18 mesačný synček ešte sám nechodí. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
24. nov 2019

Dobrý deň,

máme 18 mesačného synčeka, ktorý ešte stále nechodí sám. Chodí iba za jednu ruku, musí sa nás držať.

Popri nábytku prejde pekne sám a aj príde ku gauču. Pekne sa sám postaví. Občas prejde aj bez ruky sám pár metrov, ale potom stratí rovnováhu a padá, alebo sa odrazu rozbehne.

Treba to riešiť u odborníka, alebo nechať mu ešte čas kým bude sám pripravený?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je to určitá odchýlka od normy v psychomotorickom vývoji - cca trojmesačná.

Takže ja by som dieťa poslala na vyšetrenie k špecialistovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas