Poloha 5,5 mesačného na brušku

petula0905
18. dec 2020

Môj 5,5 mesačný synček nechce byť vôbec na brušku. Otočí sa z chrbatika na bruška a po chvíľu mrnčí. Neurológ. Vyš v poriadku, na rhb už nemusíme chodiť. Máte s tým skúsenosti?

kiki68
18. dec 2020

@petula0905 no nic , nechat tak a skusat v tej polohe, ale inak, cize tak aby bol na Tebe alebo ho tak nejak drzat. Mrkni si to na napr google, pinterest. Je to bezne u deti.

janulienka1103
18. dec 2020

Moja skoro 8 mesačná nechce byť na brušku 😂😂 proste ju to tam nebaví 🙂

limetka69
18. dec 2020

@petula0905 moj ma bruchu tiez nechcel velmi byt, a ked bol tak grckal. A je tu, zivy, zdravy. 🙂

andreatytler
19. dec 2020

@petula0905 Skoro vsetky deticky nemaju radi polohu na brusku az kym nezacnu lozit alebo stvornozkovat. Po tom ako zacne mrncat, nechat ho este tak minutu a potom prevalit na chrbatik alebo inac zmenit polohu a o 30-40 minut dat na brusko znovu.
Ak tam nebude dlho, nech je aspon casto.
Ak sa vytlaca ruckami, daj pred neho zrkadlo alebo daj zrkadlo na zem a jeho poloz na zkrkadlo.
Daj ho na brusko na stole a sklon sa k nemu tak aby bol motivovany pozerat sa ti do tvare.
Lahni si na chrbat a poloz si ho na svoje brucho a on znova bude mat motivaciu sa vytlacat ruckami aby ti pozeral do tvare.
Dajte ho hornou polovicou tela na rozne vyvysene povrchy ako tvoje stehno, vankus...
A samozrejme hracky. Ja som kupil hulahop kruh a priviazala som nan rozne stuzky a handricky a sustave veci a dala maleho do stredu toho kruhu a on sa otacal v nom ako hodinova rucicka a ohmataval vsetky tie priviazane veci.

janulienka192
19. dec 2020

Moja mala 11.12. 6. mesiacov a dlho sa jej nepáčilo na brušku, iba teraz pochopila, že vidí inak veci a začína skúšať kliky.... Myslím, že to príde časom 😉

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babydesire
19. dec 2020

No, moj syn ten polohu na brusku miloval, dokazal aj cca dvadsat minut vkuse drzat hlavicku hore,usmiaty ako pagacik,,takto som ho vozila v lete v kociku (to mal 3-5mesiacov) a vsetci sa zanami otacali...dcerka taka nebola,ale nevadilo jej byt na brusku,zvlast ak mala nadohlad nieco zaujimave