Prvé topánočky

vemi23
31. dec 2023

Ahojte
Prosim odkial ste kupovali prvé papučky, topanky? Potrebovala by som niečo pre dcérku má 9 mesiacov a 9 dni. Aktívne sa chce postavit na nôžky ked sa niečoho chytí tak pekne stoji hladam niečo co by bolo pre jej nôžky ako opora lebo ked sa snaží vstať tak tie nôžky ma tak pokrútené ze sa bojim aby sa nedolamala 😁
Ďakujem 🙏

miniatura14
31. dec 2023

@vemi23 tu sa pripnem ak môžem 😊. Mne sa celkom pozdávaju v Ježko Bežko, tie alternatívy barefootu.

vemi23
autor
31. dec 2023

@miniatura14 pozriem sa na to 🙂

maximiliana
31. dec 2023

@vemi23 kym riadne nestoji a nechodi netreba jej nic... stacia capacky, ktore sa nesmykaju... praveze by mala mat volnu nozku, uplne najlepsie bez nicoho... nohy si nedolame, oni su este pomerne gumeni a topanky ich skor brzdia

biglovemom
31. dec 2023

Topanky sa kupuju az ked dieta samostatne chodi

zojanka
31. dec 2023

@vemi23 Nič som nedávala. Mali by byť naboso/v ponožkách, nech chodidlo môže pracovať ako potrebuje. Maximálne capačky. Až keď dieťa vie pekne chodiť tak potom na von topánky.

patka06
31. dec 2023

Súhlasím s mamičkami vyššie, topánky až keď už samostatne chodí aj to len na von.
Vo vnútri len ponožky, maximálne capačky

miniatura14
31. dec 2023

@vemi23 Aha ano, to som nenapísala, že topánočky treba dávať, až keď "normálne" chodí🙂. Dovtedy, čo najviac naboso.

arasidka123
31. dec 2023

@miniatura14 a niečo pre detičky s popoluskinou nozickou? Lebo čo som pozerala tak všetko až od 20 a mne by trebalo cca 18

rebrambora
31. dec 2023

Nic. Ak mate podlahove kurenie alebo koberce tak najlepsie naboso.

miniatura14
31. dec 2023

@arasidka123 Tak to neviem, bohužiaľ 🫤

nafka0483
31. dec 2023

@arasidka123 https://www.topankyhavo.sk/katalog/kategoria/di...

Daj si filter ci papucky, alebo co hladas a velkost. Ja son daka celorocna cislo 18 ale maju tusim od cisla 16.

vemi23
autor
31. dec 2023

@miniatura14 ja som si vybrala wanda

miniatura14
31. dec 2023

@vemi23 Kuknem 🙂

7lenka11
31. dec 2023

Dcera ma 11m a nosí max hrubšie ponožky a capačky. Prípadne papučky s gumenou, ohybnou podrážkou. Kým sama nechodila, doktorka neodporúčala čokoľvek dávať na nohu. Raz sme jej dali papučky od mojich rodičov, nešťastne sa jej šmyklo a zletela hlavičkou na roh poličky. Odvtedy išli papučky do skrine.

paulahr
1. jan 2024

@vemi23 fyzioterapeutka nám povedala, že topánku stačia až keď bude tak 80% na nohách, dovtedy capačky 😊

stanislavicenka
1. jan 2024

@vemi23 topanky kupuj, ked bude aktivny chodec. Nechaj ju bosu, kym sa uplne nerozchodi

vkatush
1. jan 2024

Môj má 12m, aktívne chodí, behá, ale na boso (resp protišmykové ponožky). Keď sa ti malá ešte len stavia na nohy, máš ešte veľa času na topánky (začne vstávať, potom chodiť okolo nábytku, tak prvé krátke kroky a až tak bude chodiť, dovtedy ti netreba).

Topánky mu dávam len na vonku alebo ak sme niekde, kde by som ho nenechala behať len v ponožkách (reštika, obchod, lekár,...).

vemi23
autor
1. jan 2024

@stanislavicenka ako ona sa postsvi pekne ale samozrejme s oporou

stanislavicenka
1. jan 2024

@vemi23 naboso si dieta trenujes svaly, takto mu ich chces zovret do topanky🤷. Noha ma pracovat. To dieta ma mat volnost. Niekto tu spomenul wandy, to su snad najtvrdsie topanky, ktore poznam, brrr. A to, ze sa stavia, neznamena, ze bude 9mesacna chodit po vonku. A drzat za ruky by si ju nemala, to snad vies🙂