Druhák a diktáty

humajova85
28. sep 2021

Prosím vas,ako naučiť druhaka správne písat slova a diktáty spravne.som z toho uplne na nervy
Može byt ze ma.poruchu,na analyze ešte nebol.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bagre
28. sep 2021

@humajova85 ak nie je porucha tak len písaním... väčšinou teda. Niektorí to ani tak nezvládnu, ale napriek tomu z nich vyrastú plnohodnotní ľudia.
Treba kľud, vysvetliť, učiť ho nech si skontroluje po sebe slovo... Vie ich vyhláskovať? Slabikám rozumie?

vanda323
28. sep 2021

@humajova85 Ahoj, neviem či sa to dá, ale môj syn je tretiak čo diktát to 5 alebo 4 . Inak všetko jednotky a potom mu diktát pokazí priemer..už som skúšala snáď všetko on mi vždy povie že veď je to jedno aké y alebo i tam je veď to slovo má ten istý význam 😄😄😄

ovaaa
28. sep 2021

Každodenným precvičovanim a čítaním.

marci77
28. sep 2021
kittykat22
28. sep 2021

@humajova85 a co konkretne nejde?

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
28. sep 2021

@humajova85 najlepšie je, aby čítal knihy vizuálne si zapamätá kde ide aké písmeno, i,y...ale kľudne môže mať poruchu u dcéry v škole to chalanovi zistili až v 4 r všetko mu išlo len diktáty nie

kacena4
28. sep 2021

kym sa nenauci dieta sluchovou cestou rozpoznavat hlasky a slabiky v slove nebude to vediet ani pisat, t.j. najprv trenujte vytlieskavanie slov/hlasok/slabik a potom si to po slabikach piste popr. nastrihaj slova na slabiky a nech ich sklada a cita

nika23t
28. sep 2021

@humajova85 len trénovať. Nemusí byť za každým neúspechom dieťaťa hneď nejaká porucha 🤦‍♀️ Véd nedávno skončil prvý ročník, ktorý bol, aký bol. Jasne, ze to nevie, je na začiatku druhého ročníka. .. Proste každy deň pár viet a po mesiaci uvidíte výsledok.

humajova85
autor
28. sep 2021

@bagre porucha zatial neviem ci je ,na slabiky rozdeli,on si to aj hovori ked pise.a napiše zle🙈🤦‍♂️

humajova85
autor
28. sep 2021

@kittykat22 vynecha písmenko v slove alebo "kvoň"(kôň),dlžen,mäkčeň

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka2602
28. sep 2021

@ptmt1011 našu som naučila len spojením napr 15-13 ... Desiatky sa škrtnú a potom 3 a koľko je do 5? Stojím na čísle 3 a koľko krokov musím urobiť do čísla 5? 15-8...8 a koľko je do 15? A počítať a počítať a počítať. Ale je to držku. Naša zase stále zabudne zobaciky <>, stále to napíše opačne. Vysvetľujem že otvorený zobačik je väčšie číslo lebo sa tam viac zmestí a aj tak mi to dá opačne. Ja už teraz mám obavu z násobilky.

tncka
28. sep 2021

@vanda323 v slove r.t nahodou nema ten isty vyznam🤭🤭🤣to ma prve napadlo,sorry🤣🙈

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vanda323
28. sep 2021

@tncka Veď jasné ☺️ no ale vysvetliť to začínajúcej puberte ☺️

bagre
28. sep 2021

@humajova85 tak si myslím že to chce len cvik... v kľude dokola opakovať, nech si po sebe prečíta slovo - dĺžne a mäkčene zistí že chýbajú a pokiaľ bude chýbať celé písmeno, tiež si môže opraviť... len treba písať... každý deň keď len 7 slov. Prešli sme si tým minulý rok, a niekedy to bolo o nervy. Pani učiteľka chcela aby písali pekne, dali si záležať, že max.2 opravy na riadok a on v každom druhom slove chyba 🙈 to bol prvák, teraz je druhák a už je to oveľa lepšie. Len to chcelo pár mesiacov a dokola opakovať nech sa sústredí, nech si skontroluje... 😉

kittykat22
28. sep 2021

@humajova85 tak druhak nemoze vediet ze kôň sa nepise kôň. Musí sa to naucit a zapamatat. Pravda je, ze su to uplne kraviny ktore nemaju logiku, tak chapem ze zabudne. Dlžen,mäkčeň je tiez praxou. Moje dieta tiez zabuda. Robi presne tie iste chyby ako tvoj syn 😀 Co robia nasi v skole je, prepis textu. Maju pred sebou kratku vetu a tu prepisu od slova do slova do pisanky. Inak z toho co si napisala, mi pride ze tvoje dieta robi bezne chyby ake robia vsetky deti v 2 rocniku. Bud trpezliva. Tvoj syn to vidi 1x, nema sancu si to vsetko pamatat. Aby sa u nas deti zlepsili v pisani tak este maju povinne citanie. Musia precitat 4 knihy do roka podla vlastneho vyberu. V Cechach je na to specialna edicia od vydavatelstva Albatros a vola sa prvni cteni. Slovensko bude mat urcite nieco podobne. Kniha ma stvorcovy format, velke pismena a jednoduchy dej. Citame denne bud jednu alebo dve strany, podla nalady. Mozes to skusit tiez. Mozno to pomoze. Poznas to sama ... ked nieco pises, tak ti potom to slovo pride "dobre" alebo "zle" podla pohladu. Ako si ho videla 200x tak mas v oku ze mihalnica sa nepise myhalnica alebo kôň sa nepise kôň.

katka2602
28. sep 2021

@ptmt1011 jaj také rýchle počítanie nejde ani našej :( keď to má napísané tak v pohode, ale ak má písať len výsledok tak tiež to je také "ako kedy". Našťastie takéto písomky nemajú často. Majú 5minutovky ale celé príklady.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka2602
28. sep 2021

@ptmt1011 presne takýto názor mám aj ja. Každé dieťa je iné a netreba na deti teraz takto tlačiť. Tak jedno vie čítať lepšie hrubé počítať.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
girlie_konik
28. sep 2021

klud, moj je druhak, nevyzera na ziadnu poruchu, a este s anestalo, ze by nezabudol dlzen, makcen alebo nevynechal pismeno.
Inak je velmi sikovny, tiez som cakala, ze mu to pojde lepsie, ale co spravim.. cvicime, opakujem mu do blba, ale chce to cas a cvik asi len

mariska1989
28. sep 2021

Sa smejem to keby ste vedeli ako moja píše 😂 čítam vetu zvýraznim dlžné aj medzery medzi každým slovom a viete čo tá moja to napíše v kuse 🙈😂 tvrdé y či mäkké i poviem to sa u druhákov má hovoriť .no ona to spája a čo čuduj sa svetu začiatok vety dá malé písmeno 🙉🙈 šľak má šiel trafiť .staršia dcéra je top tá píše na jednotky diktáty a to sme nepísali vôbec doma ani raz proste jej to ide od prvej triedy no táto druhá dcéra je na porazenie učenie je s ňou katastrofa prvá dcéra už písala všetko sama v druhaku ,chápala všetko no táto nechápe ,nevie 🙉🙈

zuzzuzi909
30. sep 2021

Cvicenie robi majstra, ale proste niektore deti na to su a niektore nie, moj muz ten odjakziva mal problemy so slovencinou, s diktatmi, svokra ked spomina kolko si s nim uzila tak akoze dovidenia.

humajova85
autor
30. sep 2021

@kittykat22 aj oni opisuju vety,a tiež mame čitat knihu ze takych 15min aspon,ze taku co ho bude baviť.vybral si o dinosauroch.tak sa snažime každy den,nie vzdy však

kittykat22
30. sep 2021

@humajova85 👍 tak uz len trenuj a cakaj. Nemoze vsetko vediet hned. Ked tomu das cas a priestor, tak sa do toho dostane.

luccija
2. okt 2021

@humajova85 čítať a čítať on si vizuálne zapamätá čo sa ako píše.