Ako motivovať 14 mesačné dieťa, aby prestalo špičkovať?

Zodpovedané
15. júl 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 14 mesačného syna. Od obdobia, kedy sa v 7. mesiacoch a dvoch týždňoch postavil na nohy, tak špičkuje. Špičkuje aj pri chodení s chodítkom. Boli sme u ortopéda a pri prvej návšteve povedal, že je to zlozvyk. Vraj vie chodidlo vyrovnať, len ho nechce pustiť.

Ja som s ním doma cvičila cviky, ktoré mi ukázala kamátka, lebo aj jej syn špičkoval. Už je to oveľa lepšie, pretože predtým som mu nevedela ani topánku obuť, čo mal tak vystreté nôžky.

Teraz sme boli na kontrole a syn plakal. Nechcel spolupracovať, napínal nôžky až tak, že mu ich lekár nevedel ani pozrieť. Máme ísť na neurológiu.

Keď sa postavil na celé chodidlo, tak som ho pristihla ako sa opiera o gauč a tam sa pustil na celé chodidlo.

Ako ho motivovať, aby sa pustil?

Existujú nejaké body na nôžke, ktoré máme stimulovať?

Za odppoveď ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade vylúčte chodítko. Chodítko=škodítko!

Dieťa v chodítku stojí na špičkách a podporuje chôdzu po špičkách. Nôžky sú stále vystreté a tuhšie. V chodítku sa nesprávne formujú bedrové kĺby.

Chôdza v chodítku môže neskôr spôsobovať rôzne poruchy držania tela v neskoršom veku.

Prajem Vám pekný deň.
Mgr. Antónia Wágnerová

Detská sekcia FYZIO&Kids: http://fyzioklinik.sk/fyziokids/
FYZIO KLINIK: http://fyzioklinik.sk