tym uz prestanem,ze je to onicom. Stale si myslim ze dojcenie je naj, ale aj to,ze nie kazdy sa vie rozkojit a ze dietatu nic nebude ak nebude dojcene.

marvin1234
autor
25. jún 2018

@pininka moj muz mi vravi presne to iste.....maly pribera fakt vela, papa riadne, ale bol to boj, zacinali sme na klobucikoch, postupne sa mi podarilo ho od nich oducit a teraz zasa cumlik. Kojenie veru samy stres..

myjusiatko
25. jún 2018

@marvin1234 prejde to, bude si chciet casom dudkat menej. Ale to, co popisujes, je prirodzena funkcia dojcenia. Skus sa naucit dojcit v satke. Mne to velmi ulahcilo zivot. 🙂 potom sme mohli vsade a na akokolvek dlho. 🙂

myjusiatko
25. jún 2018

@marvin1234 cumel nedavaj, kor ak ste bojovali s kojenim. Velka sanca, ze ti bude strajkovat. Proste ho koj ako potrebuje. Je este malinky. Ved ste estelen skoncili sestonedelie.

marvin1234
autor
25. jún 2018

@myjusiatko no len tu ide o to ze on chce sat ale vkuse aj ked je dyty a zuri ked mu ide mlieko lebo jo uz nechce takze prsnik mi vtedy odmieta.

marvin1234
autor
25. jún 2018
myjusiatko
25. jún 2018

Ono ak mu das cumel, nenauci sa ti sat nenutritivne (bez toho aby mu tieklo mlieko) a bude sa ti potom na prsniku rozculovat, ze mu to furt tecie.

myjusiatko
25. jún 2018

@marvin1234 no to je ale presne tym cumlom. On sa musi naucit na ciciku tak dudlat, aby to netieklo. Naucia sa to okolo 2m.

bubinovci
25. jún 2018

Uplne chapem ze sa bojis cumla. Moj prvy syn mal dudel a nakoniec som ho zrusila lebo nam kazil dojcenie. Niektore babatka s tym problem nemaju ale moj syn bol tiez taky ze pusinu otvaral ako vrabcek takze to prisatie bolo problemove. Pises ze ti cuca prst. Akurat minule som citala ze ak ma dieta problem s prisatim tak je lepsie krmit po prste ako z flase s cumlom. Tak pripadne mu nechaj pocuckat malicek kym sa ukludni teda v nosici. V kociku to samozrejme nejde.

pininka
25. jún 2018

@marvin1234 presne ako vravis, ja som si myslela ze prilozis a ides. Segra mala starsieho o dva roky a nemala ziaden problem. Ja mam tri deti a az pri tretej sa nam podarilo dojcit dlho bez prikrmovania um. Druhy syn bez problemov do 5 mesiaca a potom z jedneho dna na druhy nic, ani tuk, ruckami odtlacal prsia, a ja mlieka kopec, no naplakala som sa, ale tu sme a obaja maju klopem paradnu imunitu.

ukulela
25. jún 2018

@marvin1234 pozri, ja som nejako cumel neriesila a neodmietala. na vecer som ho narazila, ked mal zaspat a nedalo sa mu a maly zaspal a potom vyplul ... kedy tedy dostal aj flasu s odsatym (prve dva tri mesiace mi to vychadzalo jedno kojenie denne na flasi, kym sa mi nestabilizoval tok mlieka) ... ak jeden prsnik odmieta, skus poskumat preco - bud tecie z neho malo, alebo vela. ak vela, staci mozno najskor kus odstriekat, aby sa trocha uvolnilo a nesiel mu rovno taky velky tok .. ak malo, tak mozno castejsie poodsavat, aby telo zaregistrovalo dopyt. a tiez mojmu vyhovovala kedy tedy aj zmena polohy na prsniku - ta futbalova spod pazuchy. mala som dojciaci vankus, na nom to bolo idealne. ako som pisala - maly sa jedneho dna rozhodol a cumel vyplul a viac nechcel. kojila som plne do polroka, a potom postupne menej a menj az do dvoch rokov. v noci raz, pri horsich nociach max dva krat ... takze u mna cumel nezanechal ziadne nasledky, a radsej cumel, ako prsnik miesto cumla - to by sa ti neskor sakra vypomstilo ....

myjusiatko
25. jún 2018

@bubinovci cucat prst je to iste ako cumel. :/

marvin1234
autor
25. jún 2018

@ukulela veru skusala som dnes ho oklamat inou polohou, reval, ale nevzdam to. Myslim ze z toho co odmieta mu to ide tazsie, je aj mensi, tak ho odsavam, beriem bylinky, spome spolu a vsetko. V noci sa mi naje aj z toho, len tam mam uplne inu bradavku aj dvorec tak podla mna hlavne tym to je. Poskusam, len skoda ze ani za nic nechce papat po leziacky vedla mna.

marvin1234
autor
25. jún 2018

@pininka ja tiez cakam kedy sa to uz ak cele skomplikuje ze mi manzel povie ze radsej spokojne dieta s cumlikom na nutrilone alebo odsatom nez vkuse riesit kojenie a stresy a laktacna u nas jak doma...

pininka
25. jún 2018

@marvin1234 ako pisem,viem presne o com to je a sama sa musis rozhodnut. Urcite nebudes horsia matka ak prejdes na um.

bubinovci
25. jún 2018

@myjusiatko ok. Pisem len co som sa docitala a moju skusenost. Prveho som dokrmovala cievkou na prsniku. Aby sa naucil spravne sat. A teraz pri tretom dietati som sa veru uchylila aj k tomu ze som jej dala malicek sat. Prsnik uz nechcela, cumel vypluvala lebo ho chcela sat ako prsnik a to je ina technika sania a ked som jej dala malicek tak ho sala ako prsnik akurat teda bola kludna lebo ju neznervoznovalo rychlo alebo pomaly tecuce mlieko

marvin1234
autor
25. jún 2018

@bubinovci ono to je tazko, kazdy vravi inak. Ja som v pravidelnom kontakte s laktacnou a pna tiez vravi ze nema rada extremy a ze na tu chvilu co sa upokoj mu mozem dat prat alebo cumlik....tak ja uz neviem, asi sto babatok, sto krat inak to prebieha

marvin1234
autor
25. jún 2018

@bubinovci prst, pisem jak truba sorry, male pismenka na mobile 🙂

kahanikova
25. jún 2018

Aký je rozdiel keď saje malíček a keď saje cumel? Prepáč, nevidím v tom rozdiel.. a netreba sa ničím stresovať to neprospieva ani tebe ani malému ani mlieku.. Riaď sa hlavne svojou intuíciou a nie radami z MK 🙂 a bude ti najlepšie

bubinovci
25. jún 2018

@marvin1234 presne vsade sa pise inak a kazde babo je ine. Mam tri deti a kazde je ine. Synovi cumel naozaj kazil prisatie. Tak som ho zrusila. Druha dcera cumel nemala. A teraz tretia ked nervaci a neviem ukludnit na prsniku tak na chvilku dam cumel ale nie vzdy zaberie takze potom prst. Hlavne uz si z toho pri tretom nerobim stresy 😊