Podvrtnutý členok - natiahnutý väz

lanka999
24. mar 2024

Ako dlho trvalo km ste boli fit? Stalo sa mi to v stredu vecer, nemam ziadnu zlomeninu ale nemozem sa zbavit opuchu a pestrofarebnej modriny. Potrebujem byt fit cim skor kvoli praci, nechcem dlho marodovat, mam novu pracu. Na chirurgii mi dali masticku ibalgin a ze si to mam ladovat. No pomaly to ustupuje, noha ma neboli len neviem ci mozem naslapovat a ako zacat so zatazou. Dik za info 🙂

rozculena
24. mar 2024

ja som bola 3týždne PN....dostala som aj ortézu.Na druhý deň som začala opatrne našlapovať na tú nohu....ale inak noha stále vyložená na stoličke,ľad a obklady z kostihojovej tinktúry.

egonsk
24. mar 2024

@lanka999 ak si budes davat pozor, do 4 tyzdnov by si to mohla mat relativne ok, ak to budes zatazovat, tak od 6 tyzdnov viac pocitaj. Mne sa to stalo nedavno a mesiac som mal striedavo opuchnuty clenok aj po kratkej zatazi.

tundra
24. mar 2024

Dcera mala roztrhnute 3 zo 4 uponov.Kazdy den, 2x som jej na to daval koren kostihoja.Zo dna na den bola krvna zrazenina mensia a aj opuch.Po troch tyzdnoch, bez fixacie a zacala chodit na rehabilitaciu a do roboty.Vrelo odporucam.