11 mesačné dieťa stále nesedí

slavkakap
7. feb 2019

Ahojte mamky.
Mam takmer 11 messcne dietatko. pretaca sa od 5/6 mesiaca , lozi od 7 a pol stavia sa pri nabitku od 8 mrsoaca a od 9 aj chodi popri nabitku. vsetko je super. len co mi neda stale pokoj je jeho sed a neustale padu hlavou o zem dopredu ci dozadu. asi 2/3 tyzdne som.si vsimla u neho ze z polohy na 4 jednou ruckou sa odrazi priamo do polohy W a takto sedi niejak inak , som.z toho nestasna. skusam s nim doma cvicit a posuvammu zadocek do sikma ale marna snaha. tie cste pady pady pripisujem tomu ze nevie si spravne hopat a nema tym padom rovnovahu. samozrejme som to spominala nasej pedoatricke. ona na to ze ked lozi nemam to riesit. mozno su tu medzi vami mamky skusenejsie ako. co si vy myslite o nanasej situcii? . je to normalne? mate aj vy podobne skusenosti s vasimi detmi? dakujem krasne🙂

hadecka39
7. feb 2019

Ako 11 mesiacov je už celkom dosť. Takže buď len leží alebo stojí? Neskúšala si to riešiť s vašou pediatričkou? A opreté vie sedkať?

slavkakap
autor
7. feb 2019

@hadecka39 ano spominala som jej to. ona na to ze ide trochu mimo tabuliek ale ked lozi tak ze to nevadi. vraj ine deto ani nelozia. mne neda pokoj ten jeho sed do W zo 4- ky priamo bez sikmeho sedu a tie neustale pady

hadecka39
7. feb 2019

Áno to je pravda. Isté deti niektoré kroky proste preskočia. Možno mu bude treba len viacej času na to aby prišiel na to, akým najlepším spôsobom to pôjde

diewcatqoo
7. feb 2019

Ahoj... a ak zo stoja pada, nevie capnut na zadok? Ako pada? Dopredu na ruky alebo dozadu ako doska?
Nas tiez dlho nelozil, ani nesedel.. az v den, ked sa postavil na nohy, nejak instinktivne pri pade spadol rovno na zadok a zrazu sa naucil aj sediet sam. Neviem, neskusala si ho zo stoja tak akoby stiahnut sadnut na zadok? Nejako v ramci hry, chytit za pas alebo pod pazuchy a dat tak jemne v ramci zabavy akoze sadnut na zadok. Vies co myslim? Mozno ak s nim parkrat takto spravis, tak to pochopi.

mogaa
7. feb 2019

Treba mu dať čas, každé dieťa daný pohyb zvládne keď je nań pripravené.....Niektorí pediatri dokonca tvrdia že sed by mal byť až keď sa dieťa samo postaví, čiže zo stoja prejde do sedu.....Väčšina detí ale tým že sú pasívne dávané do sedu, začne najskôr sedieť....Dieťa teraz musí samo prísť na to, že do sedu sa dostane aj iným spôsobom.....Naša malá predtým ako začala štvornoškovať - dlho používala svoj spôsob miesto štvornoškovania -niečo medzi plazením a štvornoškovaním......akoby sa plazila ale z boku sa odrážala jednou nôžkou a tak sa vlastne posúvala....Až po cca 2mesiacoch prišla na to že štvornoškovanie je ľahší a rýchlejší spôsob presunu😉😉😉a aj menej namáhavý....kamarátka mala dvojičky, od mala boli na vojtovke, tiež najskôr začali chodiť a až potom sa vedeli posadiť...je to uplne v poriadku

zuska2001
7. feb 2019

moj syn začal sedieť ako 14 mesačný - ale mali sme diagnostikovaný hypotonus a aktívne sme cvičili. dnes je normálny chlapec. odporučam návštevu pediatra, ktorý vás asi pošle na neurologiu a fyzioterapiu. čím skor tým lepšie. vojtovka sa s velkými detmi velmi zle cvičí.

slavkakap
autor
7. feb 2019

@diewcatqoo ahoj 🙂 pada bud na tvaticku alebo dozadu priamo nahlavu a to takto trva uz 3 m bez ziadneh zmeny..skusala som.ho aj stuchnut v ramci hry aby padol na zadok ale nozky drzi pevne ako stlpy ani s nim to nepohne, jednou rukou ho mierne drzim. alebo pri tom mojom pokuse aby spadol na zadok , sparvi par krokov do zadu ale nohy neohne do sedu za nic. je to jednoducho vymyselnik ako vysity .

slavkakap
autor
7. feb 2019

@hadecka39 nie on chodi popri nabytku, stvornozkuje len nesedi ako by mal, len do sedu medzi patamy /W/ priamo cez brusne svaly , jednou ruckou sa odrazi a hopka nijak inak len tak bez sikmeho sedu . a v stoji ked neda pozor tak pri pade neudrzi rovnovahu, neoada na zadok ako vacsina deti ale na hlavu dopredu ci dozadu. zo stoja schadze cez kolienka

0martina0
7. feb 2019

no ja by som sa čo najskôr pytala na neurologiu a možno tam bude treba niečo pocvičiť a pokiaľ nie tak super ale budeš si ista,aj ja som mala dceru zdravu a len nebola šikovna u pani pediatričky,a chcela som veľa a neviem čo a nakoniec sme skončili na vojtovke a dalej radšej ani nepišem....jasne že vy ste na tom inač,len ked sa ti niečo nezda tak by som si bola istejšia keby mi ho vyšetrila neurologička

bluray
7. feb 2019

veľa cukru má v potrave, cukor unavuje svaly a preto nevládze, v umelych sušenych mliekach je 4 x viac CUKRU ako v cocacole

ukulela
7. feb 2019

@slavkakap u nas na rozpohybovanie pomohlo plavanie. akoby si vo vode uvedomil, ze sa aj inac a viac da hybat, ale aj moj prvy ako posledne sedel sam - a to chodil tiez dost neskoro, aztesne po roku. ale ja som nic neriesila. pomaly sa hybal, napredoval, strasne dlho "plaval" - plazil sa - to bolo rozkosne 🙂
@bluray si si isty, ze davaju UM napr? radsej nemedituj.

ink
8. feb 2019

Ahoj, počuj, tu na MK máme aj odborné poradne. možno by stálo za to, spýtať sa aj tu:

slavkakap
autor
8. feb 2019

@ink dakujem pekne , to som ani nevedala 🙂 idem to skusit 🙂

kusika
11. feb 2019

@slavkakap ci nema stiahnuty-skrateny nejaky sval , kamaratka mali krcny sval skrateny, vsimnite si krk,chrbatik. Urcite by som sa vypitala na neurolog alebo ortoped vysetrenie kedze opisujete co opisujete. Drzim palce