Ako obuť prvé topánky?

romanka1726
27. nov 2020

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, ak mi vie niekto poradiť. Malinká má 11 mes.a uz chodí asi 3 tyzdne sama, bez akejkoľvek opory, pekne na celu nôžku postavila sa a začala chodiť. Už nechce len sedieť v kočíku, a tak chceme kupit topánky. No problém je, že strašne skrcí prsty a nôžku drží, dnes sme skúšali papuče, ale ani náhodou som jej ich nedokázala dať na nôžku, viete mi poradiť, ako jej obuť topánky? Nepomohlo ani postaviť ju, alebo teda len počkať?

andreatytler
27. nov 2020

@romanka1726 Skuste topanky ktore sa co najviac otvoria a maju uplne ohybnu a jemnu podrazku. To krcenie prstov je pre nu dolezite... tak udrziava rovnovahu a tak potrebuje topanku kde to stale bude moct robit.

ukulela
27. nov 2020

@romanka1726 postav ju a obkresli nozku. a vystrihni. porovnavaj s vlozkou z topanky. kupuj s 1 cm nadmerkom.

ruzasipova
27. nov 2020

@romanka1726 Vopcham prsty pod jeho palceky, podoberiem ich a vystrem a ako zatazi cele chodilo, rychlo zapnem topanku suchacmi. Ale teda treba na to topanocky, kde ich viem poriadne otvorit. S letnymi sandalkami, ked zacinal chodit, to bol boj. Teraz po 3 mesiacoch to spravi len obcas.

lucylliana
27. nov 2020

Na FB si daj FyzioMama a ona tam ma vydedeo ako vybrať prvé topánočky

romanka1726
autor
27. nov 2020

Ďakujem vám 😊 už som pozerala aj fyziomama, skúsim, ako ste mi poradili jej to nejako obuť

andreatytler
27. nov 2020

@romanka1726 Jedna mamicka vravela ze to riesila aj tak ze dietatko niecim zaujala aby uvolnil nozku a potom obula aj ked neviem si predstavit, lebo v momente ked sa mu nieco dotkne tej nozky, tak automaticky krci prsteky bez ohladu na to co robi s rukami ale skusit mozes.

dominci
27. nov 2020

Mame rovnaky problem....a nepomaha nic...topanocky nechce na nohe ziadne...dnes musela zniest makuce siroke LBL no hrôza jej to obuť, skrci prsty a ma ich ako baletka v piskotach no hrôza v horsom pripade ich začne skopavať. Snad sa to casom upravi a zvykne si.

romanka1726
autor
27. nov 2020

@dominci tak sme na tom podobne, celu nohu mi drží ako baletka😁 ale tak verím, že časom to prejde, alebo sa to nejako spolu naučíme obuvať

punka24
27. nov 2020

@romanka1726 rovnako ako vravela @andreatytler my sme nášho rozptýlili niečím... Alebo aj dávali obe topánočky naraz... Jednu ja druhú tato... Nevedel na ktorú sa viac sústrediť tak sme obuli pekne... Teraz to nerobí vôbec...