Malo by byť bábätko bosé?

1. máj 2024

Mamičky pozerala som na instagrame taku mladu babu je to nejaka že Hadsn alebo tak, bola v markize s popôrodnou depresiou a teda propagovala na ig, že je dobre pre babo nechavat ho uplne bosé aj ucit sa chodit, priložila ktomu video ako ide snim niekde po betone ( ma 9 mesiacov) a spustil sa nanu obrovsky hate, ze dieta moze dostat plesen, ze nevie ci tam niekto necural, nekakal.
A zas druha strana, ze to je prospesne pre babo.
Ja mam prve babatko a nevedela som, ze aj taketo veci sa riesia a rozdeluju mamicky.
Co si vy myslite o tom? Nechavat deti bose alebo nie? Popripade nejaky odborny clanok ak mate k dispo budem vdacna 🙂

anjelicek26
1. máj 2024

No skôr nejaké poranenia,zima,teplo na nohy.. moje deti behaju cele leto bose,všade kde sa da, ale už majú rozum a pozeraju na hmyz, sklo,kamene a ked je beton horúci,neostanu tam stat a revat... takže nie, 9 mesačne som bosé chodiť nenechala.. ale ze by som za to niekoho hejtovala, to tiež nie. Veď keď si myslí,že je to pre jej dieťa správne,tak nech to tak robí...

aliaray1
1. máj 2024

Ahoj, ja som nechavala iba v Sade J.Krala a na Kuchajde a nozky a rucky po chodeni a lozeni som dokladne umyvala a kremovala (v kociku). Najskor som obehala v okoli, ci najdem sklo a nieco nebezpecne, stale som bola pri nej. Nic tam nebolo, nikdy sa nezranila. Nosila som so sebou vzdy fenistil kvapky aj gel, lebo bola jar a leto a v trave a dateline same vcely...Lenze inde v Ba ako tam sa nedalo, roztrieskane sklo je v Ba vlastne vsade, na ihrisku pri kolotociku som nasla celu asi 5 cm cepel z noza....same flusance, grcky, v trave barsco po psoch, vtakoch, v pieskoviskach zasa po mackach. Ja by som volila barefoot capacky uz s mojou skusenostou.

anavixy
1. máj 2024

Ano, bose alebo v capackach, ak ide o dieta ktore sa uci chodit.

lucia13022023
1. máj 2024

Aj ja nechávam dieťa bosé na trávniku, na betóne kde je sklo, milión malých kamienkov, spaky, Žuvačky atď nie.

anavixy
1. máj 2024

A teda hate, alebo protichodne nazory su samozrejme, na vsetko… v niektorych veciach su protichodne nazory len medzi laikmi, v niektorych aj medzi odbornikmi, pre obmedzenych ludi je poburujuce vsetko co sa robi inak, nez robili oni, starka, suseda… kazdopadne vzdy je nejaka rozumna alternativa, nemusi byt dieta priamo bose, ale urcite radsej v capackach ako v tvrdych topankach (na to vies tiez najst videa ako chodi zacinajuci chodec bosi/v bf obuvi a v tvrdej podrazke).

vanilkovazmrzka
1. máj 2024

Ludia sa hejtuju uz za vsetko, uz len za to, ze vyjdu z domu… chodenie na boso je zdrave a prirodzene, bodka. Plesne skor dostane clovek zo zatuchnutych topanok, ako z bordelu na chodniku, ktory snad kazdy pricetny clovek po prichode domov umyje.

soleil_
1. máj 2024

Obrovský hate, zase nepreháňaj, bol tam jeden komentár a s hejtom nemal nič spoločné 😅
Za mňa v pohode, dávala pozor na čo dieťa stúpa a hádam sa doma umývajú takže 🤷‍♀️

annm81
1. máj 2024

My sme dostali logicky zdôvodnenú radu - na hladkom povrchu topánky. Na nerovnom povrchu, trávnik, piesok, kamienky, trénovať nohu naboso. Toho sme sa vždy držali a keď sa pozriem okolo, drvivá väčšina detí tu po ihriskách a parkoch behá v teplom počasí naboso, v meste na chodníkoch v topánkach.

euka210
1. máj 2024

bose, ale nie po betone...ale po trave, piesku je dobre chodit pre male deti. Ja som sa tesila na dvor a travu, ze budu deti chodit bose...ale dvor u svokrovcov bol a stale je viac pracovny, takze naboso nehrozi. Najmensi ale v lete nema problem na letnom kupalisku, starsi bez sandalok ani krok...jedine vcela moze byt problem, inak v pohode, ja v tom problem nevidim.
Ja som pocas prveho tehu citala clanok od imunologa, ze deti z dedin maju lepsiu imunitu ako z mesta...takze som v tomto uplne ina ako moja mama, ktora to az prehana a neriesim kazdeho bacilka, spinku a pod.

petamich
1. máj 2024

nas chodil a stale chodi bosy rad a casto 🤷‍♀️ po betone vacsinou ho nenechavame ale trava, kamienky, piesok, tartan, niekedy aj ten beton ak je to terasa, kupalisko...vyslovene po chodniku/ceste nechodi bosy 🙂 a teda pozor mozes davat aky chces aj tak nam skocil na vcelu

kazdopadne nam to pediatricka odporucala a na baby balance tiez, ze to podporuje vyvoj nohy, balans tela atd.

thirstymonk
1. máj 2024

Doma sme všetci celý život bosí. Koľko nás je. Či je leto, či je mráz. Vonku zas nikdy, max na plavarni. Ja osobne neznašam ponožky a čo nenavidim najviac, keď prideš dakde k dedovi babke a nanucuju ti papuče dpč.
Samozrejme, cela familia huči, bose decko, potom ma sople a bla bla bla, takže jednym uchom dnu a druhym von.

milanemila
1. máj 2024

Doma nechavam bose, ale vonku nechodi bose (jednak spina, jednak nech si nieco nepichne do nohy). Na von prve topanocky kozene capacky alebo nieco ohybne, nech to ma ako “hrubsiu ponozku”. Do pieskoviska chodia bose alebo aj na nasom travniku, ale po meste proste nie. Uz som aj na detskom videla rozbitu flasu, takze aj ked je chodza na boso (hlavne na nerovnom povrchu) prospesna, tak zas nie vsade a za kazdu cenu.