Som v tom? V ktorom týždni som?

slniecko187
9. aug 2020

Ahojte, uz je tu milon takychto diskusii ale potrebujem poradit. Meska mi to 5 dni. Test som mala pozitivny uz aj pred menstruaciou bola tam slaba druha ciarka.
V piatok som sa dala na pnku nechcela som riskovat lebo v robote dviham tazke veci a robim v chlade.
Moja otazka znie v ktorom som asi tyzdni? posledna menstruacia 9.7
Zajtra idem k gynekologovi ano viem je to este asi skoro ale idem tam kvoli tomu ze by mi to potvrdil aspon na 80% kvoli robote. Bude mi robit aj ultrazvuk?
Uz som som zufala a bojim sa :( Moze ma nejak odpinkat s tym ze mam cystu alebo take nieco?
Dakujem za kazdu radu 🙂

malebiele
9. aug 2020

@slniecko187 https://akootehotniet.com/tehotenska-kalkulacka...
Pravdepodobne este gynekolog nic neuvidi, nato je este skoro, moze zobrat krv na potvrdenie hcg hormonu a maximalne spravi ultrazvuk zo spodu

slniecko187
autor
9. aug 2020

@malebiele dakujem

miskamichalka
9. aug 2020

@slniecko187 no zoberie ti krv a na druhy den si zavolas o vysledok a povie ti, ci si alebo nie

hipuska
9. aug 2020

O akú prácu ide? To môžeš kľudne v robote ešte počkať. Kopu žien robí za pásom a s bruchom. Tehotenstvo nie je choroba. A po prvej čiarke na teste sa stresovať...mala si už dakedy problémy v minulosti?

slniecko187
autor
9. aug 2020

@hipuska na cerstvom mase denne 12 kg dviham plus este pekaren tam tiez dviham krabice a som casto v chlade

slniecko187
autor
9. aug 2020

@hipuska mala som cysty ale posledne dva roky mam pravidelnu menstruaciu a dnes som si zas robila test a uz je tam silna druha ciarka

hettinka
9. aug 2020

@slniecko187 tyzden sa počíta od poslednej menštruácie. Takze ak ti meska 5 dni, si v 5. týždni. Na sono neuvidí skoro nič, ale potvrdiť tehotenstvo by už mohol. Tehotenskú knižku ti ale ešte možno nedá.

malebiele
9. aug 2020

@hettinka mozno neda? Urcite neda, ved ta sa dava az okolo 10-12tt

hettinka
9. aug 2020

@malebiele ja neviem, kedy presne ju dávajú, ja som šla až neskôr a dostala som ju rovno.
A zamestnávateľovi dom to povedala až po 12. tt, ale nemám rizikovú prácu.

miskamichalka
9. aug 2020

@slniecko187 no po dohovore so zamestnavatelom by ti mal zmenit napln prace a ak nie na Pn-ku rovno. Tazke veci urcite nedvihat. Tehu sice choroba nie je, ale zas preco ohrozovat seba a babatko? Urcite je prvorade zdravie a v dnesnej dobe ... Ja som Pn od zaciatku, v skole sa vyskytli kiahne, sarlach a ja predsa nebudem riskovat vyvin babatka. Drz sa a mysli hlavne na seba nie na zamestnavatela

slniecko187
autor
10. aug 2020

@miskamichalka dakujem prosim ta nevies mi povedat ako je to s pn kou ze vraj po 3 mesiacoch ci ako je komisia tyka sa to aj nas tehotnych?
mozem byt kludne az do materskej na pn ke?

julia204
10. aug 2020

@slniecko187 nie ziadna komisia ja som mala obe tehu rizikove zacala som krvacat, vracala nonstop do 3mesiaca, schudla som 6kg..Dr mi dala utrogestan a hned vypísala na pn. V 4mesiaci som isla späť do prace ale od 6 som zasa musela ist na pn az do porodu nakoľko som mala silne tvrdnutie bruska kazdy deň zacala sa otvarat , infúzie v nemocnici 2 týždne a potom som lezala doma..tehotensku knižku som dostaala az po prvom trimestri.. Ale Dr mi vystavila take potvrdenie ze som tehotna. Napísala som zamestnávateľovi oznámenie ktoreho súčasťou bolo toto potvrdenie a poslala do prace ked som bola na PN. Bola to ochrana proti tomu aby ma neprepustil, nakoľko tehotnú nemôžu vyhodit.

jarkam721
10. aug 2020

@slniecko187 myslím ze by som šla za vedúcim predajne povedala co je vo veci a nech ta regionálny s vedúcim predložia do iného odd. Mimo chladu a ťažkých veci.

miskamichalka
10. aug 2020

@slniecko187 nie,ziadna komisia a dokonca za celych 9mesiacov som nemala ani kontrolu. Som bola na marodke az do materskej.

ckatka
10. aug 2020

Ja som lekárovi.volala dva dni po.vynechanej menštruácii s pozitívnym testom, pretože som brala lieky.ktore sa nezlucovali s tehotenstvom a bolo to.treba riešiť.
Na 32 deň cyklu videl gestacny vacok a z.krvi mi potvrdil hcg 630 ci tak nejak....
Nechal ma na pn hned lebo.ad 1 práca (lietanie po zahraniči a po . stavbách ..) ad 2 diagnózy (neplodnosť, po operáciách, vek...).
Čiže zariad sa.ako.tebe vyhovuje a dohodni sa s lekárom.
Tehotenstvo,nie je choroba to.je pravda. Ale je neuveriteľné množstvo potratov a poškodených deti...podľa mňa každé tehotenstvo stoji za zvýšenú pozornosť a opatrnosť...hlavne ak.je chcene.

alexina2
10. aug 2020

Ahojte baby, dnes som si robila test MS mám dostať až za 5 dni....je tam duch?

jarkam721
10. aug 2020

@alexina2 ja vidím, áno.

slniecko187
autor
10. aug 2020

@alexina2 gratulujem 🙂

baskaaa21
14. aug 2020

@slniecko187 jeeej slniečko 🙂 ja som čítala teraz presne ako o sebe 😄 tak isto mam posledný deň MS aj som si robila prvý test 5 dni po meskani a aha 🙊 stále tomu neverim 😆 co ti povedali u doktora bola si uz? Mne dali termín az 25.8

baskaaa21
14. aug 2020
slniecko187
autor
14. aug 2020

@baskaaa21 ahoj ja idem k lekarke 21.8 :D drzim ti palce.
Nic mi este nepovedala len ma objednala tak cakam a modlim sa aby to vyslo

baskaaa21
14. aug 2020

@slniecko187 ja tak istooo 🙂 držím palčeky a ďakujem!

slniecko187
autor
14. aug 2020

@baskaaa21 a mas uz aj nejake priznaky? .. ja zatial nic akurat trosku prsia ma bolia, krize a nemam chut na sladkosti

baskaaa21
15. aug 2020

@slniecko187 mna boli uz 3ti deň brucho 🙈 ako pred MS také tlaky aj ho mam nafúknuté, extrémne často chodím cikat ale zatiaľ nic ine som si nevšimla 🙂 nemam vôbec chuť do jedla ale to môže byť aj teplom si myslím

slniecko187
autor
15. aug 2020

@baskaaa21 🙂 mozno az take hrozne nevolnosti nebudeme mat

baskaaa21
16. aug 2020

Bodaj by 😁🙏 ale kamoska mi vravela včera akurát ze to podla nej (uz ma 2 deti) príde za tyzden - dva 🙈 ale nenahnevala by som sa keby to je bez nevoľnosti 😁

slniecko187
autor
16. aug 2020

@baskaaa21 ja tiez nie :D tak uvidime

slniecko187
autor
25. aug 2020

@baskaaa21 ako si dopadla u doktora? 🙂

baskaaa21
25. aug 2020

@slniecko187 ahoooj 🙂 som 6tt+2, babo ma 5,1 mm a vyzerá byť zatial všetko okej, srdiečko bilo tak sa vytesujemee a tyyy? Tiez si uz bola vsak? 🙂

slniecko187
autor
25. aug 2020

@baskaaa21 gratulujem ano bola som zatial videla len vacok a taku malu bodku v pondelok idem na kontrolu vitality ci mu bije srdiecko snad bude vsetko ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre