Mám ísť so synom na pohotovosť?

23. mar 2024

Caute, neviem, co mam robit, vcera syn (3r) asi sliapol vedla (cely den sa nezastavil, ved to poznate) , mal hole nohy doma, povedal iba cez obed, ze ho boli noha z nicoho nic, na vecer uz s lavou nohou spickoval, aj spadol. Dnes je to lepsie, ale stale spickuje s tou lavou a nevie sa na nu postavit. Akurat v pondelok hned rano mame fyzioterapeutku (chodim s nim raz do pol roka)....

Aj teraz mi spadol, ked sa postavil na tu lavu omylom. :(

Mam pockat ako sa to vyvinie, alebo mam s nim ist?

pribinak
23. mar 2024

Ísť

martina87
23. mar 2024

ist

jazula
23. mar 2024

Išla by som hneď.

autor
23. mar 2024

@pribinak
@martina87
@jazula hned neviem, lebo nemam doma manzela, ale vecer pojdeme, ak to bude pretrvavat. Inak skace, beha a ma dobru naladu. Len to soickovanie s tou 1 nohou.... A ten pad.

Ale pojdeme urcite pre istotu. Moze mat nieco zlomene? Alebo natiahnute?

lulu0123
23. mar 2024

Jasne,ked sa to nezlepsi radsej ist.Nam raz mala zle dopadla na nohu, nevedela sa ani postavit,vzdy ked sa postavila na tu nohu,padla na zem.Utekali sme na pohotovost a dr.na nas pozerala na co sme prisli,ze to do rana prejde Urobila jej rtg,nic tam nebolo.A mala pravdu,na druhy den si ani nespomenula.Ale podla mna to rodic nevie poudit,moze to byt aj nieco vaznejsie.

autor
23. mar 2024

@lulu0123 ved jasne, nie je vidiet takto volnym okom nic. Je to ale lepsie urcite od vcera, len este stale... A ked aj spadol, tak sa smial, vcera ale sa nesmial, bolelo ho to.

mariska1989
23. mar 2024

Zlomené isto nie . Môže ísť o zácviknutý nerv, natiahnuté . Moja dcéra často toto ma nakoľko športuje a ako menšia blbla tak mája jeden x väčší ten úraz s dobou liečenia viac ako 14 dní vtedy bola náchylnejšia na to . Ale my už vieme ako čo . natrieť, a stiahnuť fačom . Všetko má svoj čas a nič neprestane len tak bolieť . Ale myslím že taký voltare on nemôže . Ale pre kľud a pokoj kľudne zájdite aj večer

mariska1989
23. mar 2024

@lulu0123 presne my sme boli takto 3 x 🙈 prvý x keď dcéra mala rok a pol .držala som ju za ruku a ona chcela ujsť a ako škubla tak rev .ruka ju bolela tak rýchlo domov , do auta a smer pohotovosť po ceste mi zaspala . Prišli sme a pozerali na mňa jak na volá lebo ona už nič 🙈že však ma ruku v poriadku no

autor
23. mar 2024

@mariska1989 ach, aj moj vcera ceeeely den bosy skakal, utekal, ma doma aj preliezku
Viackrat som ju upozornovala..... Postavil sa, a uz mi hovoril, ze ho boli noha. Nema inak nic opuchnute, modre... Preskumala som, nehovoril, ze ho boli. Iba ked chodi. Skakat ale vie aj teraz.

evaachesa
23. mar 2024

Náš malý na ihrisku zle doskočil na nohu a tiež špičkoval. Vraveli sme si že do rána to bude ok. Ráno na nohu nedošliapol a radšej len sedel. Takže smer pohotovosť, nôžku mu zatejpovali. Mal to jemne narazené. Za 2-3 dni bol fit.

mariska1989
23. mar 2024

Len o akú bolesť ide . Tupá či ostrá . Nemá zo spodu pichnútu nejakú šponu napr len nejaká slabá tmavá bodka , čiarka . To vie tiež urobiť galibu . Alebo konkrétne kde ho to boli

autor
23. mar 2024

@evaachesa toto je dobra sprava. Ten sprosty google mi uz pise o SMA.....

autor
23. mar 2024

@mariska1989 to mi nevie opisat... Ked stupi na patu, tak hned sliape druhou. Ked beha, tak beha tou lavou na spickach. Skakat tiez bez tazkosti. Takze nieco okolo paty?

martul
23. mar 2024

Ja by som neisla, sama píšeš, že je hravý, veselý. Podľa mňa zle stúpil a natiahol si to. Večer by som mu to natrela, pomasirovala.

autor
23. mar 2024

@martul a cim to mozem natriet? Ano, je to urcite lepsie, ako vcera vecer, pretoze vcera bol aj placlivy z toho. Dnes iba spickuje tou jednou nohou.

mariska1989
23. mar 2024

No skús pozrieť zo spodu na nohu dôkladne .kľudne prechádzaj palcom každý kúsok či vtedy nepocíti bolesť či tam niečo nemá pichnúte keď behal boso . No s natieranim bacha malé deti voltaren nesmú

autor
23. mar 2024

@mariska1989 hej, pozerala som, nema nic. Najprv som si myslela, ze na nieco stupol, ale nic. Aj som mu trochu pomasirovala. On sa vcera postavil, tusim sedel vo V (nie W), a odvtedy mi hovoril, ze ho boli.

mariska1989
23. mar 2024

A keď si mu to masírovala vtedy ho to v určitom bode nebolelo ? Mnenajstarsia tiež mala šponu ale pri palci a to bola úplne míny bodla tmavá a keď sa vytiahlo bolo ok

betulinka1
23. mar 2024

Keby to mal zlomene, tak urcite nema dobru naladu a myslim, ze by ste uz isli vcera. 😉 Skontroluj mu ci mu nieco nepichlo do nohy. To bude mat natiahnuté a ak to nema opuchnuté, tak natiahnuté iba jemne. Ak mas doma mast ako voltaren, ibalgin alebo taku na chrbat, tak mu to natieraj.

autor
23. mar 2024

@mariska1989 nieee, vobec, nic. Ideme ale aj pozajtra rano k fyzioterapeutke. Snad mi poradi, co v takom pripade robit do buducna

autor
23. mar 2024

@betulinka1 tiez si myslim, ze ma nieco natiahnute. Nejake mini miesto, lebo inak by nevedel behat, skakat...
Existuje nejaky krem pre deti? Lebo tieto podla mna nie 😔

gubcikova
23. mar 2024

Syn keď mal asi 2roky sa ráno zobudil a nemohol stupit na nohu. Presne tak isto akonáhle sa postavil spadol.Isli sme detskej tá nechápala,poslala nás na chirurgiu. Tam tiež nechápali čo sa deje.RTG všetko bolo ok, kĺby ok. Dali mu sadru na týždeň pre istotu.

autor
23. mar 2024

@gubcikova och, ani na jednu?

zuzuliennka1
23. mar 2024

ma to opuchnute?

autor
23. mar 2024

@zuzuliennka1 nie, vobec nic. Aj som postlacala, skontrolovala dokladne, pomasirovala, nereagoval na nic. Skace, beha, ale tou lavou spickuje a nevie chodit normalne, teda nedava patu ako prve....

Vcera vecer to bolo horsie, ako dnes, vcera vecer bol uplakany... Urcite ho to bolelo viac

slavomira236
23. mar 2024

Ked skace beha ako pises nic mu nebude. Ja by som octanom poriadne natrela premasirovala.

autor
23. mar 2024

Kocky, spinkal mi 2, 5 hodiny a teraz uz chodi pekne 🙏🏻 nespickuje 🙏🏻