14 mesačné dieťa chodí po špičkách

krajcikovad
30. jún 2016

Ahojte žienky, zatiaľ som vždy u vas našla radu, či pochopenie...máme 14 mesiacov a chodí po špičkách, v pavúku nebola, štvorkovala, určite chcem ísť na ortopedické vyšetrenie, len ma zaujíma, či sú tu mamičky s takýmto problémom a ako sa to vyvíjalo...ďakujem krásne za každú radu, odpoveď....(hlavne za normálne odpovede)

usmiateslniecko
30. jún 2016

Ahoj, my mame tiez 14m a mesiac sama chodi. Od 10m chodila popri nabytku a vacsinou po spickach. Bola par x v pavuku ale urcite to nema ziadny suvis. Za ruky sme ju nevodili lebo tak vobec nechcela chodit. Nechala som to na nu, sama prisla na to, ze lepsie sa jej chodi ked nespickuje. Spominala som to aj detskej lekarke a povedala mi aby som to zatial neriesila, ze uvidime ako sa to vyvinie ked sa pusti chodit v priestore. Takze u nas to vymyzlo akosi samo.

taya4
30. jún 2016

V 14 mesiacoch sa stale uci chodit, chodenie po spickach je toho sucastou. Ako casto to praktizuje, chodi tak stale? Treba pockat a sledovat ako sa to vyvinie, ak tak bude chodit dlhodobo, az vtedy by som to riesila.

katkuz
30. jún 2016

u nas tak chodil syn, ale len chvilu a potom sam "prepol" a teraz niekedy najmladsia (ma skoro 21 mes., ale ona to robi akoby zo srandy, ked ju upozornim, zacne normalne. A tiez sme nepouzivali ziadne "urychlovace" a nevodili sme ani za ruky (najmladsia zacala sama az v 14. mesiacoch). ak to bude trvat, mozno by som sla na vysetrenie, ale mozno sama zacne normalne - u nas to bol prechodny stav 🙂 ako dlho chodi sama?

krajcikovad
autor
30. jún 2016

No chodí od 12 mesiacov, stojí normálne na celej nôžke, ale akonáhle sa pustí chodiť, tak hneď je na špičkách, nechcem nič zanedbať, radšej ísť 100x zbytočne, ako raz neskoro, mňa hneď po pôrode vyplašili, že mala nôžky skrútené k sebe, to sme rozmasírovali, a teraz toto, prvá dcerka bola aj v pavúku a tá vôbec nechodila po špičkách...ale ďakujem vám za vase odpovede 😉

michaela62
30. jún 2016

moja má 2 roky a stále chodí po špičkách, už je to menej ale občas sa zabudne, je to zlozvyk, boli sme aj u neurologa tam je to v poriadku a teraz chodíme na rehabilitácie, do 3 rokov sa vyvíja detská nožička, je dôležité aby nosila pevnú obuv-ortopedickú tam nebude špičkovať a možno skúsiť aj rehabilitácie, cvičíme vojtovku a teda je lepšie začať s ročným dieťaťom ako s dvojročným lebo moja nechce vôbec cvičiť...

limetka69
30. jún 2016

Moj bratranec chodil po spickach a to uz chodil do skoly. Nevedeli si s nim rady, ale teraz ma 23 a chodi ako clovek 😂

janickacrazy
30. jún 2016

@krajcikovad tak vačšinou to nič nie je, ale u nás je z toho špičkovania vážna diagnoza, takže pre istotu treba ísť k ortopedovi, prípadne neurologovi, aby sa dačo nezanedbalo, ale veľa detí špičkuje a potom z toho vyrastú, tak dúfam, že u vás to tiež tak bude

rheuska
30. jún 2016

@krajcikovad ty aj moja mala ma skrutené nozky k sebe. Tiež mi povedali, že keď si spomeniem tak to mam vystierat. Ako si to masírovala a kedy ste sa toho zbavili? Ešte máme len mesiac vytacam jej to popri kojeni.

maria117
30. jún 2016

@krajcikovad co jej obuvas? Pripadne co najviac naboso skusit....

krajcikovad
autor
1. júl 2016

@rheuska každý večer po kúpaní som jej to len detským olejom masírovala, to jej prešlo možno do dvoch mesiacov....

krajcikovad
autor
1. júl 2016

@maria117 po dome chodí väčšinou bosá a von má sandále s otvorenou špičkou, ale sú vyššie nad členok

chichinka
1. júl 2016

@krajcikovad ahoj babulka, nejdem plasit, to vobec nechcem a verim, ze to nie je vas pripad ale isla by som s nou uz teraz pre istotu po lekaroch. Nasa spickuje, ortoped ze to je ok, pedina si nic nevsimla a ked sme obehli neurologicku (az druhu v poradi, prva ze len zaostava vo vyvoji) a este jednu dr co sa specializuje na taketo deticky tak vysvitlo ze ma nasa detsku mozgovu obrnu - spasticku diparezu. A vsade sa chytaju teraz za hlavu, ze kde sme doteraz boli (mala 15 mes ked som u pediny pytala listok k neuro, potom sme mali kiahne, takze mala 16,5 mes. ked sme zacali behacky) . Cim je dietatko mladsie, tym sa viac s tym da robit. Drzim palce nech to dobre prekontrolujete a nech to nic nie je.

krajcikovad
autor
1. júl 2016

@chichinka ďakujem, no verím, že je to len dočasný stav, v stredu 6.7.ideme na ortopedické vyšetrenie, práve som nás objednala...

janickacrazy
1. júl 2016

@chichinka no tak to si mala všimnúť v prvom rade vaša pediatrička a už vobec nechápem ako to mohlo uniknúť neurologičke, to čo sú za doktori preboha 😖 😠