Som v 6. mesiaci a celý týždeň som sama doma s malou dcérou

8. máj 2024

Ahojte 🙂 som v 6. mesiaci a mám doma 2rocnu dcéru. Od pondelka do piatku som s ňou sama az do 5-6tej večer, lebo muž pracuje. Som veľmi unavená, mentálne som na 0. Už ani fyzicky nevládzem robiť všetko sama (keďže muž pracuje, tak večer pozera telku, niekedy pomôže v kuchyni podľa toho akú má náladu), no ja som celý deň sama, nerozprávam s ľuďmi, aj keď mi príde muž z roboty, tak chce byť ticho, nedá sa s ním porozprávať.. aj keď mám dobrú náladu cez deň, hneď ako muž príde z roboty, zlá nálada... v mojom okolí každý pracuje, nemajú na mňa čas. Už sa aj bojím, že niečo sa so mnou stane, kým som sama doma a čo bude s dcérkou a podobné zlé myšlienky... Najväčší problém je, že stále mám zlú náladu, cítim sa zle a osamelo. Chodíme na prechádzky aj na ihrisko, no som ešte viac unavená z toho... Máte to aj vy podobne? Ďakujem🙂

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
really8
8. máj 2024

Ano, ma to podobne dovolim si povedat 90% zien, ktore su na materskej. S tym rozdielom ze muz aj pomoze. Pozname ake to je nerozpravat sa okrem dietata poriadne s nikym a ked tak zase len o detoch. Zakrpatiet mentalne. Mysliet na miliardu veci a zaroven mat kazdy den taky isty ako ten predchadzajuci astale dokola a dokola. Musite si byt s manzelom vacsiu oporou. Ste partaci co maju spolocny ciel.

deti95060810
8. máj 2024

áno veľa žien to pozná... čím skôr do práce - nič iné ťa nezachráni.

zoja1234
8. máj 2024

@deti95060810 ako ma ist do prace, ked o par mesiacov rodi? 🤦

zoja1234
8. máj 2024

@autorka skus sa s dcerkou zapojit do nejakej komunity v meste/okoli, podla toho kde zijete, a cez den travit cas tam, aspon obcas. A inak co tvoja alebo muzova rodina? Nezaujimaju sa o teba? Nenavstevuju vas? Mama/svokra/surodenci nic?

sejbipi
8. máj 2024

Aktuálne 7m., doma 3r syn. Cítim to podobne, len teda s tým rozdielom, že muž keď príde z práce pomáha. Ale mentalita 0bodov, vonku nikto nikde, žijeme v malej dedinke. Ďaleko (do mesta) sama s malým moc nechodím, lebo už brucho tvrdne, cítim rôzne tlaky a podobne. Zmení sa to po pôrode, pribudnú nové starosti 😄🙈

kikusenka1
8. máj 2024

Môj syn mal 4 mesiace ked som bola tehotná znova... manžel tiež chodil domov v takom čase ako tvoj. Nehovorím ze som nebola unavená, že som bola stále usmiata.. Rodinu tu síce mame ale každý chodí do práce a po nej má každý svoje starosti a tiež som sama na všetko...
Ale dá sa to zvládnuť.. treba sa tak nejak vnútorne nastaviť. Nič iné ti nezostáva. P.s. ihriska extrémne saju energiu. Teda aspoň mne 😂

majlo1234
8. máj 2024

Ano, aj ja byvam casto sama. Ale aj viac ako 48 hodin, kedze muz chodi na sluzobky a k tomu pravidelne navstevuje deti z predosleho manzelstva(byvaju daleko od nas). Nuz na vsetko si zvyknes. Ja ked som sama, casto fungujem lepsie, ako ked sme dvaja doma, hlavne co sa tyka domacnosti-mam vacsi poriadok, lepsi rezim s dietatom…lwbo sa spolieham len na seba😂
A teda skrz tie dlhe casy osamote sa snazim udrziavat medziludske vztahy-mame super susedov, skocim k nim na kavu, mam par starych kamosiek, tak vybehneme za nimi obcas, potom ihriska-mne robia dobre, cas tam zbehne rychlejsie ako doma a tiez obcas pokecam s mamickami tam. No a doma si to ulahcujem, malemu kludne pustim rozpravku a ja si lahnem k nemu na gauc a driemem, varim super rychle jedla, moc neupratujem, proste snazim sa mat pohodicku, aj ked su niektore dni strasne vycerpavajuce.

henikap123
9. máj 2024

Čakám svoje tretie dietatko som tiež v 6 mesiaci a mám jedného v škôlke a druhého skoro 2 ročného doma.
Ja si užívam tu materskú, hlavne teraz keď je vonku pekne počasie. Ja som asi tak nejak pozitívne naladená, manžel tiež je v práci, keď príde domov stará sa o záhradu a ja o domácnosť. Ja som stastna, že nemusím chodit do prace, že nemám z prace stresy, že mám dve zdravé deti, že je vonku už teplo ( zima bola pre mna depresívna), mám svoje obľúbené programy telenovely na ktoré sa teším (ráno si ich zapnem pri káve), čo sa týka upratovania, ráno stihnem niečo upratať, ideme von, potom si spolu pospime poobede, keď vstane niečo upracem. A ešte večer keď je manžel doma.
Musíš sa nastaviť pozitívne, lebo príde bábätko, budeš mat dve deti vonku bude zima a manžel stále bude chodit neskoro domov. Bude len horšie. Užívaj si počasie, že máš len jedno dieťa zatiaľ, choďte niekde hoc autobusom, nájdi si propri dieťatku čo tá baví, väčšinou je to nejaký seriál.

petronellla87
9. máj 2024

Jasné....Som v 9tom mesiaci a doma mám 1,5 ročnú raketu. Čo nemusím to nerobím varím rýchlovky, upratujem len to čo je najnutnejšie, cez okná už ani nevidno, ale mám na háku...radšej sa hrám s malou, alebo keď vladzem ideme von a užívam si tie posledne chvíle vo dvojici🙂 niekedy je toho aj na mňa veľa, porevem si, uľaví sa mi a ideme ďalej 🤣

queen_mary
9. máj 2024

@henikap123 jeej, toto je krasny motivacny prispevok 🙂 aj pre nas ostatne

henikap123
9. máj 2024

@queen_mary som rada že niekoho povzbudim. Ja nejak citlivo prežívam keď vidím a čítam o cudzích detickach že sú choré, že to že má zdravé deti to má robí veľmi šťastnou. 😊 ešte nech zvládnem pôrod a nech je aj tretie zdravé a budem ešte šťastnejšia 🙂 tiež som unavená z deti, tiež manžel je viac v záhrade ako vo vnútri, ale keď si predstavím že sú aj horšie mamicky na tom, čo zostali úplne samé na deti, čo ledva vyžijú z platu a nemajú nikoho. Preto ja som každý deň stastna za maličkosti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre