Starostlivosť o novorodenca

25. júl 2022

Koncom augusta sa mi narodi dcéra, začínam mať posledný týždeň strach ako to vsetko zvladnem, po bábätku som túžila ale teraz mam len strach ako to bude keďže ja som bábätko ani na rukách v živote nedrzala...obliieva ma až pot keď si pomyslím že o mesiac budeme traja.. je to normalne.?

deti95060810
25. júl 2022

ja som mala takéto stavy týždeň pred pôrodom...
v nemocnici keď mi dali bábo tak som si nacvičovala držanie nad posteľou - že čo keby mi spadlo....
neboj sa, časom to prejde, aj na starostlivosť si zvykneš... držím palce.

nafka0483
25. júl 2022

Popozeraj si videa na youtube - ako manipulovat s novorodencom, spravne drzat... budes pokojnejsia ze si pripravena 🙂

nikpa
25. júl 2022

Je to normálne a všetko zvládneš, bude to zrazu pre teba prirodzené a ani sa nad tým nebudeš zamýšľat. A keby aj bol s niečím problém, nie je hanba požiadať o pomoc skúsenejšiu... mamu, sestru, svokru, kamošku.

kkovacovak
25. júl 2022

Zvládneš. Príde to samé od seba.

autor
25. júl 2022

Vďaka za podporu....dúfam ze to nejako zvládnem.. už teraz mam depresiu ...

jjanulienka
25. júl 2022

Neboj sa keď uvidis to babatko všetko sa v tebe automaticky aktivuje a inštinktívne budeš vedieť čo robiť ☺️

mirka17
25. júl 2022

ja nikdy neriešim do predu čo bude, ako bude , žijem pre daný moment. Častokrát sa veci vyriešia na mieste, a ušetrím si kopu nervov a strachu premýšlaním nad niečim čo ešte nie je. ja som tiež malé dieťa nikdy nedržala na rukách, a porodila som hned dvojičky. Do teraz si pamatám ked som ich prvykrát videla, boli také malé, ako bábiky hovorím si to snád ani nie je možné také maličké, ráno prišla vizita, že vraj treba ich vyzliecť, to si mala vidieť , vizita na do mnou a ja som tam maturovala s tým malým telíčkom, a potom im dať plienku, plienku som tiež prvykrát držala v rukách, som to otvárala, zatvárala, otáčala, normálne mi bolo smiešne, ako na do mnou stála vizita a ja som otáčala tu plienku a rozmýšlala ako jej to dám pod riťku, bála som sa čo i len dotknúť, ale zvládla som to. ani manuál som nepotrebovala.

autor
25. júl 2022

@mirka17 waaau... 🥰

anonymnasnazilka
25. júl 2022

aj ja som mala taky strach par dni pred porodom. je to uplne normalne a prichodom babatka pridu aj zrucnosti. najdes si sposob a cestu, ktora bude vyhovovat tebe aj babatku 🙂. mne prvy tyzden pomahala mamina, ukazala nam, ako sa da babatko okupat, pretocit na brusko (z toho som mala uplny des), v porodnici mi ukazali ako menit plienku, na co davat pozor..

autor
25. júl 2022

@anonymnasnazilka super keď ma kto pomôcť poradiť. Mne nemá kto 🤦‍♀️🤰

karola987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
halci
25. júl 2022

V porodnici sa treba opytat, ked niecom nerozumies. Ukazali mi zakladne veci ako prebalit.

hviera81
25. júl 2022

haha, bola som na tom podobne, ale ako ti ho daju do ruky, tak to akosi pride samo, ze vies co a ako.
v prvy vecer sme dostali rychlokurz ako prebalit, druhy vecer kupanie, no bol to fakt rychlokurz :D ale prislo to potom samo 🙂

saxana000
25. júl 2022

Potrenovala som trosku na babike podla videi na yotube.aj ulavove polohy ako klokan tigrik ako drzat pri kupani aj priputanie do autosedacky aj viazanie do perinky..zive babo je samozrejme nieco ine ale mozno budes kludnejsia trosku

mimikarol
25. júl 2022

Ja som ani plienku nevedela dat. Ukázala mi to spolubývajúca v pôrodnici. Čakala som že aspoň aký taký základ nám ukážu sestricky....Ale od nich som sa nenaučila nič. Pomoc sme s mužom nemali žiadnu. Prvé kúpanie bola panika stres 😅 Dcéra už má 7 rokov, v pohode to pri nás prežila. Naučíš sa všetko za pochodu, ono to proste príde samo

anonymnasnazilka
25. júl 2022

to ma mrzi, ze ti nema kto pomoct. ale kludne sa pytaj v porodnici, sestricky urcite poradia. a ostatne pride samo. hlavne sa kvoli tomu dopredu nestresuj. urcite to zvladnes 🙂

majlo1234
25. júl 2022

Naucis sa pomaly, budes mat na to kopec a kopec casu, neboj😊

ckatka
25. júl 2022

Dohodni si stretko s poradkynou nosenia a nauč sa babo viazať do satky. Je to bezpečné a máš volne ruky a je to super lebo je "pri zdroji" a ma.pri sebe maminku. A lepšie trávi.
Držím palce. Dobre bude

sakaca
25. júl 2022

Je to úplne normálne ja som mala obavy aj pri druhej po 2,5 roku som bola neista tie prvé dni. Popozeraj videa, chod na predporodny kurz kde ti ukážu aj manipulaciu, vyskusas si s babikou. Nájdi si vopred laktacnu poradkynu v okolí aby si bola pripravená ak náhodou a tiež možno aj poradkynu nosenia alebo ta laktacna ti aj s nosením poradí, mne Rischino nosič veľmi pomohol a uľahčil fungovanie.

kofolala
25. júl 2022

Môžeš mi napísať , tiež rodím na konci augusta 😊

autor
26. júl 2022

@kofolala mas spravu

anavixy
29. júl 2022

Ak máš ig, sleduj lipireablog, nicole.dula.sk, asi ich najdes aj inde.. maju skvele rady, navody, videa, prispevky 🙂 venuj sa teoretickej priprave, v pôrodnici ti vsetko ukazat nestihnu a bude lepsie aj tebe, ked budes vediet kolka bije 🙂 velmi velmi vela mamiciek sa boji sa aj dotknut svojho babatka a vzdy sa usmejem, ked prinesiem 4kilove babatko mamicke a jej prve slova su “aky je malicky” 🥲 ono je to v podstate jedno, ake je velke, novorodenec vyzera krehko, ale nie je krehky, je pruzny a ohybny a jemny 🙂 a nadherny 🥰 a bude tvoj, urcite sa budes bat, ale on bude po tvojich dotykoch doslova tuzit, tak to rychlo prekonaj, odhod perinky a idealne aj oblecenie a mojkaj mojkaj mojkaj kolko sa bude dat. A hlavne si neber osobne, ked bude pri manipulacii plakat. Novorodenci placu casto aj bez zjavneho dovodu, neznamena to, ze mu ublizujes, proste by v tej chvili mozno radsej nehybne lezal 🤷🏻‍♀️😀