Ako naučiť spinkať bez perinky?

kamca495
31. aug 2021

Baby ako naučiť dcéru spinkať bez perinky alebo zavinovačky? Máme aj hniezdo v posteľke kúpené ale nič unas je také teplo v dome a ona zababušena 🤦‍♀️ dcéra má 7 týždňov

fifina75
31. aug 2021

@kamca495 ahoj, ja som oducala že najskôr som uspavala bez perinky cez deň jeden spánok potom dva... najhoršie to bolo na nočný spánok, tak som ju uspala v zavinovačka a keď spala tvrdým spánkom tak som zavinovačku rozviazala. Samozrejme prvé dni boli náročnejšie ale zvykla si, a to mala 8,5 mesiaca.

kamca495
autor
31. aug 2021

@fifina75 ja ju tiež uspavam na rukách a keď je v perinke tak je dosť ťažká a to ju musím ma5 na rukách aj hodinu a pol kym zaspí bo keď ju položím 5min a je hore

luccija
31. aug 2021

@kamca495 keď sa tam dobre cíti prečo jej ju chces brať?obleč ju tak, nech jej nie je teplo.Ja som si vždy k malej ľahla pritulila k sebe a spala.Skus neuspavat na rukách, lebo na tieto zlozvyky si zvykne a budeš hojdat aj ročne dieta

berenika39
31. aug 2021

A jaký je důvod ji to odnaučovat? Však je jí tak moc dobře, dopřej jí to, čím déle, tím lépe, je velmi, velmi malinká, chce mít pohodu, teplo, pocit náručí....

fifina75
31. aug 2021

@kamca495 ja som tiež na rukách do 7 mesiaca uspavala, dcéra mala bez mala 9 kg čiže riadny zaberak, až som sa zatla
a uspavala v postieľke

petamich
1. sep 2021

skus nejaku inu perinku/zavinovacku, zrejme ma rada ten pocit zavinutia a blizkosti ako v brusku - nas maly ma navyse silny moorov reflex ma 6 tyzdnov, takze musi mat zavinute ruky minimalne - pouzivame iba plienku, do ktorej ho zakrutime ako to robili v porodnici alebo mimi perinku alebo swaddle me

klasicku perinku tiez nepouzivame, lebo sa v nej velmi potil
tiez by som ju neodnaucala, ked sa jej to paci a ma to rada

tehotna40
1. sep 2021

Nám sa to nepodarilo,spavala v perinke, potom sme mali mimi perinku a swadle me zavinovacku, nechcela to sama okolo 6 mesiaca keď za začala stavat na nohy a vymýšľať.

lelluska
1. sep 2021

Pri dcére som používala zavinovačku tusim do pol roka, keď už jej odtiaľ trčali nozicky😂Uspavala som na rukach, inak nezaspala. Tým, že už bola velka jej zavinovačka aj uspavanie na rukách prestalo byt pohodlne a tak sme presli do postieľky, kde mala zrazu vela priestoru.

evkamotka
1. sep 2021

Moji chlapci mali perinku do 10-11 mesiacov :D samozrejme to uz mali nohy vonku, no radi sa do nej tululi, nechala som ich. ved nekurte, vetrajte. V noci je uz 12 stupnov, tak kolko mate dnu ked vetrate?

fiafia
1. sep 2021

@kamca495 bože moja milovala zavinovačku. Inak bola zlý spáč a nevadilo mi,že jej odtiaľ trčí pol tela, hlavne,že spala 😁

nelca0510
1. sep 2021

@kamca495 ved ma 7 tyzdnov..sici sa tam isto ako ked bola v maternici. Moje dieta sa odperinkovala v 6 mesiaci:D aj ked jej nohy trcali, potrebovala ju. Prislo teplo a uz ju ani vidiet nechcela.

janulik2008
1. sep 2021

Malá má 6 narodila sa v júli a ehm vonku bolo 35 stupňov a malá v plienke v kočíku zaviazaná v perinke 😀😀😀 inak nespala