Kedy začali vaše bábätka dvíhať a držať hlavičku?

bajuss21
30. nov 2020

Ahojte, zaujímalo by na kedy vaše bábätká začali dvíhať a držať hlavičku. Začínam byť trochu nesvoja a chcem ísť s tým k doktorke len chcem vedieť či nebudem zbytočne stresovať.
Malinká má 3 a pol mesiaca a keď ju držím na rukách, stále jej padá do strán. Na brušku ju dvíha ale tak ešte nie pevne a občas jej padne na podložku, má ju takú neistú. Na trojmesačnej poradni keď doktorka skúšala priťahovanie hlavičku za ručičky, tak hlava jej zapadla dozadu. Doktorka to vtedy nejako neriešila ale je okolo mňa kopi bábätiek, ktoré v jej veku sú už unde a ja neviem... Ďakujem 🙂

alexandra2468
30. nov 2020

@bajuss21 nasa aj na bruchu zacala pevne dvihat hlavu az v 4mesiaci ( na konci).
Na rukach sme ju zvislo zacali nosit az ked mala 8m tusim (ked hovoris o tom, ze jej pada hlava do stran este). Niekedy v 4m som ju tiez nosila zvislo chvilu, som si myslela, ze bude cvicit hlavicku a pevne ju drzat potom. Myslela som si, ze by som jej tak mohla pomoct 😃
Ale zacali sme chodit na fyzioterapiu, lebo ona sa nechcela dvihat ani na rucicky, tak tam mi hned povedala fyzio, ze ju nemam nosit zvislo.
Ale my sme boli aj na neurologickom vysetreni, lebo nasa bola vo vsetkom extremne pomala.
Vysledok-je v poriadku, len leniva 😃

nikpa
30. nov 2020

@bajuss21 to je este stale v pohode, treba vela posilňovať svalstvo v polohe na brušku, aj niekoľkokrát denne, motivovat ju s hrackami nech sa na brusku sama chce obzerať, pozerat okolo seba. Ja ked som tak davala syna, ľahol si a plakal, prve dni absolútne nespolupracoval ale casom si zvykol a hlavicka mu pekne spevnela. Keby bolo niečo zle, dr by vas uz hnala na neurologiu a na cvičenia.

deti95060810
30. nov 2020

my sme s tým mali problém... cvičili sme vojtovku, ktorá nám veľmi pomohla.

nelca0510
30. nov 2020

@bajuss21 u nás na konci 3 mesiaca už zdvihla pekne a nerevala konečne už pri tom. A postupne sa to zlepšovalo. Ale potom sa to so všetkým pekne rozbiehalo🙂 Každe bábätko je ine🙂

andreatytler
30. nov 2020

@bajuss21 Na konci tretieho mesiaca sa uz podoprel na lakte a aj pliecka dvihol.
My sme chodili na terapiu od 8 tyzdna na hypotonus a ked mal 3 mesiace tiez mu hlavicka odkvacla pri tahani za rucicky do sedu. Terapeutka povedala ze v tom case by uz mal zapajat svaly a spolupracovat pri tom tahu ale nas nic a tak sme dostali na to cviky. Upravilo sa to.
Ako casto ju davate na brusko? Nestresuj. Ak mas pochybnosti, zajdi a fyzioterapeutkou a ona vam poradi ci to treba riesit alebo nie.

lucylliana
30. nov 2020

Náš maly si držal hlavičku po 2týždňoch keď bol na rukách chvíľu ale on nechcel byt vôbec na brušku ale on si ju dvíhal zasa keď ležal na chrbte