Dá sa otehotnieť mimo plodných dní?

18. dec 2021

Nema niwktora z vas podobny problem??
Posledny menzes som mala 24.10. Pozit.test mi vysiel 3.12. Moj cyklus je priemerne 30-31 dnovy.
Dnes 17.12.som bola u doktorky kvoli potvrdeniu tehotenstva, no podla vypoctov by som mala byt v prebiehajucom 8tt. Videla na sone maly vak, srdiecko zatial nie. Vravela, ze podla velkosti by mal byt 4-5tt. Krv na HCG vraj bola 4000, co zodpoveda tt podla jej urcenia. Pomer s manzelom sme mali 7.11.a potom az tesne pred ocakavanou menstruaciou. Na odber krvi na hcg mam ist v utorok. Je mozny takyto rozdiel medzi tt? Da sa otehotniet mimo plodnych dni? Mozem to pripisat aj tomu, ze stale dojcim 2,5 rocneho syna? Cyklus po sekcii s nim mam uz 1,5 roka, v rozmedzi cca 30-31 dni. Velmi sa bojim, co bude dalej. Dakujem za odpoved.

queen_el
18. dec 2021

Ako by si chcela otehotniet mimo plodnych dni? Ak tam nie je vajicko, nie je co oplodnit. Jedine tak, ze tie plodne dni boli inokedy, nez si myslis. Co je dost pravdepodobne v tomto pripade.
Ak ratam, ze toho 3.12. si mala + test a dajme tomu ai bola presne v 4tt, tak by si teraz mala byt 6tt, co teoreticky moze byt, ze dr este nevidela plod, ale ak to urcila na 4-5tt, to sa mi zda malo tak ci tak. Naopak to hcg mas vysoke. No tazko povedat, asi ta zavolala este na kontrolu a uvidis.

mogaa
18. dec 2021

a čoho sa vlasne bojíš? že si naozaj tehotná? otehotnieť sa dá aj cez menzes🙂je uplne normálne že zo začiatku nevidno srdiečko, ale len vak, rovnako tie merania sú nepresné, tam ide o mm....

autor
18. dec 2021

@mogaa praveze sa bojim toho, ci neodumrelo.

mogaa
18. dec 2021

tým sa netráp...ono prvý trimester je celkovo rizikový, stať sa môže čokoľvek...ale je bežné že srdiečko vidno až neskôr, okolo 10tt a vtedy začne aj biť, preto sa odporúča ísť gynekológovi cca po 10týždni, teda samozrejme ak nie sú žiadne ťažkosti...záleží vždy o dkvality sona, tam ide naozaj o milimetre....takto riešiš uplne nepodstatné veci ako veľkosť a či vidno srdiečko....už bolo aj x prípadov kedy gynekológ posielal ženu na interupciu lebo nebilo srdiečko(začalo neskôr)....príroda je múdra ak by tam bola nejaká vývojová chyba, plod "odíde"....nerieš hlúposti, "bábätko" je zatiaľ ok, stále si tehotná, treba len vydržať......

dejna_
18. dec 2021

Dobre je že ideš na krv budú vidieť ako ti stúpa prípadne klesá hcg a podľa toho budú 100 % tne vedieť či je to prosperujúce tehotenstvo. Prajem ti nech je všetko v poriadku 🍀🙏❤️

kiki68
18. dec 2021

@queen_el tie plodne dni sa tazko urcia, vzdy sa to moze posunut. Zvlast po porode a kojeni. Cize mozno si zena mysli a podla appky a kadecoho nema podobe dni a bum ho , zrazu prebehne ovulacia. U mna to tak bolo a otehotnela som uplne mimo ten vypozorovany ( doom sak lekarom) cyklus.

queen_el
18. dec 2021

@kiki68 ved ano, to som pisala aj ja. Jedine tak. Je to pomerne caste, nie kazda zena ma ovulaciu v strede cyklu a potom si to zle vysvetlia. Ale mimo plodnych dni este nikto neotehotnel 🙂

lilke
18. dec 2021

Už dávno som čítala, že môže dôjsť k oplodneniu aj mimo plodných dní, ak je veľmi silný orgazmus. Vtedy sa môže uvoľniť ďalšie vajíčko. Podrobnosti si nepamätám. Kamoška otehotnela počas menštruácie, tak asi to možné je. 🙂

kiki68
18. dec 2021

@lilke tiez som to citala a mam dojem, ze to bolo cosi ako violentna ovu ci ako. Ale tak ci tak ta ovulacia tam prebehne. Hlavne od styku to ma aj 3 dni cas, takze keby sa to hned nejak vyvola nahodou, je mozne , ze to ta spermia pekne stihne.

sonicka2018
19. dec 2021

Nerieš... Určite všetko bude oka 🙂 ja som mala to isté, v 8tt (vraj) nebolo srdiečko, už ma lekár strasili kyretazov a ze nemám oznamovat tehotenstvo a mam o necelý týždeň prísť ešte raz sa ukázať, a keď nebude srdiecko tak kyret. Nedošla som, verila som sebe, svojmu inštinktu a ukázala som sa po vyše 2tyzdnoch, srdiečko krásne bilo a mala ma už 3rocky.
Mladsia bola pocata cez,, neplodné dni,,. Neverim moc tým plodný a neplodnym. Jeden mesiac sme to vyskúšali a mame druhé dieťa z toho 😀 síce sme chceli ale o polrok neskôr... Hlavne to nedrz v hlave, ja som si zas povedala pri prvom že som mlada, ak sa nepodarí prvé tak druhé. Hlavne nech je zdravé bábätko. A radšej samovoľne potrat ako choré dieťatko. Príroda to veľakrát spraví za nás. Ale teda treba veriť sebe, dat na svoje pocity a kontrolu by som posunula určite, ak si v 4-5 tak určite o 2-3tyzdne až inak ta zas budú strasit

evitka83
19. dec 2021

Skor je mozne mat plodne dni hocikedy pocas cyklu, nie len uprostred 😉 kamoska si zamiesala necakane na 3tie rovno pocas menstruacie 😂

leaa3366
20. dec 2021

Mne sa podarilo otehotnieť počas menštruácie, takže všetko je možné.Nam sa nedarilo počas plodných dní tak sme to dali na červenú 🤭

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre