Tretie dieťa prišlo úplne nečakane

natalka30
16. apr 2024

Ahojte chcem sa spýtať že či ked ste cakali tretie dieťa ste to nevedeli spracovať..prislo to uplne necakane vobec nas nenapadlo ze sme v tom ako tesim sa vzdy som chce tri deti ale tak miestami mam paniku ze ci to budeme stíhať či ty starší surodenci sa nebudu cítiť na druhej koľaji...ako ste to zvladli

veronikaszabova
16. apr 2024

@natalka30 u nas sa tam neplanovane ocitla dcera - uz ma rok. Jej surodenci skoro 15 a 10.
Tiez som to prve tyzdne nevedela rozdychat, nevedela som si to predstavit. Nikomu sme to na zaciatku ani nepovedali, lebo som to musela najprv ja spracovat.

A vies co? Teraz uz si to bez nej neviem predstavit ❤️

saska.j
16. apr 2024

Ja prežívam niečo podobné. V kútiku duše som chcela tretie a keď to prišlo má to zaskočilo

livbar
16. apr 2024

@natalka30 Mame dve deti takmer 3r a 8mes a práve sme zistili, ze som tehotná... Je to obrovský sok, ťažko to spracovavame. Vždy sme chceli viac detí, no tretie sme plánovali minimálne o rok a pol neskôr. Dúfam, ze to nejak rozdychame a časom sa aj budeme tešiť. Držím palce, nech to zvládnete co najlepšie 🙂

jana_eyre_2
16. apr 2024

Mňa tak zaskočila druhá dcéra, zistila som.ze ju čakám keď mal starší len 11m.. vďaka tomu zaskočeniu som nejako vôbec nestresovala, takže tehotenstvo som mala omnoho ľahšie ako to prvé keď som sa bála ,aj keď boli tam komplikácie, bola som uzrozumena s tým že bude tak ako ma byt.. narodila sa dcéra ktorá je úžasná a som hrozne rada že ju máme.. tretí bol už plánovany a myslím že je to super mať viac detí.. jasné že nie každý s tým súhlasí, ale ja to takto vidím.. uvidíš že to zvládnete super a súrodenci budú nadšení tiež..

elviku11
16. apr 2024

@natalka30 koľko rokov majú staršie dve deti?

nevenka
16. apr 2024

@natalka30 kolko maju starsi surodenci? My sme to zvazovali, ze tretie, ale potom, ze nie...cielene sme sa nesnazili, ale prisla covid doba (2020) a tak nejak sa stalo. Starsie deti sa strasne tesili, mali 5 (dievca) a 7 (chlapec), ked sa nam narodilo tretie. Chlapcek. Dcerka si poplakala, ze to nie je sestricka. A ubezpecila ma, ze dalsie babatko bude urcite dievcatko. Mne sa vtedy zatmelo pred ocami. Ale cuduj sa svet, po prekonani covidu v 2022, sa mi znova rozhadzal cyklus a bum, ostala som tehotna a manzel to dost dlho predychaval. Ale podarilo sa mu aj v praci dosiahnut zvysenie platu, aj nove auto sme kupili hned. Teda nie nove, ale "nove, vacsie" 🤣.
A je to predsa ta sestricka vysnivana a nas milacik. Ale teda zahul to je, to tretie bolo akosi v pohode, ked tak spatne pozeram. Lebo ti starsi uz pomohli, rozpravku pozerali v klude, ked bolo treba byt ticho, podavali mi plienku, cumlik, pokolisali, no zlate to bolo. A dcera je riadna animatorka a miluje deti, takze mi vie zabavit aj 3 rocneho a 15 mesacnu uplne pekne. Len ten 3 rocny ju nechce posluchat 🤣.
Da sa to zvladnut.

deti95060810
16. apr 2024

mňa zaskočilo aj tretie aj štvrté...
zvykneš si, lebo musíš.

natalka30
autor
16. apr 2024

@nevenka no u nas starsia ma 8 rokov a potom chlapec ten bude mat v maji 2 ale s nim to je vesele ..a ja len tak ze manzel robí preč musi najst pracu tu ako chceli sme tretie ale tak o dva roky..vsak to poznate vsetko okolo deti...tak sme radi len nejak vela nad tym premyslam predsa ma budu vsetky potrebovať 🤔ale mate vsetky moj obdiv...a verim ze už štvrté nebude haha 🤣

nevenka
16. apr 2024

@natalka30 hej, s tym 2 rocnym je to na hrane, to je take obdobie, ze dovi dopo. Ale zase bude mat 2 aj 9 mesiacov a to je uz zas rozumovo inde, ja som mala 2x cca 2 rocny rozdiel. No ale prvy chlapec, ten vobec neziarlil, zle nerobil mladsej, zlate dieta v tomto. No a tento druhy chlapcek tej najmladsej tak zakerne zle robi...a teraz sa divi, ked mu to vrati, tak sa capkaju a buchaju hlava nehlava 🙃😅🤣.

natalka30
autor
16. apr 2024

@nevenka tak s tym pocitam ze bude suboj o nás rodičov ale manžel ze to zvladneme ale no vsak ako take prekvapko rozdychat zajtra idem lekarke som zvedava

snowflakenel
16. apr 2024

Mna zaskocilo to, ze,manzel,je oficialne neplodny, ...po vsetkych vysetreniach., rokoch snahy.....som nedavno rodila
Po zisteni nasledovalo dlhe obdobie placu, od radosti aj od prekvapenia a asi aj,od strachu.. ( ano, je to jeho dieta) 🙂

ivka21
16. apr 2024

@natalka30 tiez som tretie neplanovala mam 4,5r 3 r a 7 mesacneho.ono sa to da zvladnut, maly samozrejme pomahaju starsi uz siel do skolky a teraz aj prostredny. Je to narocne ale su to nase zlaticka. Presne ten pocit ako to zvkadnem som mala aj ja , ale vsetko sa da

natalka30
autor
16. apr 2024

@ivka21 ja viem ze to zvladnem len neviem co ma to tak prepadlo mozno preto ze maly je akčnejší ako bola dcéra a ty naozaj máš malinké detičky

sisska96
16. apr 2024

Treba sa chrániť ak niekto nechce decko 🤷🏻‍♀️

natalka30
autor
16. apr 2024

@sisska96 wau to fakt...ja som nevedela ze to tak funguje nie každý berie dieta ako trest...

stanusenka
16. apr 2024

@nevenka ako u nás, dcéra 5 a syn 7 keď prišiel tretí, a potom 2 roky na to štvrtá😀 poradie tak isto, chlapec, dievča, chlapec, dievča
Dcéra tiež pri Tom treťom sklamaná a nakoniec sa dočkala sestry😂
Človek si zvykne, aj keď som ja vždy hovorila že aj 5 detí... No je to šok keď to tak je, viac to prežíval muž, ale už máme tiež "nové auto", taký postup ako ty 🤭

maryetta
16. apr 2024

Ja som najvacsi sok resp najviac/najdlhsie musela spracovat prave tretie tehu. Ani sama neviem preco.
Teraz mame doma uz stvrte a to bolo tak ako keby pri prvom. Tesili sme sa a vobec ziaden ze sok alebo podobne.

sisska96
16. apr 2024

@natalka30 tak čo je na tom nečakane. Keď máme sex a nedávame si pozor a som ešte v plodnom veku, stále je nejaká šanca.

ivka21
17. apr 2024

@natalka30 ano takych drobcov a ten prvy bol tiez moc akcny. Teraz sa ukludnil a zacal byt akcny druhy 🙈ale najmensi je kludny tak sa da

fineta
17. apr 2024

Pocity po zistení presne ako píšeš a po pár týždňoch obrovská radosť. 🍀
@natalka30

natalka30
autor
17. apr 2024

@sisska96 dakujem za rady som si myslela ze v zivote to funguje inak ze ma opeli nieco ine 🤣

natalka30
autor
17. apr 2024

@ivka21
@fineta ďakujem za podporu dnes idem lekarovi som zvedava a dufam ze bude ok kedze som mala aj atb ...deticky nase prajem vam pekny dnik 🤎

fineta
17. apr 2024

@natalka30 držím päste. Koľko rokov majú vaše deti? 😊

h2
17. apr 2024

@natalka30 Nechápem tvoje sarkastické komentáre na @sisska96 . Veď má pravdu. Píšeš, že dieťa prišlo úplne nečakane, tak, nehnevaj sa, ale keď máš sex a nechrániš sa, tak sa stane, že otehotnieš. A dokonca niekedy aj, keď sa chrániš. Treba s tým proste rátať, lebo stať sa to môže. 🤷🏻‍♀️

fineta
17. apr 2024

@h2 ona si to veľmi dobre uvedomovala a v kúte duše s tým rátali, pretože podvedome po treťom dieťati túžili (minimálne autorka). Ale keď to reálne prišlo, tak aj napriek tomu šok a zmiešané pocity. Je to úplne normálne, prirodzené. Pochopí iba ten, kto zažil. 😊

h2
17. apr 2024

@fineta Akože, ja chápem, ako sa dá neplánovane otehotnieť. Ale vadia mi tie autorkine nepríjemné komentáre.

natalka30
autor
17. apr 2024

@h2 no tak niekto ma k tomu taky postoj tak čo..ved neurazam nikoho..ano beriem váš nazor ale ja nepisem ze dieta nechcem chceme tretie ale sice z odstupom casu ..mam manzela normalnu rodinu ako chanit sa mozu 15 ročne žabky..a sarkazmus jednoducho lebo dieta je dar a za to ze niekto to povazuje za trest je jeho problem..ja som sa realne pytala mamičiek ako to zvládajú to je cele a nie ze ja ho nechcem a to je dost diametrálny rozdiel mat rodinu s pevnym zakladom a mat dieta len tak lebo je sex

natalka30
autor
17. apr 2024

@h2 tak nereagujte

natalka30
autor
17. apr 2024

@fineta ďakujem no viete kazdy si asi mysli ze mat "decko" je hruza ano tesime sa sice som zmätená pôrod a pod ale tesim sa a len som chcela vediet ako to maminy zvladaju a nepatrim medzi zeny ktore potrebuju telieska a anitiku aj tak zo zdr.dovodov to nesmiem...dakujem este raz a nase deti staršia Miska ma 8 a mladší bude mat v maji 2

h2
17. apr 2024

@natalka30 Ale sisska nikde nepísala, že dieťa je trest. Ak si tretie dieťa chcela, ale zatiaľ ešte nie, tak si sa zatiaľ mala chrániť. Antikoncepcia nie je len pre mladé nevydaté dievčatá. Je pre všetky ženy, ktoré v danom čase nechcú otehotnieť. Keď máš sex s tým, že necháme to na náhodu, veď dieťa je dar a aj tak časom chceme tretie, tak sa potom nečuduj, že si otehotnela. 🤷🏻‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre