Je to stres alebo tehotenstvo?

andrejockaaaa
29. máj 2013

Milé žienky, včera som odštátnicovala, menštruáciu som mala dostať 21. mája (ale nemala som ju vždy pravidelnú občas zvykla meškať pár dní). Teraz mi už mešká vyše týždňa a začínam mať už z toho "stres". V piatok som bola u lekára, pretože som mala mykózu predpísal mi medofluctan, alebo tak sa to nejako volalo a canestenom sa potierať, vtedy ma ani len nenapadlo, že či náhodou by som nemohla byť tehotná, resp. mu o tom povedať. Robila som si testy, zatiaľ všetky 3 vyšli negatívne, možno je ešte moc skoro aby dačo bolo vidno, ale zase je to už 9 dní, ono bruško ma už sem-tam troška pobolieva, žiadne iné príznaky ako vracanie, nutkanie na močenie, ani citlivosť nemám. Myslíte že si mám spraviť ešte jeden test zajtra ? Nedá sa mi ísť k lekárovi, lebo som ešte v Prahe a najskôr prídem na slovensko o týždeň. Tak čo mi poradíte ?

jaja1979
29. máj 2013

Ahoj, ja som tiey mavala menzes ako ty, s pardnovym meskanim, ale inak plus minus v norme. Ked som mala statnice meskal mi 2 tyzdne! Boli to pre mna take stresy, ze som nevedela, kde je sever. Psychika uzko suvisi s hormonalnymi hladinami, takze kludne meskanie moze byt z toho. Teraz uz vypni, zrelaxuj, daj si teply caj a uvidis, dobre to dopadne. 🙂

andrejockaaaa
autor
29. máj 2013

Ako ja si to tiež týmto nejak vysvetľujem, že stres aj ženský čaj si už asi týždeň varím....Ale asi máš pravdu, dám si večer vaňu vypnem a oddýchnem si, ďakujem za radu 🙂

andelok
29. máj 2013

@andrejockaaaa Keby si bola tehotna, tak uz by ti podla mna vysiel pozitivny test po takom case. Takze zrejme nervy zapracovali 🙂

henriett19
29. máj 2013

Tak to bude stresom, keby si bola tehotná tak test by ti už ukázal riadne koľajnice, keďže ti mešká ms už 9 dní.

andrejockaaaa
autor
29. máj 2013

@andelok Ešte som nemala predtým skúsenosť, tak som nevedela. Kamarátke meškala deň, urobila si test vyšiel pozitívny a teraz už má 2 krásnych chlapcov, ale daktoré baby písali, že aj po vyše týždni vyšiel neg a nakoniec boli v tom... 🙂 Nervy a stres vôbec nerobia asi nikomu dobre...

andelok
29. máj 2013

@andrejockaaaa Ono to asi zavisi presne od doby otehotnenia, kedze kazda zena ma ovulaciu v inom case. Ja som si robila test tri dni po omeskanom termine a vysli mi riadne dve ciarky 🙂 A inym zenam mozno v tej istej dobe test ani neukaze pozitivny vysledok. Ale predsa len 9 dni mi pride dostatocne dlha doba, kedze vacsina testov slubuje presny vysledok uz v den ocakavanej menstruacie.

andrejockaaaa
autor
29. máj 2013

@andelok Je mi to jasné, asi planý poplach...ale i tak kým ju nemám, nie som spokojná úplneaspoň budem kľudnejšie spať 🙂
@henriett19 Tak ďakujem teda za názor 🙂

skorinkas
29. máj 2013

@jaja1979 To je teda ťažká otázka. No stres môže robiť svoje. Ak si nemala pravidelný cyklus, tak je možné všetko. Aj mne ukázal test negat., keď mi to meškalo, bevracala som, len ma brucho bolelo ako pred menzesom a nakoniec som bola v tom. A nie je pravda, že ti musí test ukázať 2čiarky po 9 dňoch. Ak máš nepravidelný cyklus, môžeš otehotnieť aj pár dní pred tým, ako máš dostať. To mi povedalo veľa doktorov. Nechcem ťa stresovať, ale počkaj ešte aspon do zajtra a urob ďalší test.Ak ani náznak druhej čiarky, tak nie si

andrejockaaaa
autor
29. máj 2013

@skorinkas Ono ja som bola rozhodnutá si spraviť test ráno, ak do rána neprídu krámy.. ak tak ho zajtra odfotím a dám ho sem ak si nebudem istá čo tam vidím 🙂

skorinkas
29. máj 2013

@andrejockaaaa Ale neboj, dobre bude. Ja som bábo moc chcela, ale chápem tieto stresy. Tiež som také mávala 😉 Stres robí veľa. A mohla si aj prechladnúť a preto meškajú

andrejockaaaa
autor
29. máj 2013

@skorinkas no ako je to pravda, že som to mala zaujímavé čo sa týka týchto smerov, najskôr som mala močové cesty zapálené a potom tá hnusná mykóza... takže ja neviem už .. a však uvidí sa čo bude 🙂

andrejockaaaa
autor
30. máj 2013

@skorinkas takže ráno som si robila test, vyšla mi jasná jedna čiarka, ani náznak po druhej...

tramtara
30. máj 2013

@andrejockaaaa mne v období maturít meškali tri týždne - týzdeň po mature som si išla dať pichnúť vyvolávačku ...ale napríklad pri štátniciach som problémy s mrchou nemala 🙂

andrejockaaaa
autor
30. máj 2013

@tramtara to je asi u každého individuálne, ja som práveže cez maturity nemala asi žiaden stres, ale na výške pred každou skúškou...

@jaja1979 mala si pravdu, kľud a čajík a dočkala som sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre