2 týždne mám zvláštne príznaky. Som tehotná?

queenofdisaster
30. máj 2017

Ahojte potrebujem poradiť. Už asi 2 tyždne mam zvláštne priznaky. Napina ma z cigariet a 2x som sa aj povracala ako ma naplo aj keď len trochu, mam bolestive a citlivé prsia aj bradavky, viditelné žilky na prsiach a stmavnuté bradavky (mala som to len v tehu, som stále hladná , bolia ma križe a pichá v podbrušku občas aj bolesti ako na ms. 15.5 som mala naposledy pohlavny styk a 22 až ovuláciu je možné že som tehotná. MS mám mať 5.6. Dnes som si robila test ale bol negatívny. O babätko sme sa nesnažili kedže mam male dieťa ešte. Poprosim nejake skusenosti ďakujem vopred.

obsadenemeno
30. máj 2017

@queenofdisaster mozne je vsetko.
Plati jednoducha rovnica - mala si sex, mozes byt tehotna. Bodka. Nikto ti tu nepovie nic ine.

Musis cakat do ms a POTOM si urobit test.
Kristova noho, to fakt uz nikto nema zakladne pojmy o biologii??? 😠

cristi
30. máj 2017

@obsadenemeno a naco, vsak sa spolieham na mudre rady od skusenych ludi na socialnych sietach..MK to isti😉
tehotenstvo alebo nieco ine???
tehotenstvo sa potvrdi na 99% testom,len sa treba testovat v rozumnom case...
a to nieco ine moze mat milion pricin...

obsadenemeno
30. máj 2017

@cristi ja toto nechapem, pomaly ze si nerobia test 5 minut po sexe.... 🙄

cristi
30. máj 2017

@obsadenemeno ja som zas velmi tolerantny clovek ,ak mam prave naladu😇 ale su veci, ktore ma neskutocne vedia vytocit, hlavne co sa tyka vedomosti o zakladnych principoch fungovania ludskeho tela...a pod.
pani spytala aj dostala odpoved...

queenofdisaster
autor
30. máj 2017

Jasne tu sa neoplatí nič opytať samozrejme že mam pojem o základnej biologii aj o tom ako funguje oplodnenie a všetko s ním spojené len som si myslela ze toto fórum tu funguje nato aby sme jedna druhej poradili ale evidentne sú tu len samé zakomplexované ženy ktoré od nidy nevedia čo so sebou a zvyšuju si svoje zakrpatené ego rýpaním do druhych 😉 Tak asi tolko ak sa tu nájde niekto normálny kto odpovie k veci budem vďačná ostatné si môžete ísť mastiť ego niekde inde Pekný deň prajem 🙂

kristinenka
30. máj 2017

@queenofdisaster este moze byt skoro na test,mne ukazal slabunku ciarku v den ocakavanej MS. Skus este pockat. Ale tehu si uz bola,priznaky nemas podobne ako pri prvom?

bienennest
30. máj 2017

@queenofdisaster Ahoj, problem je, ze kazda hormonalna zmena u zeny sa prejavuje podobnymi signalmi ako pri tehotenstve (to su takisto len znaky hormonalnych vykyvov).. takze ano, moze to byt tehotenstvo ale aj nemusi. Ja som mala hormonalne problemy a taketo priznaky som mala po kazdej ovulacii.. takze podla toho som musela byt uz velakrat tehotna ;). Skus pockat aspon 10 dni po ovulacii a potom si urob citlivy test (existuju aj extra sensitivne), tie dokazu uz aj 2-3 dni pred ocakavanou menstruaciou zistit, ci si tehotna alebo nie. Viac ti tu nikdo z nas asi poradit nedokaze.

PS: mam 3 deti a kazde tehotenstvo bolo uplne ine, takze niekedy ani to porovnavanie zial nefunguje

queenofdisaster
autor
30. máj 2017

@kristinenka Ano bola som 2x prvy krat som bohužial potratila ale pri oboch hlavne tie prsia taketo nemávam za normalnych okolnostia. ďakujem za odpoveď
@bienennest Ja som bola tiež a tie prsia su u mňa take inak by ma to veľmi ani nenapadlo nemavam toto za normalnych okolnosti ešte pred pôrodom ma prsia bolievali pred ms ale nie takto

bienennest
30. máj 2017

@queenofdisaster opat, bolestive prsniky mozu byt aj znakom zvysenej produkcie hormonu prolaktinu.. takze ako som uz napisala vyssie, nikdo z nas na MK ti tehotenstvo asi indikovat nedokaze, na to si musis este par dni pockat a potom urobit test

queenofdisaster
autor
30. máj 2017

@bienennest Aj keď nekojim? Kojila som len 2 tyždne a krpec ma už 9m

bienennest
30. máj 2017

@queenofdisaster Ano, prolaktin sa ti moze kedykolvek navysit v priebehu zivota, na to je viacero spustacov, napriklad zvyseny stres ale aj znizena funkcia stitnej zlazy sposobuje narast prolaktinu.. samozrejme, ze po porode je jeho navysenie prirodzene ale zial moze sa to spustit aj v inych casoch

juma2
30. máj 2017

Tehu byť môžeš, no zdá sa mi to priskoro, aby si mohla mať až takéto príznaky. Skôr by som bola povedala, že sa prípadného tehotenstva až tak bojíš, že sa u teba objavili len nahovorené príznaky. Mala by si si zájsť k lekárovi a on ti povie ako to s tebou je

jallka11
30. máj 2017

súhlasím, že to je ešte dosť skoro na to aby si mala takéto príznaky aj keby si bola tehotná. teda neviem ako si to mala keď si bola tehotná prvýkrát ale nemyslím, že by to mohlo byť ono. najistejšieho máš doktora to asi vieš takže ak chceš byť kľudná tak radšej zájdi tam 🙂

snehuuulienka
30. máj 2017

@queenofdisaster kedy si mala posledný ms???a teda s tou OVU si si istá,že si ju mala toho 22.5.???lebo ak bol styk 15.5 tak z čoho by si teraz bola tehu zo vzduchu?😉

queenofdisaster
autor
30. máj 2017

@juma2
@jallka11 Mala som rovnake priznaky už pred vyneškanim aj predtym

@snehuuulienka Nie som si istá kedze po pôrode sa mi cyklus nejak rozhadzal

snehuuulienka
30. máj 2017

@queenofdisaster tak to potom len testovať,nič iné Ti neostáva....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre