Ako povedať mame, že som tehotná?

4. apr 2024

Baby mám problém, mám priateľa s ktorým som rok a pól mám dcérku z predošlého vztahu moji rodičia su fixovaný na môjho ex pretože im najviac vyhovoval🤦🏻 Môj terajší priateľ sa im nepáči až natoľko že nechcu aby som chodila k ním sním 🤦🏻 Už veľa krát som sa snimi za to chytila že nemusí vyhovovať ním ale mne zatiaľ vyhovuje stará sa chodi do práce lubi malú a aj mňa stará sa o nás a rozdal by sa. Len ním nevyhovuje v tom lebo neskákal ako oni pískali a ani na to nemal čas keďže je stále v práci, za to ze otec ma záhradu zvieratá a vraj mu tam málo chodil pomáhať a proste tieto staroveké názory 🤦🏻 Momentálne sme zistil ze som tehotná som v 7 týždni, nakoľko budem druhorodička bruško neutajím nejako dlho, a naozaj nemám náladu im to vravieť lebo iba čo volám s mamou už zase ma reči čo ten tvoj opičiak a určite sa malá pri ňom necíti dobre. Potom sa začne sťažovať ako ju to trápi ze som snim a len kvôli mne to nejako toleruje, a že ma kvôli tomu zdravotne problémy no akože fakt jej mám teraz dať na nos ze hej mama som v tom ? Však ju odvezú rovno na psychiatriu a otec mi bude volať nadávať mi škaredo a normálne ma asi vydedia🤧

autor
4. apr 2024

A ešte dodám nechcem snimi mať zle vzťahy že ich odpíšem zo života malá ich ma rada ako starý rodičia su super. A vlastne ma nich ako jediných starých rodičov preto sa snimi nechcem hádať alebo nejako úplne od nich oddeliť

vikusjk
4. apr 2024

V prvom rade by som im povedala, ze si neprajes reci typu, co ten tvoj opiciak. Ze je to tvoj partner a nech to respektuju a ak maju nieco proti, nech su aspon ticho. Nech si to povedia medzi sebou, ale nie pred tebou a nie pred tvojou malou. Nie je dobre, ak sa aj pred nou vyjadruju o nom nepekne (ak teda nahodou), pretoze ak s priatelom budes zit, bude s nim aj ona a nemala by byt ovplyvnena nazormi babky a dedka. A o tehotenstve im hovorit nemusis. Je to tvoj zivot a ako vravis, raz to zistia, kedze ti bude rast brusko. Az to zistia, mozes im presne to povedat, ze si sa chcela vyhnut hadke, obzvlast v tehotenstve nepotrebujes stres a ci sa oni s tym zmieria, alebo nie, vy dvaja budete mat dieta a mala surodenca.

gribka1
4. apr 2024

Obávam sa, že to druhé bábo nebudú mať tak radi, keď tak neznášajú partnera. A potom tie rozdiely medzi vnúčatami.. och joj.

gribka1
4. apr 2024

Nezabral žiadny normalny rozhovor? Porozprávali ste sa otvorene? Lebo ak chceš dobré vzťahy, toto musí byť ako prvé. V kľude, vyzdvihnúť pozitíva tohto partnera a tak. Aby sa s tým zmierili. A čo bol zač ten ex?

autor
4. apr 2024

@gribka1 práveže hej ja som si snimi sadla aj cez leto som ich pozvala na večeru rozprávala som im že je starostlivý čo sa týka mňa a malej že sa k nám pekne chová a ze som to zažila prvý krát u muža povedala som že sa lubime a plánujeme budúcnosť ale snimi to nejde oni si stále idu svoje. Dokonca keď mala moja mama narodeniny pracoval v zahraničí ale prišiel kvôli oslave a kúpil jej veľkú kyticu a ona ma rada akvarijne rybičky tak jej kúpil 16 rýb do akvarka proste snažil sa naozaj, ale oni stále niečo majú, ja som z nich zúfalá už to je naozaj na silne nervy tie ich reči.

zuzanka.zuzu
4. apr 2024

jedno s jedným priateľom, druhé s iným priateľom... nech aspoň to tretie máš s manželom 🙄 áno, som stará konzerva

gribka1
4. apr 2024

Tak to sú riadne orechy. Tak telefonát: mama ja som šťastná, spokojná, čakáme bábo, idem z gyndy, potom zavolám.

deti95060810
4. apr 2024

ja by som nehovorila nič.. načo.
si dospelá , asi s nimi nebývaš, nič od nich nežiadaš. urobíš si ako ty vieš a chceš.

autor
4. apr 2024

@zuzanka.zuzu tretie neplánujeme ale ďakujem že sa tak zaujímate o moju povesť 🫶🏻

gribka1
4. apr 2024

@zuzanka.zuzu Nechajme ich ziť podľa vlastných predstáv. Vsetko sa mení, ak budú mať problémy, budú si ich riešiť.

stanulienkat
4. apr 2024

Tiez sa pripajam k
@zuzanka.zuzu Mas male dieta, s jeho otcom uz nie si. Terajsieho poznas par mesiacov a uz ste zamiesili. O par mesiacov zistis, ze az taky uzasny nie je. Potom budes skusat otecka c. 3? Atd...?
Clovek by cakal, ze po nevydarenom vztahu budes trosku viac preberat.

cookie29
4. apr 2024

normalne... mami otec, cakame dieta... si dospela.

dominika2801
4. apr 2024

Viem sa vžiť do tvojej situácie a chápem, že ťa to všetko mrzí a na rodičoch ti evidentne veľmi záleží.... Nie vždy sa však rodičia správajú ukážkovo a v tomto sa bohužiaľ nezachovali pekne....v prvom rade by som asi len chcela vedieť dôvod prečo ho tak nemajú radi.... Pokiaľ ty si šťastná, mali by byť aj tvoji rodičia... A hlavne buď teraz ty v kľude ... Môžeš im povedať, že od nich nečakáš aby tvojho priateľa nosili na rukách, len ich prosíš o akceptovanie jeho a vášho vzťahu.... Povedz im narovinu bez okolkov, že spolu čakáte bábätko a ja verím, že ak im na tebe záleží a prajú ti to, aby si v živote bola skutočne šťastná tak sa budú tešíš s tebou. Hlavne buď v kľude ty... Žiješ s partnerom nie s rodičmi.. veľmi ti držím palce a veľa zdravíčka pre teba a bábätko v brušku 🙂

autor
4. apr 2024

@stanulienkat ach zienky keby ste sa vyjadrovali k veciam do ktorých vás aspoň niečo je ale do tohto vás je naozaj kulové😊 nepoznáme sa pár mesiacov ale dokopy 5 rokov len sme spolu rok a pól inak sa poznáme dlhšie ale zase vás po tom ho…

oli18
4. apr 2024

Preco mama nazyva tvojho priatela opiciak?

pochod
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlonos
4. apr 2024

Tvoji rodicia su sebecki egoisticki manipulatori! Nie- nie su dobri rodicia a teda ani stari rodicia! Mater, ktora ti smokli, ze ma z tvojho vztahu zdtavotne problemy by som rychlo upratala. A hlavne ak ste stadtni! Ona netespektuje teba a nebude ani tvoju dceru. Bude jej tlacit do hlavy sprostosti a ublizovat jej tym zbytočne. A to tvoje druhe bude len do pictu ore nich. A chces aby oni robili rozdiely? Budu robit zlobu kym ich bude kusok, obalenu do "my ti len dobre chceme".
Nechcela by som, aby som aby moje deti zravili cad s takymi starimi rodičmi. Ziadny tvoj muz priatel milenec nie je povinny robit vasim ma statku! Nech sa konecne preberu a ak nevladzu, nech chovaju i mäsiara ako ostatni!
Si dospela matka, krustušat, buchni pestou do stola normalne s nimi prerus kontakt. Mala len pod tvojim dohlafom 2 hodiny tyzdene. To nie je toho aby ta ovladali este aj dospelú!

svetlonos
4. apr 2024

A po precitani nadpisu som myskela, ze mas tak 15...

oli18
5. apr 2024

@svetlonos joooj, kolko krat sa matky nemylia, len dcery na to pridu, ked uz je neskoro 😄. A dokonca to niektore dcery s odstupom casu aj priznaju. Lenze to uz maju niekolko deti a parrocne utrpenie za sebou. Brala by som do uvahy aj nazor rodicov, ktori maju nadhlad a nemaju ruzove okuliare.

gribka1
5. apr 2024

@oli18 Môžu mať pravdu, ale človek si sám musí naraziť "hubu". Ale aj rodičia sa môžu mýliť.

oli18
5. apr 2024

@gribka1 hlupy sa uci na vlastnych chybach, mudry na cudzich.

gribka1
5. apr 2024

@oli18 Netvrdím, že nie, ale každý máme vlastnú cestu. Poznám aj takých, keď rodičia neboli spokojní a ono žijú krásne a sú šťastní.

svetlonos
5. apr 2024

@oli18
niekedy ano ake toto je extrem. Aby sa jedna 30 rocna zena matka obavala oznamit tehotenstvo rodicom? A ze im ma zaťko pomahat na statku? Preco? To je take myskenie ako pred xy rokmi. Ja netvrdim ze vtedy bolo zle, skor potrebne. No dnes? Toto sa mi nevidi ako ze rodicia by mali pravdu. A zazila som ako rodič poza moj chrbat kul pikle s mojim ex, aby nas dal znova dokopy. A ja som pri tom bola šťastná, ze uz je konec. To na adresu toho, ze jej rodicia zboznuju toho jej ex.

dariaaa
6. apr 2024

Ak som dobre rozumela,cakas druhe dieta s druhym muzom,ale ani raz si nespomenula manzelstvo.Niekto povie,ze je to len papier.Nie je,pretoze aj ten papier ma vyhody.Lahsie sa obhajuje,respektuje,akceptuje manzel ako priatel.Preco sa nezosobasite?Druhe dieta bez manzelskeho vztahu a kazde ineho otca.Ano,stava sa...On byva u teba alebo ty u neho?Ste v podnajme?Rodicov si treba upratat a stat si za muzom,pretoze to bude otec tvojho dietata.A mame povedat,ze tvoj partner ma meno a vyprodis si,aby ho pred tebou a tvojim dietatom volala opiciak.Mama ma dost rokov aby mala spravanie ako z ulice.Takto to skonci,ze prve dieta si predtane priatela vazit,lebo mama mu vymyje mozog.Dala by sim ultimatum.Bud ho prijmu a budu sa k nemu spravat s respektom,hlavne kvoli tym detom, alebo neuvidia vnúča.Tu by mali ist ospravedlnenia typu,nechcem aby dieta prislo o starych todicov,bokom.Riadsej ziadni,ako skodlivi

dariaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
belaaaaaaaaa
6. apr 2024

Typický komunistický rodičia. Akože nechceš s nimi vychádzať zle, ale dovolíš im osočovať muža, ktorý sa stará o tvoje dieťa a ešte čakáš dieťa s ním. Tak to hlava nevere. Buď sa budú chovať korektne alebo niet i čom. Ja už mám svoj vek, takže razantné riešenie je vždy na prvom mieste. Ja keby som svojmu 27 ročnému synovi také poznámky len slovkom spomenula, asi sa. mnou dlho baviť nebude. Logicky, rozumiem tomu. Tiež som. ako mladá zažila miešanie do života, preto Ti radím stopnú to v začiatku. Ak nie, s pánom Bohom idem od Vás. A kecy, že sú to rodičia... Rodičia neurážajú a nedegradujú svoje deti a ich rozhodnutia. Nemusia súhlasiť, ale takto nie! Dovi a dopo

jozko_z_lesa
8. apr 2024

Hmmm rodinne vztahy ma kdekdo hocijake ale kolko sa tu vynorilo moralistiek... Uz chapem preco je v spolocnosti tak silny nazor ze za vojnu moze ukrajina lebo sa brani a ze za znasilnenie moze zena lebo mala prilis kratku suknu... A ak ju nemala tak bola namalovana... A ak mala na sebe burku tak urcite mala ovulaciu a bolo citit feromony takze za znasilnenie si moze sama.
Tolko rokov feminizmu a vysledok?

jamidea
8. apr 2024

@belaaaaaaaaa presne, mam 22 a 24rocnych. Povedat im, ze maju opicu a opiciaka, ze budem xhora z ich vztahov. To sa mi ani pisat neda. To co za .... je tvoja mater? Manipulatorka. Akoze teraz budem za trapnu, ale just by som jej splechla, ze cakam decko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre