9-mesačná plače, keď vidí mamu

6nuget6
1. aug 2022

Ahojte, neviem čo robiť s 9-mesačnou dcérkou. Je to malý čert. Občas sa správa teda v pohode, no občas ju chytí taký rapel, že keď ma uvidí začne vrešťať. Keď ju zoberie napríklad tato, alebo starká a zabávajú ju, tak je dobre, no v momente keď zbadá mňa začne vrešťať. dožaduje sa nosenia. Nechce sa ani kojiť ani sa so mnou nechce zabávať, proste len nosiť. Nemôžem ani sedieť s ňou na rukách. Nosenie ale nezvladam. Tak potom vrieska. Ak sme sami doma, tak je schopná aj celé hodiny.
Nemyslím, že je to nejaký zdravotný problém, lebo stačí aby ju zobral a pozabaval tato a hneď sa usmieva. Až do momentu kým uvidí mňa.
Lenže tato chodí domov tak o 21h a my sme celé dni sami. Už neviem čo s ňou, ako to riešiť.
Máte niekto skúsenosť s podobným správaním?

vierka0508
1. aug 2022

Separacna uzkost, mame prave to iste. Zachvilu budem šedivá, vydrzime 💪💪

54tinka54
1. aug 2022

@6nuget6 áno mám skúsenosť s niečim podobným 😀 ročný syn, keď bol v cca veku tvojej alebo aj trochu mladší, tak napr keď sa hral s manželom a ja som prišla do izby tak v momente bolo po hre, začal mrnčať a plač. Musela som ho zobrať k sebe. Smiali sme sa vtedy s manželom že sa musím zakrádať po vlastnom byte ako zlodej aby ma malý nevidel. 😀 potom to nejak ustalo, ja si myslím že to bola separačná úzkosť. Síce má sem tam stále také fanty že keď ma vidí tak sa dožaduje ísť ku mne 😀 ale už je to oveľa lepšie.
A tiež koľkokrát mi manžel neveril/neverí, že sme mali hrozný deň, že skoro vkuse reval a lepil sa po mne.. pri ňom je oveľa lepší. Hold, tie deturence si k mamke dovolia viac ako k ostatným. 🙈

jaskolka
1. aug 2022

Deti sa často pri matke správajú úplne inak, ako pri ostatných členoch rodiny.
Paradoxne takmer vždy "horšie". Vedia podvedome, že mama ich bude ľúbiť, nech sú akékoľvek, tak sa pri nej úplne uvoľnia, aj s plačom, vreskom a podobne.
Bohužiaľ, len to zrejme vydržať a vyrastie z toho.

nnnuuunnn
1. aug 2022

Dala by som ju do šatky, určite nenechala plakať.

nnnuuunnn
1. aug 2022

Inak dlhodobý plač spôsobuje poškodenie mozgu dieťaťa.

ls56
1. aug 2022

@nnnuuunnn iba ignorovaný plač. Plač,kt je podporený napr mama pohladká a utešuje a dieťa aj tak place tak to nie. Poškodenie mozgu a ine veci ako psychika dietaťa je poškodená vtedy, keď je dlhodobo plač ignorovaný

mimi3008
1. aug 2022

@54tinka54 presne tak, tiez sa tqk zakradam😁moj ma tiez 9 mesiacov a ked ho ma niekto na rukach z rodiny, je v pohode (aspon chvilu), kym ma nevidi No cca po 15 min za mnou place, aj ked ma nevidi, proste si na mna spomenie a spisti plac, ze mama-mama-mama

6nuget6
autor
2. aug 2022

Baby, ďakujem za odpovede 🙂separačnu úzkosť som si predstavovala inak 🤔 (mám psa so separačkou a ten sa na ruky nepýta 🤣). Tak hádam to dcére prejde skôr ako hafanovi🙈 ten má 15 rokov a stále neostáva sám 🤦🏻‍♀️ ale aspoň neplače 🤣
Ešte sa spýtam, ako dlho zvykne trvať (u vás trvalo) toto obdobie? Nech viem približne ako dlho treba ešte vydržať 🙈