2,5 mesačná dcérka nechce spať

termuk
19. jan 2022

Ahojte maminky, mám taký problem. Mám 2,5 mesačnú dcérku, ktorá počas dňa prakticky nespí. Má v sebe asi časovač ale maximálne spi polhodinu, ani o minútu dlhšie. Uspavam ju na fitlopte, minimálne 15 minút musím skákať aby zaspala tvrdo, potom ju položím a za 15 minút je hore. Za ten čas sa vlastne nič nedá stihnúť. Včera som ju skúsila mat na rukách cely čas a aj na tých rukách pri hojdani, bola za polhodinu hore čiže vylúčila som možnosť že spi len na rukách. Medzi týmito polhodinovým spankami zvykne byt cca tu hodinu a pol hore. Čiže čistého času spi počas dňa 2 hodinky prinajlepšom pretože niekedy je to aj menej ako polhodina. Jediná záchrana je kočík, kde maximálne 2 hodinky pospi(aj to nie vždy). Lenže ani to nie je riešenie lebo v kočíku vydrží jedenkrát do dňa a keby som chcela ísť aj druhý krát tak to len preplače. Čiže počas kočíkovania si doma zase nič nemôžem porobiť. Mala takéto obdobie ešte okolo prvého mesiaca, medzitým spávala celkom dobre, 2 hodinky doobeda a potom 3-4 hodinky poobede. Trvá to takto už týždeň a pol. Jedine pozitívum bolo že v noci dobre spala, budila sa len na kojenie, no najnovšie si zvykla zobudiť sa, nie je ani hladna, len vyžaduje skákanie aby znovu zaspala. Človek to ešte počas dňa vydrží, ale aby nespala poriadne ani v noci. Na spankovu regresiu je ešte malá čiže to som už tiež vylúčila. Týmto sa nechcem sťažovať ani nič podobne, nevadí mi to az tak, len ma zaujíma či ma niekto podobnú skúsenosť. Mám pocit akoby jej toľko spánku stačilo aj keď podľa môjho názoru je na takýto spanok ešte malicka. Ďakujem vopred za odpovede.

domireb
19. jan 2022

@termuk moja má 3 mesiace, ale tiež nie je spáč. V kočíku na obed pospí, to áno,keď s ňou budem chodiť 2 hodiny, tak 2, keby 3 hodiny, tak 3 prespí. V noci spí 21-22 do 4-5, jediná záchrana. Ale doobedu, pooobede, večer, keď spí pol hodiny, tak zázrak. Asi jej proste toľko stačí. Tiež neviem,čo sa jej stalo, poslednú dobu začala tak strašne vrešťať a plakať, neviem si s ňou rady.

termuk
autor
19. jan 2022

@domireb naša bola dosť plačko, teraz len keď je unavená a chce spať. Neviem asi sú to len obdobia u tých bábätiek a jediná možnosť je to prečkať. Hádam nebudú také stále 😄

dankabetka
19. jan 2022

Ahoj, ja uz mam sice takmer 3 a 6 rocneho, ale ked boli mimi tak starsi spal do roka cez den len v kociku..a chodiacom... takze som bola v pohybe prakticku furt, naozaj stale... ked mal 2 mesiace tak spal 4x za den a stale musel byt v kociku...ak sa uspal pri kojeni za 15 minut bol hore.. poviem ti v tom obdobi som doma nerobila ine len kojila a uspavala...ak som sa chcela najest, brala som si jedlo ku kociku.. stravila som hodiny na balkone pri trasucom sa kociku.. presla km denne.. unavena som bola strasne, ale ak som ho nevedela uspat cez den a nespal, noc bola horsia, ak pospal cez den dost...cez noc to bolo podstatne lepsie. V noci spal v postielke prirazenej ku postely a nemal bocnicu, len som ho posunula k sebe a od seba na kojenje. Mladsi ten bol trosku lepsi spac...zaspal aj mimo kocika, ale najviac spal na mne v tomto obdobi, pri kojeni som ho ani nedavala z ruk ak zaspal, sedela a cakala som kedy dospi, on sa aj rad nosil, tak sme v 3 mesiaci zacali s manducou a tam prespal vela, uz som mala doma skolkara vtedy som to rozne kombinovala. Dnes su uz velkaci a spiaaaaa ako dudky...vsetko je len obdobie... prajem vela sil 😉

ibajaanikiny
19. jan 2022

@termuk moja ma 6m,prve tri spala tak po 15 min a zvysok bola hore,nechapem,ze tak male babo tak dlho vydrzalo nespat. Skusila som vsetko od fitlopty cez satku,nosic,ruky…potom sa naucila aspon na kocik,ale musi byt v pohybe,prvy spanok prespi aj 3 hod a druhy 1-2 h. Podla mna sa nie vzdy da s tym nieco robit,iba prezit a opakovat si,ze je to “len obdobie”…v noci sa mi stale budi na prsnik aj ked je prejedena…

ivangeline
19. jan 2022

Tak chpdievaj 2x za den von. Ja mam maleho 3x za den v nosici. Ked podrastu,upravi sa to. Je uz 3tie v poradi,tak viem.

kikk
19. jan 2022

Odporucam stranku prosimspinkej.cz alebo knizky od autorky Lenka Medvecova Tinkova. Urcite tam najdete vysvetlenie😉vela zdravia, lasky a trpezlivosti zelam😉

termuk
autor
19. jan 2022

Ďakujem pekne za odpovede. Jasné beriem že je to len obdobie, veď je najkrajšie, aj so všetkým okolo toho🙂