Druhák a mobilný telefôn

lienkafoj
8. okt 2014

Ahojte rodičia, môj mladší syn stále žiada na vianoce mobil... nie je na to ešte malý? chodí domov z družiny sám, býva doma prvý /asi hodinu, hodin a pol/ kým príde starší syn z tréningu. my s mužom chodíme domov z práce okolo 17.00.... je potrebné, aby mal mobil? aj tak by sa s nim len hral hry.... ako volakedy starší syn... a dovolať sa mu keď som potrebovala bol sakra problém.... diky za postrehy a konštruktíne návrhy. starší syn mal mobil ako štvrták...

lienkafoj
autor
8. okt 2014

este otazka - ked mobil - aky je vhodny pre takeho krpca?

tajka1986
8. okt 2014

Ja by som bola pokojnejsia keby mobil mal. Co ak predsa sa nieco vykocuri a nebudes sa s nim vediet spojit. V dnesnej dobe si to uz neviem akosi predstavit bez mobilu. Nemusi byt super moderny. Staci nieco obycajnejsie,na kredit aby vela neminul🙂 Hry a ine aplikacie bude mat take ake mu dovolis,stiahnes,pripadne nedovolis🙂

katarinamarkova
8. okt 2014

@lienkafoj moj syn dostal svoj prvy mobil pocas prazdnin pred nastupom do prvej triedy u nas totiz zs nie je a deticky musia dochadzat. cez prazdniny sme sa ucili ako ho pouzivat 🙂
mal ho v taske vypnuty, zapinal sa len pre pripad nudze - ked zmeskal bus, alebo ked som meskala ja a musel chvilku pockat.
nemal novy mobil, dostal taky starucky, jednoduchy na pouzivanie,hry na nom mohol hrat doma, v ramci casu co mal urceny pre tv a pc.

luciferkax
8. okt 2014

Riešim dilemu u prváka... tiež chce mobil.. lebo spolužiaci majú... a on nemá.... zvažujem.. mám mu kupovať hračky, v tescu majú "mobil obyčajný " za 15 eur aj s kartou a 5 eurovým kreditom.. asi sa dám ukecať, 😀 😀 😀 je tam základná jedna hra a predsalen, možno ked pôjde ku kamarátovi, môžem ho zavolať... :D

daniela_m
8. okt 2014

keď chodí z družiny sám a ešte je nejakú tú hodinku sám doma tak som určite za mobil. ako ja by som bola určite kludnejšia, keby môžem zavolať či je všetko ok a on keby bol nejaký problém. mobil nemusí byť drahý, hlavne že sa dovolá 🙂

ukulela
8. okt 2014

no ak mobil @lienkafoj, krpec by chcel urcite smartfon s hrami a aplikaciami ... ale ja by som (vzhladom na vek) volila prave nieco starsie, kde max posle smsku a dovolate sa mu. bez internetu, to mu v mobile este fakt netreba. nech si ho zapne, ked pojde zo skoly.

dada200
8. okt 2014

@lienkafoj moja dcera je tiez druhacka,za mobil kňučí uz druhy rok,ale kedze do skoly aj zo skoly ju vozim,na kruzky tiez,tak sme to s mamzelom zatrhli.Vysvetlili sme jej,ze jej je mobil zbytocny a dostane ho,ak to nude nutne a kupili radsej tablet. V tvojom pripade by som ,ale mobil odporucala,ale len nejaky obycajny na hovor a sms,ale to ho asi moc nepotesi,lebo decka take obycajne uz nechcu.

janage
8. okt 2014

naša dostala druháčka len výnimočne keď napr. išli s turist. krúžkom - že keby dačo, aby mohla zavolať. Teraz tretiačka ho využíva hlavne keď ide na krúžok a za ním ma ďalší tak keby odpadol, aby mohla zavolať. My sme poriešili obyčajným starým vyradeným, ale funkčným mobilom - má ho predsa, aby mohla zavolať alebo my jej a nie na hranie. Ja mám tiež taký obyčajný len sms a telefonovanie- sme jej to vysvetlili a prijala to aj keď samozrejme chcela to čo je teraz in 😉 Má 8 rokov. Doma ak občas vyjde, že je sama máme pevnú linku. A určila by som pravidlá, aby zdvihol inak mu je fakt na nič.

janulik2008
8. okt 2014

Ja deti nemam ale tiez by som bola skor za. Ja si pamatam este na tu nokia 3310 co som mala a to som ho dostala ako stvrtacka na zs ze keby niečo keďže som ostavala sama doma. Este na zs nesmor som dostala staršiu Nokia 6300 a ten mi vydržal o ôsmej triedy kym som neskoncila strednu :D a to bol treti uz kedze tu prvi 6300 som stratila tak mi dali navlas taky istý :D ten mobil vydrzal vsetko ale je pravda že sa rozpadal uz teda kryt atd :D prezil si svoje na 20tku som dostala ten co mam trz ne pravda ze uz je to iné ako pri tamtom no mne najnovšie netreba hoci furt sa hrajem rada s npvym samsungom co ma kamarát ...
Takze za mna hej ale iba taký obyčajný ;)

digysa
9. okt 2014

Ja len ten tak pre porovnanie.... Zijem v usa, syn je tretiak a ani jeden ziak v jeho rocniku nema mobil 😉 ( zato Tablet, iPad maju vsetci 😅 )
Kamaratka ma syna stvrtaka v inej skole a an jeden ziak v jeho rocniku nema mobil.

Na druhej strane by som zohladnila BEZPECNOST. Ak mobil, tak koli bezpecnosti. A ak aj mobil, tak bez internetu a inych vymozenosti, obycajnu haraburdu len na vytocnie mamy, otca a policie.

My mame inak doma mobil namiesto domaceho telefonu, ale ten vyhradne pouzivame iba tak, ze je "ako keby" obycajny telefon. Deti ho do skoly nemozu brat.

evina313
9. okt 2014

ja by som určite dala ak býva sam, hlavne pokial nemate pevnu linku 😉

felycity
9. okt 2014

Toto je veľmi diskutabilná téma a názory sú rôzne pre aj proti, treba sa vžiť aj do pocitov dieťaťa, nie každé dieťa dokáže odolávať sociálnemu tlaku ako je" všetci majú mobil", ani my sme nechceli povoliť, ale keďže dcéra ako druháčka chodila sama na nemčinu zo školy /bolo to síce 10 minut, ale v strede mesta, síce tam nie sú veľké ces ty, ale bojím sa/ a bola som rada, že ho má, aby mi dala vedieť, že je ok... v škole to funguje tak, že mobil je zakázaný, ak ho dieťa má , môže ho zapnúť až poobede a to len v prípade, že potrebuje zavolať rodičovi... naša si naňho dáva pozor a výnimočne sa berie do školy/len ked je kružok/...čo sa týka hier, môžeš to predsa obmedziť, ked nemá dostatok kreditu resp. si ho minie nemôže potom hrať...no a samozrejme sme rodičia a my by sme mali určiť pravidlá, ale ja som za pokiaľ je býva aj sám doma... 😉

milan_branik
9. okt 2014

no neviem podla mna je este skoro....... pred par rokmi o tom deti ani nesnivali....... ale moze zavazit ze ostatny maju a tym padom ho to stale laka.......

rs
24. apr 2019

syna dať na adopciu, telefón predať, na matku poslať sociálku

lulutiti
Autor odpoveď zmazal
Zobraz