Morálna podpora pred pôrodom

nikolia99
11. apr 2024

Baby poradte ach jaj za 4 týždne mám termín moje prvé dieťa (aj posledné) tužila som po ňom dlho ale až teraz ku koncu som na nervy mám strach zo všetkeho rodím v rakúsku ale v oblasti steirmark čiže tu nehrozí že budu auslanderi v nemocnici len rakušania a bojím sa aký bude moj porod co je lepsie ci natural alebo sekcia . aký budú mat prístup kumne kamoška rakus. tam teraz rodila a povedala ze boli aj prijemné aj neprijemné sestričky tam a hlavne muž nebude primne co rešpektujem ale sa aj bojím 😕 prosim pomožte všetko čo čítam tu na koni tie porody taká panika ma prepadla teraz ku koncu kedže prvorodička žiadne nejake extra prípravy akože niečo mám naštudované ale žiadne nejaké kurzy…..

pribinak
11. apr 2024

@nikolia99 prečo si myslíš že tam nebudú žiadni cudzinci? Však cudzinci žijú všade…

nikolia99
autor
11. apr 2024

@pribinak už som tam bola na tom oddeleni pozret a sami rakušania len😕

ivangeline
11. apr 2024

Veľmi pomáha mať osobu so sebou. Pokecas. Poprechádzas sa. Neprežívas tak bolesti. Stále myslím pri pôrode: Oddaj sa bolesti. Chci sa otvoriť. Uvoľniť. Priviesť dieťa na svet. 🙂

majlo1234
11. apr 2024

Tiez radim, ked muz nechce, tak kamosku, alebo si zaplatit dulu. Ja som pri prvom bola sama a uz to nechcem zazit. Tiez mam o 4 tyzdne termin, uz teraz mi lepi, ale snazim sa mysliet pozitivne.

vroni
11. apr 2024

Bude to v pohode. Sestričky bývajú ok, niektoré sú razantnejšie, iné jemnejšie, ale také harpie ako (niektoré) na sk som (našťastie) nestretla nikde. Možno nebudú cudzinci medzi personálom, ale medzi pacientkami skoro určite budú, možno si s niektorou sadnete. Keď ti sekciu nenavrhli doteraz, tak asi rátajú s prirodzeným pôrodom (jasné, že zvrtnúť sa môže vždy všetko, ale asi vyzerá byť všetko ok). Ale niekoho, mamu, kamarátku alebo pokecať ešte raz s mužom, by som so sebou brala, je príjemnejšie baviť sa s niekým, kto je tam len kvôli tebe ako obhanat stále nejakú sestričku.

gejb
11. apr 2024

@nikolia99 tiež som mala také stresy, trochu mi pomohli upokojit sa online kurzy. Máš 4 týždne, takže máš dostatok času sa na to pripraviť. A určite porozmýšľaj nad kamoškou (ideálne taka ktorá už rodila) alebo ideálne dulou. ja som rodila nedávno a neviem si predstaviť byť tam cely čas sama. Môže sa to natiahnuť a veľmi ocenis osobu, ktorá sa ti bude venovať a navigovat ta.

mircalla
11. apr 2024

Podla mna horsie sestricky ako u nas na Slovensku byt nemozu, takze to je praveze pozitivne, ze sa im vyhnes.
Urcite ak nie muz, tak niekto iny z rodiny - mama, sestra, pripadne kamoska

nikolia99
autor
11. apr 2024

Dievčata moc dakujem za milé slová žial moja rodina má na háku sestra vraj nemá volno mama a otec su rozvedený každý inde ledva javia záujem a kamošku z sk 3 h cestovat zamnou nikto nebude☹ preto mám stress že čo bude ak budem sama ☹

mircalla
11. apr 2024

@nikolia99 A manzel preco nebude pri porode? V tomto pripade by ta mal jednoznacne podporit. Jazyk vies dobre? Ja by som mala nervy kebyze neviem jazyk, ale co sa tyka porodu tak v Rakusku nemyslim, ze horsie ako u nas, skor naopak

petuch13
11. apr 2024

@nikolia99 ahoj ja som rodila pred mesiacom(nic som si nestudovala ani som nemala kurzy) nicoho sa neboj aj ked to boli je to najkrajsi zazitok v zivote 🍀

bobkovci5
11. apr 2024

@nikolia99 ahoj poviem ti podľa seba nestresovala som nič som nečítala vôbec som netušila do čoho idem len aby som bola v psychickej pohode a mala som fakt dlhý pôrod ale poviem ti co nik nechápe spomínam naň s veľkou láskou nebála som sa a keď prišiel deň D bola som úplne v pohode keď som odchádzala poďakovala som sestrička dochtorom že hocikedy by som si to zopakovala a prečo ti to píšem dôležité je byt vyrovnaná a dôverovať ľuďom ktorý sú okolo teba v tej nemocnici necitaj žiadne skúsenosti lebo každá žena je iná každé telo je iné a každá psychika je iná nič si neprecravuj chod tam stým ze oni vedia čo majú robiť. Ja som hodinu po pôrode povedala ze by som si to zopakovala nie ze by to bolo ľahké ale preto ze je to dar pre nas ženy porodiť si vlastne dieťa a keď to svoje bábätko uvidíš prvý krát bolesť a strach odíde.prajem veľa šťastia 👋

katka533
11. apr 2024

No ja neviem, ci pomozu kamosky. Lebo ak tak okolo moc nevnimas, najviac urobi nastavenie v hlave.mne to velmi pomohlo, pripravit sa , ze cez najvacsie bolesti treba pomaly dychat , plynulo, mysliet na to, ze zachvilu kontrakcia skonci a nepanikarit hlavne

nikolia99
autor
11. apr 2024

@mircalla on ma panický strach krv striekacky lekári to je na dlho …. no jazyk viem tak pol na pol 😕

kiki68
11. apr 2024

@nikolia99 vsak si vezmi niekoho ineho k sebe na porod, nejaku kamosku. Tiez som rodila v Rakusku, bolo to super, musia Ta respektovat. Dones porodny plan, ma ho nemocnica na stiahnutie vacsinou. Tam si napis, ze co chces a nechces. Napr ja som mala, ze nechcem nastrih, iba v nevyhnutnosti, tiez ze bonding moze mat partner, ak ja budem nejako mimo. Tiez take ako epiduralka, oxytocin ( syntocinon) a jeho podanie. Ale cely cas ma velmi povzbudzovali, na salu si ber mobil urcite. Ako celkovo mi tam bolo fajn. Jedine minus, ze nemaju oddelene sestonedelie a tak tam stale v noci chodili zeny kontrolovat a rodilo sa dokolecka. Cize spanok 5 hodin, ak vobec.

kiki68
11. apr 2024

@nikolia99 inak ja som mala Hebamme v zacviku ( ta bola cely cas pri mne ), druha skusena pendlovala a ta bola ta v zacviku Rakusanka. To bolo jedno svate ziena, mila, pozitivna, dalsie, co som mala zase na ctg ( bola som dost rizikova od 32tt) tiez mlade baby a sme kecali, zlate. Mne sa tam prave velmi pacilo. Ked som isla rodit, tak som vsetkych poznala. Jedine k muzom sa tam spravali ako k handram 😂 To som nechapala, ale chlapi tam vzdy nejak utreli hubu. Mojho tam lamali ako som tlacila maleho von na rubiny a diamanty 😂 doteraz sa na tom smejem 😂

ivangeline
12. apr 2024

Prinporode byt nemusí. Stačí pred ním. ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre