Ako ste zvládli tehotenstvo, keď máte doma 2-ročné dieťa?

8. máj 2024

Ako ste zvládli tehotenstvo keď máte doma ďalšie dieťa ? 2rocne ?

autor
8. máj 2024

Aj potom keď sa bábo narodí. Nie je to skoro keď to druhé má len dva ? 🙏

martinka13
8. máj 2024

Moje 2 spolužiačky mali každá trojičky a zvládli to. Keď musíš, rak musíš. Dvoj-ročný vekový rozdiel je celkom bežný, takže to určite zvládneš aj Ty.

andreakotesova
8. máj 2024

Budeš mat ideálny rozdiel medzi deťmi. Zvládla som to v pohode (aj s manzelom 😁) 👌 Podotýkam, že bez pomoci rodiny, lebo bývajú ďaleko (rodicia aj svokrovci).

really8
8. máj 2024

No je to skoro ale ak uz si tehotna co uz. Tehotenstvo boli v poho. Akurat sa maly musel naucit te pozor na brucho a . Aze ho uz nebudem tolko nosit a aspon sme ho dokopaly sameho chodit po schodoch.
Babo je uz na svete a zatial to ide. Ale maly je trpezlive kludne zlaticko, takze to mi dost pomaha.

angeli121212
8. máj 2024

ja mám doma maleho rok aj 4 mesiace a aktuálne to prežívam yatiaľ je to ok uvidíme potom.. ale treba sa k tomu tak postaviť, že to v priebehu nejak poriešime a dobre bude 🙂

mane01
8. máj 2024

Uplne v pohode, deti treba od malicka ucit, pohybu, samostatnosti… a potom to ide. Len dnes si mnohi rodicia myslia, ze aj 6 rocne dieta je malinke a treba ho nosit, lebo dlhsie trasy nezvladne a krmit ho…

cimage
8. máj 2024

Kamaratka ani nema 2r rozdiel, pocas tehotenstva sa este stahovali a prerabali dom, tak cas na odpocinok nebol. Bolo to narocne po narodeni, ale deti su uz vacsie a su super partaci.

gab1sol
8. máj 2024

2x som otehotnela, keď mala staršia rok aj štvrť, porodila som pár dní po jej druhých narodeninách. Ani som sa nezamýšľala, ako to budem zvládať. Proste som fungovala s tým, čo prišlo. Bolo to náročné obdobie, čo sa týka spánku (ja potrebujem veľa spať), ale bolo to krásne obdobie. A ja si napríklad neviem predstaviť - mať dieťa, vrátiť sa do práce a potom opäť doma s dieťaťom. Mne viac vyhovovalo “odbiť si to naraz”. 😉

jaskolka
8. máj 2024

Ja som otehotnela s dcérou, keď syn nemal ani rok(10 mesiacov asi mal) rozdiel je medzi nimi 1,5 roka. Bolo to náročné, ale tak keď musíš to dat, tak to dáš, co iné?
Akurát som dávala pozor na dvíhanie, keď už som musela, tak som úplne sa uvoľnila a len vek u krátko, žiadne vlacenie na rukách nehrozilo, do sprchy vošiel sam (mame sprchovací kút), a učila som ho, ze nesmie mi skákať na brucho aj celkovo po mne.

tana85
8. máj 2024

medzi detmi mam 23 mesiacov a poviem pravdu, ze teraz super, ale vtedy strasne narocne. totiz, obe matky este v praci, muz vecne na stavbe lebo sme zacali stavat dom, tehotenstvo ok, ale potom prvy rok dve deti, na ktore som bola 80% casu sama…som prekvapena, ze som nemala depresie, pre mna to je obdobie, ktore bolo carovne ale som rada, ze je za mnou. ak by som mala vacsiuvypomoc, tak by to bolo lepsie lebo deti boli skvele, ale tych povinnosti bolo vela

aliaray1
8. máj 2024

My v 8 mes, vsetko super. Dcerka rozumie, ze cakame babatko. Ked sa narodi, bude rozdiel 2r. 2mes. Tesime sa

really8
8. máj 2024

@aliaray1 to mi nevychadza🤔

snowflakenel
8. máj 2024

Fuuuu,,to veru mate moj obdiv zeny ( v dobrom myslim) , mat.deti tak,skoro po sebe. Ci uz planovane,ci neplanovane......
Vsetko ma.svoje vyhody, aj,nevyhody
Vsetko prejde,,treba.len vydrzat, nic ine.nepomoze.
Inak,ja som si po,porode pol roka nesadla, nieze mat este.sex....

malapepka
8. máj 2024

Otehotnela som, ked mal starsi 9 mesiacov. Vraj som mala mat kludovy rezim 🤣 dalo sa to zvladnut. Bola som casto unavena, takze som chodila cez den spavat so synom. Ostatne veci som normalbe stihala aj vladala.
Rodeo skor nastalo, ked sa druhy syn narodil. Mala som 2 male deti v roznom stadiu. Hovorila som im dvojicky s 1,5 rocnym rozdielom. Spanky sa im cez den striedali, vychystat na prechadzku hodinu, kazdy inak jedol.... prezila som. Bolo to narocne, ale nemenila by som. Od isteho veku boli zohrati partaci a vsetko robia spolu. Teraz uz je dobre.

silvike
8. máj 2024

Uplne normalne, ako xy zien pred tebou, predo mnou. Ja som otehotnela ked mala starsia 8 mes. Bol to sok, ale tak za mna, nie je nic lepsie ako mat deticky s takym malym vekovym rozdielom do 2 rockov. Samozrejme, je to miestami veeelmu narocne ale teda, podla mna aj najlepsie. Najdete si system vo vsetko ( v spanku, v jedeni, v prechadzkach, hrach) a byde to vesele 🙂. Mam aj tretieho s vacsim odstupom, tak viem porovnat. Ale teda ja to porovnavam hlavne skrz deti. Pre matku je zrejme jednoduchsie mat deti s vacsim vekovym rozdielom.

aliaray1
8. máj 2024

@really8 som v 8.mesiaci, tehotenstvo je super aj ked nasa 1.rodena v 2r+1 mes (teraz), je ziva a vela beha, je akcnejsia a akcnejsia, co je super a ok. Tehotenstvo zatial pri 2r dcerke davam. Kedze ma 2r+1mes, a ja som v 8 mesiaci, termin mam okolo jun/jul, cize o mesiac/dva, narodi sa ked bude mat dcerka 2r a 3 mes.priblizne.

Hodnotim len ako zvladam tehotenstvo popri 2r dcerke. Uz co za zoologicka nas caka po porode neviem, ale tesime sa a verime, ze to bude fajn.

really8
8. máj 2024

@aliaray1 ahaaa, ja ze prve ma 8 mesiacov😁 dakujem

vierockamatkova
8. máj 2024

Keď musíš tak musíš ja som ostala tehotná keď dcéra mala 5m...do pôrodu bola plne kojená keďže sa nechcela odstaviť a bábätku v brušku nič nechýbalo...ked sa synator narodil zvládli sme to a to som bola ďaleko od mami a súrodencov tiež nemám takže nezamyslaj sa nad tým určite to zvládneš...teraz majú 9 a 8 a sú najlepší partaci

petraj122456
8. máj 2024

Odporúčam citat knihu AHA rodičovstvi súrodenci

aliaray1
8. máj 2024

@really8 zle som to napisala, som si neuvedomila, ze sa to aj takto dalo pochopit 🙈. Diky 🤗

domiklik
8. máj 2024

Rodeo začalo až vtedy keď sa mladšie dieťa začalo pohybovať po dome. Dovtedy to bolo ako tak fajn.

silvus138
10. máj 2024

Mám 1,5 ročný rozdiel a tehotenstvo bolo úplne v pohode zálezi asi od pripadnych komplikacii.

silvus138
10. máj 2024

@domiklik súhlasím

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre