Čo s učebnicami a cvičebnicami?

missviolet
11. nov 2022

Ahojte,

cele moje studentske roky som bola bifla, takze mam nazhromazdeneho vela studijneho materialu - doslova od slabikarov a precvicovania pisma (cvicebnice), po pripravu na prijimacky na SS po stredoskolske ucebnice matematiky, chemie atd. pripravy na maturity takisto...
Ucebnice nepopisane a cvicebnice nevyplnene - musela som vypisovat na papier, cize su pouzitelne. Z tohto dovodu by mi bolo luto len tak ich vyhodit do kosa - len co s nimi?
v r. 2000 som bola prvacka, cize vsetky cvicebnice su vydane po tomto roku, nic z 80tych rokov a pod.
Myslite, ze aspon nieco mam niekde ponukut? A kde? Alebo ozaj len nemilosrdne vyhodit?
Vdaka za rady.

panelacikova
11. nov 2022

@missviolet ahoj, ak mi vieš odfotiť stav matematík od 5.-9.ročník ZŠ + učebnice a zošity aj zo SŠ, možno by som odkúpila 😉 zaujíma ma však aj ich stav, ďakujem 🙂

alenah31
11. nov 2022

@missviolet nič som nevyhadzovala, rovnako ako ty som mala kopec učebníc od ZŠ po VŠ a tie som odniesla do antikvariátu, Moje poznámky zo školy, zošity, vypracované mat. otázky, materiál ku štátniciam...toto všetko išlo do zberu.

kaktusik007
11. nov 2022

ja som vsetky ucebnice a skripta dala do miestnej kniznice... a by si neverila, na niektore je stale poradovnik

missviolet
autor
11. nov 2022

@kaktusik007 aha, dobre, skusim, dakujem za skusenost 🙂 som z krajskeho mesta, mozno bude zaujem

missviolet
autor
11. nov 2022

@alenah31 dakujem za radu, ze aj antikvariat je moznost, samozrejme, zosity a pod neriesim, to su moje osobne, luto mi je len vyslovene novych cistych pracovnych zositov a ucebnic 🙂

missviolet
autor
11. nov 2022

@panelacikova v najblizsich dnoch sa tym budem hrabat a dam dokopy, co mam k matematike, a dam vediet, ak sa mi to bude zdat pouzitelne 🙂

deti95060810
11. nov 2022

mala som super zošity zo sj. Výborná učiteľka - výborný môj zošit. Po x rokoch ich používa moja dcéra na sŠ.
tiež mám kde čo poodkladané. Uvažujem na d knižnicou a antikvariátom.

lenka095
13. nov 2022

@missviolet no ja som všetky tieto veci nechala doma, mala som aj veľa kníh navyše pokúpených… dnes som bola na pôjde a zazrela som matematiku- prípravu na prijímačky, syn nemá ani 3 roky no počká ho to, urcite sa v matematike nič nezmenilo a na precvičovanie to bude dobre… takto som mala aj ja knihu diktátov po mamine a učiteľky- staršie ročníky ju používali, tak som mala na slovenčine výhodu 😊

missviolet
autor
14. nov 2022

@lenka095 urcite rozumiem, ja by som rada im nasla domov, lebo tu su dve hromady do mojej vysky :D naozaj vela vela toho mam, lebo som studovala 3 cudzie jazyky a slovensky na odbornej urovni, cize ozaj je toho vela... a z matiky som bola tupa, tam som zas potrebovala vela pomoci :D

missviolet
autor
22. nov 2022

@panelacikova napisala som spravu 🙂

panelacikova
22. nov 2022

@missviolet Ďakujem, odpovedala som 🙂