Prasknutá kosť v malíčku

1. apr 2024

Ahojte,mám prasknutú kosť v malíčku.Bola som na RTG.Chcem sa vás spýtať bol správny postup lekára keď mi zafixoval leukoplastom malíček k predchádzajúcemu prstu?Nedáva sa to do sadry?Mám to ľadovat a natierať masťou,no ako keď mi to zalepili,môžem tú pásku odlepiť a potom čo zalepiť znova?A musí byť kludovy režim pri tom?V práci sa nachodim veľa.Doktor moc k tomu nechcel vysvetlovat nič tak sa pýtam tuna

doris11
1. apr 2024

Mala som viackrát zlomene prsty, nikdy mi ho nesadrovali 🙂 takze za mna postup lekára je v poriadku.

colsami
1. apr 2024

Niekedy ani nezafixuju k druhemu prstu, zavisi aj od toho ako vyzera prasklina, kde presne, atd... Bezne sa nic v tychto miestach nesadruje.

autor
1. apr 2024

@colsami Mne to zafixoval s leukoplastom.Ako to mám potom natierať môžem to odlepiť a potom zas zalepiť?

doris11
1. apr 2024

Ano 🙂

simsalabim
1. apr 2024

Ja som mala zlomeny tak, ze mi ho museli napravat a tiez iba fixovali o vedlajsi prst.

autor
1. apr 2024

Ďakujem vám tak potom to je v poriadku.A ako dlho to trvalo pokiaľ sa vám to zahojilo?

mamina7070
1. apr 2024

ano len fixuju leukoplastom o vedlajsi prst nesadruje sa mozes odlepit mast ibalgin duo a zalepit ak tak alebo nemusis

simsalabim
1. apr 2024

Uz si nespominam, je to tak 10 rokov dozadu. Akurat viem, ze som nejaku dobu chodila do prace v crocsoch a potom v teniskach, co sa mi nedalo nic obut. S kostymom to bolo vtipne 😅

autor
2. apr 2024

Na kontrolu idem vo štvrtok,je nejaká šanca že v pondelok by som mohla ísť do roboty?Neviem za akú dobu sa to zahojí,dúfam že čím skôr

eeffka
2. apr 2024

Mala som zlomeny malicek, prilepili mi to tiez iba leukoplastom, neviem ako co pracujes ale ja som sla uz poobede do mesta na oslavu a dalsi den normalne do prace ( administrativa)

simsalabim
2. apr 2024

Ja som tiez v podstate hned chodila do roboty, lebo robim povacsine v kancelarii. Ale ako pisem, v crocsoch a neskor v teniskach... Dost dlho som si nemohla obut nic, co by nebolo siroke a makke, urcite este niekolko tyzdnov po zrasteni kosti.

autor
2. apr 2024

@eeffka Ja robím poštárku teda celý deň na nohách a roznášať peši poštu

eeffka
2. apr 2024

Tak to isto nie, smelo som doslapovala tak po tyzdni a to ako pisem prevazne sedim

eeffka
2. apr 2024

@simsalabim tak ako pises, mne sa to stalo v lete, chodila som v slapkach

simsalabim
2. apr 2024

Ked robis postarku, tak to isto este nie... snad jedine ak chodis na bicykli.

autor
2. apr 2024

@simsalabim Chodím tak pol na pol peši aj na bicykli. Len dúfam že nebudem musieť ostať 3-4 týždne doma.

simsalabim
2. apr 2024

No to neviem posudit, a naozaj si uz nespominam, kolko som sa napr. nevedela poriadne obut, ale odporucam ti urcite aspon trochu oddych, neber sa hned do prace. Mozno tym, ze to je iba prasknute, sa to zahoji skor. Ja som ho mala po uraze v takej polohe, ze bol takmer kolmo na ine prsty a teda mi ho museli napravat do spravnej polohy, mozno preto som mala pocit, ze to trva dlho, kym som sa dokazala obut do normalnych topanok.

kvojtanikova
2. apr 2024

ahoj netrap sa, urcite sa to zahoji, ak mozem odporucit dobry krem neviem co ti kazali, ale najsilnejsi bol MUAY krem, da sa kupit v lekarni, mne sa tak zahojil silno narazeny palec do par dni. Fixovanie leukoplastom je ok, bezne sa to robi, urcite to budes fixovat dlho aj do topanok, priprav sa ze mozno aj tri tyzdne. Cim pevnejsie to zafixujes, tym menej ta to bude pri chodzi boliet. Samozrejme po sluzbe doma oddychni, vyloz nohu, odfixuj, natieraj tak 3x denne. Dnes je utorok, ja myslim ze do pondelka akurat sa ti to zacne hojit, ak nemas moznost si vziat este par dni volno, tak verim, ze so spravnou fixaciou to zvladnes.

autor
2. apr 2024

@kvojtanikova Mám octanovu masť no mám len natierať okolo toho čo mi zalepili,tú pásku asi nemôžem dávať preč keď je to zafixované

doris11
2. apr 2024

Ja si myslím že kľudne môžeš dať dole, natrieť a zafixovať si znova sama. To zvládneš

candii
2. apr 2024

Ja mám zlomenú priehlavkovu kosť a tiež mi ju nesadrovali. Len kludovy rezim

kvojtanikova
2. apr 2024

octanova mast je podla mna slaba, ale urcite lepsie nez nic, normalne odlep, natri, zafixuj znova.

autor
4. apr 2024

Ahojte,ešte sa vás spýtam vy keď ste boli s týmto problemom na PN mali ste vychádzkové hodiny?Som vypísana na PN ešte dva týždne a dr mi nechcela dať vychádzky.Lenze mám malé dieťa čo ho musím nosiť do a zo škôlky plus občas vybehnúť na nákup.Neviem ako to vyriešiť.Keby som nechala dieťa doma zo škôlky na tie dva týždne,tak pri ňom si ani nesadnem.

candii
4. apr 2024

Áno mala som vychádzky.

candii
4. apr 2024

A to mi ešte dal tak, aby som deti mohla odniesť do školy.. čiže od 7.00 do 9.00 a keď chodím po ne o 14.00 do 16.00

autor
4. apr 2024

@candii Aj ja som presne takýto čas chcela na vychádzky ako si mala ty.Len doktorka mi povedala ze nemám nárok na ne.Nechapem to každý doktor podľa seba rozhoduje komu dá a komu nie..

candii
4. apr 2024

No neviem. Môj nemal žiadny problem absolútne

ddaassuullaa
4. apr 2024

Vychazdky povinne nie su. Ty mas mat navyse nohu max v klude. Prst na nohe sa hoji dlho. Kolega uz stvrty a nema to ok. Ale sedava praca, tak chodi do prace. No kriva stale.
Po tyzdni po kontrole sa spytaj na vychadzky, podla stavu mozno dr zvazi

simsalabim
4. apr 2024

Ja by som lekarovi skusila vysvetlit situaciu... ak si matka-samozivitelka, je logicke, ze musis nejako poriesit nakup aj dieta.

candii
4. apr 2024

Čo sa týka obchodu ak budeš mať bloček to u kontroly prejde ak si sama