Chodák pre deti- áno alebo nie?

lenuska9999
28. jan 2020

Ahojte mamičky. Chcem sa opýtať, aký máte názor nato, dávať dieťa do chodáka? Môj syn už sedí sám a svokra do mňa hučí, že už ho môžem dať do chodáka. Ale počula som aj veci typu, že keď dám dieťa do chodáka, bude oveľa neskôr chodiť samé, lebo mu bude chýbať ta opora, na ktorú sa pri chodení v chodáku spolieha. Aké sú vaše skúsenosti?

peptina
28. jan 2020

Neviem mám pocit že to sú novodobé hlášky. Ja som dávala do chodaka,dievča mi začalo chodiťna rok a chlapec skôr

mima1
28. jan 2020

Ja som choditko nepouzivala vobec ani mi to neprislo ako potrebna vec. A syn zacal sam chodi zaciatkom 11mesiaca

deedol
28. jan 2020

info od rehab lekarky a viacerych fyzioterapeutiek - nie je to pre dieta dobre, ma sa postavit a chodit samo, ked je na to pripravene.

mareka49
28. jan 2020

Podla mna neuskodi nejak extra moc, ak by bol v nom len trosku.
Ale naco???
Uplne to narusa prirodzeny vyvoj.
Mozno tak pred 30 rokmi to bol hit.
U nas sa tomu hovori pavuk..
Ale ked si to tak vezmes, comu to ma pomoct?
Tebe sa "pozbavit" decka na chvilocku alebo akoze robit pokrok.
Nie, chodza v choditku pokrok nie je.
Moj nazor.

matildam
28. jan 2020

Ako píše deedol... žiaden lekár by vám chodítko neodporúčal - dieťa naučíte veľmi nesprávne našlapovať. A tí, ktorí chodítko používali a ich dieťa nemá problémy s nožičkami, mali šťastie... neznamená to, že chodítko detičkám pomohlo naučiť sa chodiť.

pribinak
28. jan 2020

V niektorých krajinách sú Chodaky zakázané, napr. Austrália. Ničia chrbticu, kĺby. Samozrejme to sa neukáže hneď, ale za pár rôčkov. Deti majú zle držanie tela, vypraví chodia, majú ploche nožičky.
Dieťa sa naučí chodiť aj bez chodaka.

gwendolyn
28. jan 2020

Dieťa má chodiť, až keď je na to pripravené fyzicky, má posilnené svaly štvornožkovaním a obchádzaním nábytku. V chodítku sa mu zbytočne zaťažuje chrbtica a učí sa chodiť nesprávnym spôsobom. A názory typu, že veď 10 minut mu neublíži - no tak na čo budem vyhadzovať peniaze na niečo, čo použijem 10 minut a potom mi to zvyšok dna zavadzia? A proti svokre sa obrň, toho sa ešte napočuvaš, prečo už nie je odplienkovany, že tvoj muž bol už v roku odplienkovany a podobne, prečo hento a tamto.

gondyo
28. jan 2020

keď má dieťa dostatočne silné svalstvo,tak sa samo začne dvíhať,pridržiava sa napr.šuflíkov,je to zbytočnosť,hrozia vážne urazy pri páde zo schodov napr.takže nie !

maragn
28. jan 2020

My sme dostali chodulku pri poslednej dcerke. Ked uz sa sama stavala, denne som ju na cas v tom nechavala, velmi sa jej tam pacilo, ked mohla behat za starsimi🙂.ked mala 1 urobila prvy krocik a do tyzdna uz sama behala. Mne to urcite pomohlo kedze som nemusela s nou za rucicky chodit, co ona chcela. Zaklad je mat spravne nastavenu vysku a ozaj neprehanat s casom10-15 min na etapy- moj nazor i skusenost☺️

zowie
28. jan 2020

Tu nejde o to ci zacne skor chodit alebo neskor, ale ked nie je notka pripravena odraza sa iba spickami a mozu sa im skratit slachy, potom deti maju zlu chodzu, chodia po spickach. A nasledne problem s klenbou, postavenie od toho nozky, klenba chrbtica a uz ide o problem.
Naco?

haanovajana
28. jan 2020

Dávala som chodidlo,druhý syn moc nechcel byt v ňom len pól hodinu denne aj to sa len hral v ňom.Prvy bol v ňom,keď začal chodiť tak v predklone dopredu.Mal to z toho choditka.

lenqua_12325
28. jan 2020

Do choditka daj svokru. Mam muža lekára, vedel by ti rozprávať aj priatelia sú väčšinou lekári. Môžem ti len odporučiť pre dobro dieťaťa nepoužívať to 🙂

lenqua_12325
28. jan 2020

@peptina novodobé hlášky? Ľudia sa asi poučili. Mala by si vidieť deformované deti, znicene chrbtice a bedrové kĺby, skrátené Slachy a spickujuce deti.. To je ako vytrhajme decku mliečne zuby, nárastu mu skôr trvalé. Prd makový, nenarastu 🤪

marion09
28. jan 2020

My sme mali a nevyužili sme to

spisanka
29. jan 2020

My sme choditko nemali, dcérka začala sama v roku chodiť, nemá problémi a kamoška ktorá dala choditko, lebo vraj neublíži tak dieťatko má problémi s nožičkami, ploché a stáča päty do vnútra😔

hettinka
29. jan 2020

@lenuska9999 za mna nie. U nás tiež babka kúpila a dcéra sa mi kvôli chodaku skoro zabila. Doteraz to mám pred očami.
Inak, dcéra v chodaku chvíľu bola a chodila v 11 mes. Syn v choditku nebol a chodil v 15 mes. Takze tým to nebude.

ankaevka
29. jan 2020

Ja som davala starsie deti do chodaka, nespickovali, stvornozkovali, obaja chodili do jedneho roka, to bolo 20r dozadu, vtedy sa to tak neriesilo..najmladsia 8r aj ked moja mama kupila chodak, nepouzivali sme ho, nespickovala, stvornozkovala, do roka chodila..za mna je teraz chodak uz nepotrebna vec, ktora len zavadzia..ak ty nechces davat, tak nedavaj

evalin88
29. jan 2020

Zalezi aj od toho, ci v tom choditku dieta dociahne celym chodidlom na zem, inak sa nauci naslapovat na spicky, viem ze aj mladsia sestra tak chodila v zaciatkoch, mama ju drzala za ruky a ona chodila po spickach ( mali sme choditko) mna dokonca zvozila ked chodil syn popri nabytku, ze som leniva ked s nim nechodim za ruky, ale naucil sa krasne samostatne chodit

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lealikk
29. jan 2020

mje to podla mna tvoja ve ak chces daj ak nie tak nie. ja by som to nevidela ako nejak ohrozujucu vec. kolke deti v nom zacali chodit a ked sa to tak vezme tak my tiez a sme v poriadku

lenuska9999
autor
29. jan 2020

Ďakujem vám za rady 🙂 tak to chodítko vynechám. Nešlo mi ani tak o to mať od neho pokoj, on sa poväčšine pohra aj sám v postielke, alebo na deke. Išlo mi o to chodenie samotné. Ale tak zdravie je na 1 mieste.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenqua_12325
29. jan 2020

@ankaevka niektoré problémy sa môžu ukázať až neskôr.

lenqua_12325
29. jan 2020

A hlavne žiadnym spôsobom neurychlovat chôdzu 🙏🤪 ani chodiť pod pazusky alebo za ruky a decko vyzerá ako tričko na vesiaku. V správnom čase všetko príde postupne a samé.

ankaevka
30. jan 2020

@lenqua_12325 mozu, nemusia ;)