Snaženie sa po kyrete a laparoskopii

ingrida1127
22. dec 2020

Dobrý večer chcem sa poradiť
20.11.mi.robili kyretu a 2.12.laparoskopiu MMT
Jeden vajcovod mi odstránili
Fyzicky sa cítim úplne dobre tento mesiac som už mala aj MS ,1 mesiac mámzakázaný poh.styk čo aj dodržiavam
Myslíte že by sme už mohli začať snažiť? Či je to príliš skoro 🙈
Je tu mamička ktorá si prešla niečím podobným?
Možno som len strašne sklamaná.a veľmi túžim po malinkom 😔😔
Samozrejme nechcem na nič tlačiť ďakujem pekne za každú radu odpoveď

mikasz
22. dec 2020

@ingrida1127 urcite to treba skonzultovat s dr., no mne povedali, ze po laparoskopii minimalne pol roka nie. Je to riziko prasknutia, rana sa musi zahojit, ale ja som teda mala ovarialnu cystu

ingrida1127
autor
22. dec 2020

@mikasz po 3 mesiacoch mi povedali len mám strašne veľkú túžbu

mikasz
22. dec 2020

@ingrida1127 ja ti verim, ale naozaj je lepsie pockat. Je to rez v brusnej dutine, malo by sa to poriadne zahojit, nech nemas potom ziadne komplikacie.

ingrida1127
autor
22. dec 2020

@mikasz máte pravdu lepšie počkám

janba
22. dec 2020

Museli sme pockat trj mesiace. A potom o tri mesiace, bum, bola som tehotna 🙂

ingrida1127
autor
22. dec 2020

@janba super 😊😊😊 tiež si ti odstranili vajcovod? Užívala si vitaminy pred tým ako ste sa začali snažiť?

elistek13
22. dec 2020

Ach to ma mrzi, no radsej by som asi dodrzala aspon tie tri mesiace, oni vedia preco, citit sa uz mozes dobre ale vnutri nemusi byt vsetko este tak zahojene aby to zvladlo tehotnestvo takze radsej pockaj a dufam, ze bude vsetko v poriadku. Drzim palce

ingrida1127
autor
22. dec 2020

@elistek13 ďakujem pekne 🙂

petkasaurus
23. dec 2020

Ja som bola minuly mesiac na hysteroskopii, kyretazi.. Ze po 1.menzese sa mozeme snazit, ten uz aj mam za sebou.. Bola som vcera u gynekologicky a robila mi cytologiu a isla mi pol dna krv.. Chcela som tym povedať, ze nie je to uplne zahojene, s cim som nerátala..

ingrida1127
autor
23. dec 2020

@petkasaurus mesiac je podľa mňa skoro 😔
Lepší je asi počkať kým sa pekne všetko zahojí

ingrida1127
autor
23. dec 2020

@petkasaurus hyteroskopia je asi väčší zákrok ako laparka 🤫

mikasz
23. dec 2020

@ingrida1127 hysteroskopia je mensi zakrok ako laparoskopia, pri nej ti pozeraju kamerou do vnutra maternice cez krcok, cize staci jeden ms cyklus, pri laparo min tie 3

ingrida1127
autor
23. dec 2020

@mikasz nevedela som tak potom veľa šťastia prajem 😊

katrinka233
11. jan 2021

@ingrida1127 ahoj, ja som mala laparoskopiu po mimomaternicovom, tiez mi zobrali jeden vajickovod. Dali sme pauzu 3 mesiace. Potom sa nam podarilo na prvykrat zas otehotniet, missed abortion v 6tt, nasledne kyretaz. Dali sme pauzu 1 mesiac. Teraz som po 5 mesiacoch zistila ze som tehotna 🙂 takze dopraj si cas, da sa to aj “len” s jednym vajickovodom, neponahlaj. Ja som cely cas brala kys. listovu. Drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre