Súd o vnúča

11. feb 2024

Ahojte, nikdy by som neverila že sa nám to stane. Dcéra 4 roky má cukrovku, treba jej merať cukor a pichať inzulín plus má diétu. Svokra si ju ako 3,5 ročnú zobrala na stráženie dovtedy nebol žiadny problém, stráženie dopadlo zle dcéra dostala hyperglykemicky šok, musela volať záchranku, neskôr sa priznala že dcére cukor nemerala ani nepichala inzulín lebo malé deti cukrovku nemajú, samozrejme jej dávala jesť jedno cez druhé, vtedy jej muž oznámil že dcéra bude u nej sama až keď si sama bude vedieť odmerať cukor atď. Ku svokre na návštevu chodíme, musíme číhať ako supy aby jej aj pri nás nič nepodstrčila. Prišlo nám ale predvolanie na súd, svokra sa tým ohanala aké vážne sme to nebrali, chce upraviť styk s dieťaťom a žiada o to aby sa mohli stretávať bez nás. Máte niekto skúsenosti? Súdili ste sa o deti s babkou? Stačí lekárska správa z pohotovosti? Čo by sme si ešte mali pripraviť? Myslíte že je šanca že jej to súd povoli? Ďakujem

zalka
11. feb 2024

Wau, tak to je sila. Držím päste aby ste vyhrali vy a svokra neuspela. @draik má svokra šancu?

guudy
11. feb 2024

Nemam skusenost, ale vas postup povazujem za spravny a babku za sibnutu. Prajem pevne nervy🧡🧡

lalala94
11. feb 2024

Skúsenosť nemám, ale uvedomuje si svokra, že po tomto ju odstrihnete úplne? Tá musí byť šibnutá.

nelca0510
11. feb 2024

Fuha. Toto je des. Lekárske záznamy máte? Resp.v nich napísané,že bola na prázdninach akurát?

esmeronka
11. feb 2024

kokos až mi zle ostalo skusenosť nemám ale držím palce...jedine čo ti môžem poradiť tak správu s pohotovosti,zachranky nemocnice ak máš dolož do spisu a na súde ju jedine dostať otázkami či si uvedomuje čo je to za ochorenie aký režim malá ma mať a ake dietne opatrenia sa týkaju stravovacieho režimu malej,plus načo dávať pozor ked má viac pohybu a podobne...na týchto otázkach ak pohorí žiadny príčetný sudca to neodklepne

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prasiatko30
11. feb 2024

Drzim palce aby sa sudcovi nezapacil babkin pristup a nepovolil takemu nezodpovednemu cloveku byt sam s dietatom

januska12323
11. feb 2024

Neporadím ale držím palce. Takéto hlúpe veci robiť len aby sa dieťaťu zapáčila, tá nebude kompletná. Dieťa by som tam nepustila samé asi nikdy.

alex7584
11. feb 2024

Kontrovala by som trestnym oznamenim za ublizenie na zdravi...a viac by ju nevidela ani pod dozorom, rodina-nerodina. Mrzi ma to. Sama si za to moze.

gejb
11. feb 2024

To je hnus.
Prešla by som do protiútoku a podala návrh na zbavenie svojpravnosti na babku. Lebo fakt asi nie je kompletná...

gleep1
11. feb 2024

Nie, nevyhra to. Zo zakona ma pravo na styk s vnucatom, ten ma ale zachovaný, staci ked ty a muz na sude poviete ze ju doslova ohrozila na zivote a moze si ist babka piskat, nikto jej ju samu neda a nevyplýva to ani zo žiadneho zakona ze by mala mat pravo na to byt s nou sama.

klip0
11. feb 2024

@alex7584 absolútne súhlasím a prerušila by som všetky kontakty. To je sila.
Držím veľmi palce, sibnuta žena

krtko1313
11. feb 2024

Keď sa smiem opýtať, koľko má svokra rokov? Najprv spraví, vážnu situaciu a teraz sa ide súdiť. Ja som zdravotník, ale pred cukrovkou mám rešpekt. Mala som na starosti, známej dcérku, no bála som sa. Dieťa je úplne iné, ako dospelý . Tak ju dajte vy na súd, že čo spôsobila.

draik
11. feb 2024

Vo všeobecnosti sa jej šanca na úspech výrazne znížila jej konaním resp. opomenutím, ak sú na to dôkazy.

lulu0123
11. feb 2024

Ziadny normalny sudca jej toto neprizna.Ved ohrozila vnuca.Mohlo to zle dopadnut.Napisala by som pekne krasne vyjadrenie k navrhu.Vsetko popisat,pripadne aj zvelicila.Chora osoba.Ziadala by som na oplatku zakaz styku.Ze ju vedome ohrozuje.

autor
11. feb 2024

@lalala94 podľa mňa si to neuvedomuje
@nelca0510 áno mám všetky správy z vyšetrení aj všetko je tam aj písané ze bola u nej, ona volala zachranku
@esmeronka ďakujem nachystáme si takéto otázky
@krtko1313 má 59 rokov ale prístup taký že žiadne choroby a alergie neexistujú
@draik máme lekárske správy

autor
11. feb 2024

Veľmi vám každému ďakujem, je to pre nás veľmi ťažká situácia

nikpa
11. feb 2024

Neviem ci je toto na MK. Jedná sa o dieťa, kontaktujte právnika. Keď vám dá rady, sadnite si so svokorou, všetko jej opäť a naposledy vysvetlite. Nezabudnite povedať, že nemá takmer žiadnu šancu a potom ako vás potiahne na súd, ste s ňou absolútne skončili. Možno si to nakoniec rozmysli a dá si dohovorit. Ak nie, bude mať čo chcela...

autor
11. feb 2024

@nikpa právnika máme, chcela som ale počut nejaké reálne skúsenosti ak niekto má, svokra si to nerozmysli neuvedomuje si čo spravila lebo podľa nej cukrovka u detí neexistuje a preháňame, rozhovor 0 bodov

januska12323
11. feb 2024

Veď jej volala sanitku to už zabudla?

tundra
11. feb 2024

Drzim Vam palce,ziadny pricetny sudca,(moj nazor),neohrozi zivot Vasej dcery, sudnym rozhodnutim,v neprospech dietata.Mame v rodine dve deti s diabetesom typ 1.Kazde dieta ma ine priznaky pri hypo alebo hyperglykemii.Pocas ZS boli vsetci vyucujuci informovani,ako postupovat v krizovej situacii.V zborovni v chladnicke inekcia s Glukagenom,tak isto pri vyletoch.Jedina v triede, mala povoleny mobil pocas skoly.Hypo alebo hyperglykemia je zivot ohrozujuci stav a podla toho sa treba zariadit.Nezijem na SK,ale vzdy sme sa stretli s podporou,ci v skole alebo v praci.Urcite to konzultujte aj s dcerinym lekarom.Prajem vela sil a pozitivni vysledok.🤗

mamina7070
11. feb 2024

predlozte spravu z pohotovosti uveddte ze opkovane spochybnuje diagnozu vnucky a opakovane sa pokusa pri navstevach ju zdravotne ohrozit podavanim stravy mimo povolenych jednotiek

a prestante tam chodit uplne

detsky diabetes je vazne ochorenie ktoreho neliecenie alebo zle liecene moze dietatu privodit smrt

neni sanca ze to dosiahne

mamina7070
11. feb 2024

so svokrou nekomunikovat nema to zmysel

nechajte ju hovorit na sude nech povie ako zabezpeci bezpecie dietata a rezim pocas dna

ona musi byt psychicky chora toto normalny clovek nerobi nevystavujte uz dieta nebezpeciu uplne by som prerusila kontakt

mogaa
11. feb 2024

nuž v tom prípade by som ja zvažovala stretávanie sa s ňou až do súdu......na súde treba doložiť lekársku správu, v nej je zrejme aj uvedené že v danej dobe bolo dieťa u svokry.....úprimne si myslím že najviac by pomohlo keby sa so svokrou porozprával jej syn a vysvetlil jej čo ona spôsobila a či chce prísť aj o oňho ako syna....je veľká pravdepodobnosť že súd vyhrá ale len s podmienkou že pri dieťati bude aj 1 z rodičov....+ zkazí všetky vzťahy v rodine.....pohroziť jej že stratí aj syna aj nevestu a s neistým výsledkom.....

markaterka
11. feb 2024

A tvoj muž na to čo hovorí?
Treba položiť všetky dôkazy čo máte. Pochybujem, že by jej súd vyhovel. Ale isté je, že nadobro naštrbí vaše vzťahy.

cacianka
11. feb 2024

Sused mojej mami - cukrovka od narodenia, stále pod dohľadom, on zodpovedný , celá rodina rešpektovala jeho problém, teraz ako 15+ je jeho zdravie komplikované, operujú mu často diabeticke nohy, problémy zo statikou tela,...
Babka asi potrebuje odrezať pol nohy aby si uvedomila riziká.
Nájdite si aj články alebo požiadajte diabetológa o vyjadrenie a na súde tvrdo zakrocte voči babke. Lebo v dutej hlave nepochopí, ako môže vnučke ublížiť a dosť nezvratne. Aj keby ste dali ako proti návrh zákaz priblíženia! Vyjadrite sa, že vždy ste boli ústretoví rodičia, babku a vnučku ste neseparovali , ale týmto konaním brutálne ohrozila jej život.

dada13288
11. feb 2024

Mne je to tak luto za vas aj za malu.
Ja v takej malej miere bojujem so svokrovcami tiez. Stale nam nosia tonu sladkosti, prestali sme chodit na navstevy lebo len sladke do deti pchali. Moj syn ma crty pas a je neskutocne hyperaktivny. No a babka mu dala cokoladku, ked ja som bola na zachode a manzel jej robil kavu. Koniec co nastalo doma ...dieta sa mi upokojilo az vecer, poobede mi nespalo. Babka sa po 10 min vystrajania zdekovala kade lahsie a maleho nam nechala tak ... Vyslovne sme zakazali sladkosti, zatial to drzia len kilo cukrikov nam doniesli :D
Ale toto je ina kava, tam pomoze prerusit kontakt. Drzim palce

slavka1988
11. feb 2024

Súdila som sa v podobnej situácii a starý rodičia museli stiahnut svoju žiadosť takze nemaj strach

erickatt
11. feb 2024

Skúste aj pozriet na glukomer, historiu. A zapisat. Ze jej nemerala

miamaria
11. feb 2024

Necitala som vsetky odpovede, ale aby ste boli pripraveni, moze pouzit argument, ze ona vopred o jej diagnoze nevedela, resp. ste ju nepoucili o merani glykemii, diete, prvej pomoci atd... neuveritelne uz, s cim su ludia schopni ist na sud