Ako uspať dvojičky?

66simonka66
19. dec 2020

Ahojte mamičky, prosím o vašu radu ako uspávate vaše detičky, najlepšie ak máte dvojičky. Naše baby majú 5 mesiacov, spať chcú len na rukách, v postieľke je neuveriteľný plač, takže ich musíme uspať a tak preniesť do postieľky. Problém je ale v tom, že keď som s nimi sama nedokážem uspať na rukách naraz dve a na striedacku to nejde, jedna stále plače a plače a tým pádom nedokážem uspať ani tú čo mám na rukách. Každý večer, cez deň stále je plač, zaspia až od úplnej únavy a to behám od postieľky k postieľke celá spotená 😕 k sebe si ich nemôžem dať spat, pretože je plač keď ich položím na posteľ. Fakt už neviem ako ich uspávať tak ak máte nejaké super rady, budem vďačná 🙂

emuemu
19. dec 2020

@66simonka66 moja rada znie neuspavat...keď začne mat dieťa známky únavy-zíva, trie si oči, položiť do postieľky, šero, vyvetrany chladnejší vzduch a odísť...zásada je vytvoriť si režim a každý deň dodržať rovnaký čas...dvojičky však nemám...

dyala1067
19. dec 2020

Ja som moje dvojky cez den uspavala len v kociari, takze doobeda 2 hodiny vonku, poobede 2 hodiny vonku. Po roku ked presli na jeden spanok tak spavali v postielke, s tym ze ulozit precitat rozpravku lahla som na zem medzi postielky a drzala za ruky kym nezaspali. Na rukach sa to neda, musia plakat inak to nejde. Potom sa naucia. Hlavne pevne nervy😘

zuzana6669
19. dec 2020

Možno skúsiť hačku, resp. hojdavak, vo vašom prípade teda dva.. Môžete obe uhojdat k spánku naraz.. Bohužiaľ, nie všetky deti zaspia same od seba v postieľke🍀 držím palce

66simonka66
autor
19. dec 2020

@emuemu áno, keď vidím že zívajú a trú si očká ja ich dám do postieľky ale oni plačú, plačú a plačú aj polhodinu kým nezaspia od úplnej únavy, neuveriteľný plač a slzy ako hrachy 😭😭😭

66simonka66
autor
19. dec 2020

@zuzana6669 môžem to vyskúšať ale neviem či to pomôže, lebo napríklad v hojdačkách tých elektrických vôbec nechcú spat 😕😭

66simonka66
autor
19. dec 2020

@dyala1067 ja nechápem ale našim sa ani v kočíku nejako extra nepáči, dlho tam nevydržia, ale v klokankach by sa nosili celý deň a to spanie je vážne katastrofa to sme ich naučili asi my, pretože keď mali kolíky stále sme ich nosili na rukách a striedali sa pri nich celá rodina pomaly, ale teraz keď už kolíky prešli tak im to ostalo. Oni naozaj vydržia plakať aj polhodinu, už mali rekord aj hodinu a ja som plakala s nimi, myslíš že nevadí že tak dlho plačú? Nestane sa im nič?

jeemima
19. dec 2020

@66simonka66 no presne nás príbeh opisuješ. Akurát že naše dvojicky sú už riadni chalani, ale poviem ti čo nám zabralo. Cumliky. Doktorka mi povedala že ich mám skúsiť naučiť na ne. Že keď tak placu hltaju vzduch a zhorší to bolesť brušiek a mimo toho obaja mali pruhy. Bola som odhodlaná skúsiť všetko. tak sme každý večer pri uspavani dá zohli nad postieľku ( ja k jednému, muž alebo babka k druhému) a ukazovákom im pridržiavali cumlík. Druhou rukou sme ich mojkacikom/ bavlnenými plienkou hladkali cez celo a očká. Začínali sme na 45 minútach statia, pripomínam ohnuti nad postielkami. Avšak do 10 dni z toho bolo Max 10 minút čo bolo ako zázrak. Ak som bola sama dala som si len postieľky blizsie k sebe aby som dosiahla na oboch. Keď už sme to mali zmaknute skúsila som to aj cez deň. A fungovalo to, akurát že niekedy okolo polroka som ich na denný spánok začala davat každého do inej izby, lebo sa mi zdalo že sa budili potom navzájom. Kým som jedného tých 5 min hladkala, druhý zatiaľ čakal v sedačke. Super to fungovalo. Po hadam mesiaci stačilo položiť do postieľky a zaspali si sami. Denne spánky sice len take krátke do hodinky ale po roku už vedeli pospať aj dlhšie. Držím silno palce.

miriam2908
19. dec 2020

@66simonka66 ked boli deti take malicke tak sme uspavali vyhradne v kociku, vecer na chodbe.

ivangeline
19. dec 2020

Obe do šatky? Keď si už taká zúfalá? Ja si to ani neviem predstaviť. Veľmi s tebou sucitim. Mám dosť uspať jedno dieťa a aj to vrieskalo veľmi dlho../a aj teraz občas, keď sa nevyspalo dostatočne cez deň, vyvádza večer.. má skoro 11m. 🙈 Veľa síl a trpezlivosti. ❤️

zebra35
19. dec 2020

Nase mali v tom veku pevny rezim - spanie, papanie. Ja som davala do kocika na balkon spat cez den, vecer do postielky. Ale teda zaspavali same. A nemali radi prechadzky v kociku - to mi spali max pol hodku, na balkone,ked sa kocik nehybal pospali viacej. A vela pomohlo,ked si konecne zvykli na dudliky - to tiez mali tak 5m.

dyala1067
19. dec 2020

Tak mne casto v kociari tiez plakali kym nezaspali neda sa sa tym vela robit. Nemyslim ze plac im ublizi a v urcitom veku si aj tak musia zvyknut zaspat v postielke lebo donekonecne ich nevie clovek nosit. A ja som casto muza poslala kocikovat on je salamista jemu sa nikdy nezdalo ze deti vela placu. Akurat mi suseda minule spominala ze si pamata mojho muza ako hodiny kocar tlacil s vrieskajucimi detmi. A ja som po po samych polnych cestach chodila nech ich to poriadne nadskakuje. U nas bol zas problem ze teda zaspali len zastavit som nemohla. Ako som prestala chodit hned boli hore.

zuzana6669
20. dec 2020

@66simonka66 hojdačka ani na moju nefungovala, je to iný pohyb ako v hači, lebo hačka ide z hora dole .. Hojdačku teraz používam jedine na prikrmy 😀 super investícia 😄

aknamorka22
20. dec 2020

Súhlasím @emuemu ja som môjho nikdy neuspavala. Pozorovala som ho a ked som videla, ze je unavený, dala som ho späť a sám zaspal v postieľke. Teraz ma 1,5 roka a sám sa pýta spať a dokonca sa teší do postieľky, ze ide spať. Pokiaľ dieťaťu vytvoris nespravne spánkové navyky (ako je uspavania na rukách) budeš mať dlho problém to zmeniť. Hlavne pevné nervy a verím, že sa to podarí 🙂

emuemu
20. dec 2020

@66simonka66 ešte doplním, tiež sme ho naučili na cumlík (teraz je problém odučiť) a musel mat pri tvári bavlnenu plienku, to mal asi taký pocit dotyku...uvidím, teraz čakáme druhé, sama som zvedavá, či to bude fungovať opäť...

66simonka66
autor
21. dec 2020

Baby ja už ozaj nevládzem, permanentný plač, nezaberá vážne nič, nezaberá plienka, macko, ja pri postieľke s hladkaním, cumlík, vážne to je neuveriteľný plač brutálny, fakt vydržali plakať trištvrte hodinu, ja som ozaj na prášky, zasa sme ich uspávali na rukách aj predvčerom aj včera . 😭😭😭 To sa takto nedá. Ja neviem čo robím zle 😭😭😭😭

christie11
21. dec 2020

@66simonka66 nerobis zle nic.naopak,mas moj obdiv.su to proste take deti, kto nezazil,neuveri.su vo veku,kedy sa rezim meni kazdy mesiac,treba skusat.nasa v tom veku revala (az do bordova a stracala dych) aj 5 hodin,nikto mi neveril.od pol roka sa to zacalo zlepsovat.a to nemala koliky ani reflux.teraz ma 4 a ziadne nasledky to na nej nezanechalo.je usmiata,spokojna,sikovna.s detmi neporadim,na kazde zaberie nieco ine.mne ako matke velmi pomahalo,ked bolo velmi zle,ze som si dookola spievala nejaku oblubenu pesnicku,aby som sa nezblaznila.drzim palce.

kath1210
21. dec 2020

@66simonka66 shoj, suseda ma stvorrocne dvojky, nedavno som sa jej pytala ako to robila s uspavanim, hovorila ze jednu kolisala v hacke a druheho vozila v kociari po byte

basska_b
21. dec 2020

@66simonka66 Počúvaj ich potreby a proste ich nos. Žiadne vyplakať. To sú zas rady že dovidenia... Nosič alebo šatka, alebo tá hacka.

kristind
21. dec 2020

Skús knihu 'každé dieťa môže dobre spať'. V princípe dieťa necháš plakať, ale chodíš ho v určených intervaloch do izby pozrieť, prihovoriť sa, pohladkat. No neberieš na ruky. Mám len 1 dieťa, ale tiež sme syna naučili zaspávať na rukách. Pfuu, keď som bola už zúfalá a uspavanie trval9 večnosť, skúsili sme toto. Behom dvoch dni zaspával sám v postielke. Teraz ako sa mu začali rezať stoličky som to pokaslala a spávala som pri ňom. Rovnako aj zaspával. Už som sa nemohla ani pohnúť z izby, aby sa nezobudil. Nieto preložiť do postielky. Dva dni a máme krásne spiace dieťa. Prvý deň je ťažký. On reval v detskej, ja v spálni. Proste som sa zložila. Celé dni som s nim sama a už som psychicky nevládala. Potom to prevzal muž. Ten je neoblomny,čo sa plaču týka. To bol piatok. Od soboty zaspáva sám. Z niekoľkých zobudeni za noc zrazu prespí celú noc. Cez deň ťahá okolo 2,5 hodiny. Je to brutal, ale naučil sa ukludniť sa sám. Vie, že keď potrebuje prídem a pre mňa sa stal obrovský vianočný zázrak.

kubkovamama
21. dec 2020

@66simonka66 tiež som nenechala vyplakať,že šak deti zaspia od únavy,druhá vec je,že nemôžeš jednoducho donekonečna vláčiť na rukách,lebo budete tak vyčerpaní oboma možnosťami,že dovidenia.Skus ozaj nechať v postieľke a stále k nim chodiť,nechať nočnú lampičku,spievať,pohmkavat aj napriek plaču.Inak ta polhodka plačú nie je až také strašné,detičky vreštia večer ďaleko dlhšie aj na rukách.Jednoducho byť pri nich,ale nevláčiť na rukách.Neboj,ono to prejde,asi všetky detičky tým prešli,niekedy ti neostane len to prežiť

elanor
21. dec 2020

@66simonka66 neries co sa pise v knizkach - nechat vyplakat, neuspavat, nenos na rukach, lebo blablablabla...
Rob tak ako to citis srdcom.
Oni sa to raz naucia a zaspia aj sami, ale este ocividne potrebuju maminu (tatovu, babkynu) naruc.
My sme nase dvojky uspavali na rukach kazdy den, niekolkokrat za den do takmer 1.5 roka. A to kolkokrat bolo treba este pohupovat sa do toho, kolisat atd.
NO a co? Nasa vec, co koho do toho. A potom zrazu to prislo, ze uz sa mojkat na rukach nepotrebovali.
Bolo to narocne obcas, ale spominame na to obdobie s laskou, a priznam sa, ze obcas mi to aj chyba...

kristind
21. dec 2020

@elanor len evidentne autorka už od srdca nevládze, preto jej píšeme aj také rady, ktoré tebe síce nesedia, ale nám zabrali. Aj ja by som svojho srdcom umojkala, ale nám to krásne zafungovalo. Plus režim, nočné svetlo. Mal aj obdobie nočných desov. A to, že si jeden deň poplakal a chodila som ho kontrolovať, zafungovalo tak krásne, že cez deň mám doma s pokojnejšie, vyspaté dieťa. Každému vyhovuje niečo iné, ale keď raz nevládze a potrebuje ich uspať aj sama, musí hľadať aj iné riešenia. Raz by sa to iste naučil aj náš, ale ja by som už návštevovala psychológa. Syn sa dostal do bodu, že odmietal inú náruč ako moju, takže pomoc nulová. Už som trpla aj pri venčení haviny, čo je doma, lebo sa stále budil a chcel len mňa. Každá sme iná, každé dieťa je iné a keby pre ňu uspavanie na rukách bolo ok, tak tu nehľadá rady 😉 Ak to niekomu vyhovuje a funguje, prečo nie. Za mňa nech s deckom aj skáče po izbe 😄

kristind
21. dec 2020

@66simonka66 nerobíš nič zle. Len potrebujete nájsť cestu, ktorá vám bude všetkým vyhovovať. Skús to, či ono, čo tu baby popísali. Niečo nakoniec bude vyhovovať. Mne plakal hodinu húronským revom. V noci to isté, keď sa prebral a nazad do postielky ani za svet. Skúste si ozaj nastaviť režim a pred spaním nejaký svoj zvyk, ktorý budeš s deťmi každý večer robiť presne tak isto. My máme večera, vaňa, pyžamo a postieľka. Pusa a ľúbim ťa na dobrú noc, nesmie chýbať + mojkáč a dudka. Položím, opustím izbu a spí. Už žiadne plače 🙂 želám pevné nervy, ono to nejako nakoniec prejde 😉

66simonka66
autor
10. jan 2021

Ahojte, všetkým veľmi pekne ďakujem za rady. Potrápili sme sa ale baby už zaspávajú v postieľke samé, musím síce byť pri nich ale to je už pohodička. Už ich našťastie dokážem uspať aj sama keď je manžel v práci, keďže už nepotrebujú byť na rukách.🙂

silvia062
27. jan 2021

@66simonka66 ja mam to iste mam 8m dvojičky a placu placu placu cele dni pri spaní aj poobede aj na večer hlavne malá najprv som ich udpavala na rukach ale uz nevladzem takze ich nechavam vyplakat na začiatku to bolo aj hodinový plac a nakoniec zaspali inokedy sme hore aj do pol 2 v noci a spievam pesničky.. Uz som skusala aj ze ich poobede nedam spat aby zaspali same vecer o 20:00 ich dam spat zaspia same od unavy 21:15 su vyspane a čule a chcu sa hrať takze ich nechávam aj tak vyplakat.. Prpste ich nechajte plakat ja ich tiez nechavam ale lezim na posteli vedla postielok aby vedeli ze tu niesu sami niekedy zaspia ked vidia ze som si ľahla aj ja..

sabiba
20. nov 2022

@66simonka66 ako si to nakoniec zvládla aj keď sa pýtam po roku cca🤣 lebo moji chalani spia len v hojdackach he musím preniesť , keď som sama takto fungujeme aj keď sama nie som ale cez deň mi ani postieľke nespia iba cez noc