Pri behu som spadla. Mám ísť na pohotovosť?

canis_lupus
16. mar 2024

Ahojte, včera som bola behať a kvalitné sa vytrela na kamienky a blato, obe dlane mám odreté do živého (foto dám do komentu, aby to nevidel ten, kto nechce). Po príchode som si to umyla, dala Dettol a Framykoin, ale ani za pána mi nejde všetka tá hlina vybrať. Manžel hovorí, že sa mi to postupne vymyje, moja mama hovorí, aby som išla na pohotovosť, nech mi to očistia. Prípadne nech si vyvarím nožničky a ihlu a nech mi to manžel odstrihne a povyberá, ale to on odmieta 😂 Podľa mňa je blbé ísť s takou hlúposťou na pohotovosť, ale potrebujem fungovať pri deťoch, tak to nechcem mať brutálne zahnísané. Nejaké skúsenosti? 😅

canis_lupus
autor
16. mar 2024
zmrzlinka2021
16. mar 2024

@canis_lupus s tým určite nie. Pošli ťa domov.

unicornlady
16. mar 2024

Ja si myslím, že tá poranená pokožka ti jednoducho odumrie, zmení na chrastu a odlúpne. Pod ňou sa ti už určite vytvára nová pokožka.. Len to chce čas.

mamina7070
16. mar 2024

ved to nehnisa zatial len betadine a udrziavat v cistote tu osuchanu kozu neskor vystrihas a narastie nova
toto fakt nie je ohrozenie zivota vhodne na urgent ci pohotovost
ani knlekarovi by som
s tym nesla

canis_lupus
autor
16. mar 2024

Skôr mi išlo o vybratie tej špiny 😅 Manžel že radšej ako na pohotovosť mi to ide obstrihať nakoniec 😭

lisymbia
16. mar 2024

Určite to nie je nutné, hlavne aby si to celé dezinfikovala 😊 tiež som viac krát mala takéto odreniny ale neboj sa špina ti tam nezarastie 😊

unicornlady
16. mar 2024

Nič nestrihaj, preboha. Tá hlina sa odlúpne s tou chrastou potom.

canis_lupus
autor
16. mar 2024

@mamina7070 mama raz tak mala rozbité koleno a skončila s tým až na pohotovosti, kde jej povedali, že keby tam prišla skôr, už by to mala zahojené. Preto ma tam posiela 😃

pribinak
16. mar 2024

@canis_lupus s týmto na pohotovosť? Srandujes, že?

Nerýp do toho, nechaj to vyschnúť. Samé sa ti to vyhoji. Žiadna ihla ani nožnice

dadis
16. mar 2024

Mala som podobne, aj kamienky, rychlo sa to zahojilo. Az som bola prekvapena..

mamina7070
16. mar 2024

@canis_lupus teraz nech ti to nestriha

ak tak urob roztok s betadine a namacaj
ale fakt banalne zranenie ale ludia chodia dnes na pohotovost s hocicim pochopim ak by si bola napr diabetik ze mas problem s hojenim
ran

tahomi
16. mar 2024

A dufam, ze niekto potom bude nadavat na personal, ze kolko sa caka na pohotovosti/urgente. Ano, aj s tymto dokazu ludia prist 🙄

yoxinka
16. mar 2024

S týmto na pohotovosť??? Doktori ťa vysmejú a akurát ich nase*ieš. Môj muž sa pred pár rokmi strepal z bicykla v lese. Prišiel domov komplet krvavý. Kolená, lakte, chrbát, lýtka, hrudník, všetko krv a špina všade. A ani v tomto stave mi ani nenapadlo trepať ho na pohotovosť. Normálne som ho zobrala do sprchy, jemnú kefku do ručičky a každú ranu sme vyšúchali a umyli, potom sme to poprelievali betadinom. Vybavené!

canis_lupus
autor
16. mar 2024

@tahomi však preto sa pýtam, omg 😃 za 27 rokov života sa mi toto nestalo, keby to je inde, ale ak mi zahnísajú ruky, tak neviem, ako budem fungovať. Na pohotovosti som bola raz v živote, keď som bola malá, takže mi to ani nenapadlo, len mama do mňa hučala, nech idem 😁

slavomira236
16. mar 2024

@canis_lupus bezne som spadla ako dieta tozbila kolena a mala to horsie . Nikdy s nami nesli s takym niecim ma pohotovost

janinah
16. mar 2024

Nič ti nezahnisa,pretieraj s betadine a drz v čistote,mlade zdravé telo si s tým poradí.nie si 80r.diabetik.Nezahlcuj pohotovosť s banalitou.

tamitamitami
16. mar 2024

Kľudne choď ošetria ti to, ľudia tam chodia aj s väčšími sprostosťami.

domka222
16. mar 2024

Ja že aká bude hrozná foto,keď si písala, že do živého. Nie je to vôbec také hrozné. Ale ak chceš kľudne choď, len aby si na tej pohotovosti nechytila k tomuto ešte inú chuťovku

unicornlady
16. mar 2024

@domka222 Ja som tiež myslela, že fúha, nadýchnem sa, toto bude hrozná foto pre moju citlivú povahu :D a ono nič nenormálne

Btw. autorka, pozerám, že máš 5 ročného chlapca. Však ten musel mať takéto zranenia, bežne, či nie? (alebo to len my máme v rodine také živé deti)

canis_lupus
autor
16. mar 2024

@unicornlady práveže on na to, koľkokrát už spadol, tiež veľa športuje - bike, lyže, turistika... takéto niečo ešte nemal. Sama hovorím, že sa strašne čudujem, že nemal doteraz nič zlomené ani ho nešili 😂

canis_lupus
autor
16. mar 2024

@domka222 tak niekto môže raňajkovať alebo pod, ja by som nechcela pri jedle pozerať na takéto veci 😅 teraz ako som to ponatierala betadinom a nechala vyschnúť to už tak zle nevyzerá, ale ráno mi to prišlo dosť strašné 😂

canis_lupus
autor
16. mar 2024

ŽENY VĎAKA, UŽ MI TU NEMUSÍTE PÍSAŤ, NEJDEM NA POHOTOVOSŤ!!! 😁
Po vyhrážke pohotovosťou mi manžel odstrihol ten kus kože, pod ktorým bol najväčší bordel a zvyšok už hádam nejak vyhnije teda, budem vám veriť 😂

pribinak
16. mar 2024

@tamitamitami áno a potom tam čakáš 5 hodín. Super. S týmto na pohotovosť? Akože nesranduj

patus_2
16. mar 2024

@canis_lupus na pohotovosť nemusíš. Stačí do lekárne, kúp si striekačky, kúp betadine alebo inú dezinfekciu a sterilné náplasti. Priprav si roztok s dezinfekcie a vody, ruku tam poriadne vymachaj aj 10 minút. Potom natiahni dezinfekciu do striekačky a poriadne vyčistí aj tie okraje, ak pôjdeš von alebo niekde kde nieje čisto tak si to prelep sterilnými naplastami. Dezinfikuj zo začiatku ráno a večer, keď budú chrasty tak už nemusíš.

egonsk
16. mar 2024

@canis_lupus opatrne obstrihat a riadne umyt, potom oplachnut peroxidom vodika a nechat na vzduchu zaschnut. Za par dni to bude zahojene a bez hnisania a krvacania.

aliaray1
16. mar 2024

@canis_lupus poriadne vycisti idealne vodou a nasledne na to lep z lekarne umelu kozu. 2 dni a nasledne prelep a zopakuj 3-4x. Potom panthenol a bez koze, krasne sa to zhoji.

biglovemom
16. mar 2024

Jezis zeny citajte co pise..ona nechce ist ju tam posielaju vycistit…
@canis_lupus no fajne ze sa manzel na to dal😁😁😁 neboj bude dobre zahoji sa