Svadba - iba obrad. Ako to ukončiť?

martina1985ba
26. apr 2024

Prosím Vás,

budeme mať iba obrad, vyzerá to, že ani posedenie s rodinami nebude.
Vlastne to bude celé veľmi nepríjemné, najmä po tom obrade pred kostolom...dusivá a trápna atmosféra vďaka rodinám. Chceli by sme to čo najskôr ukončiť.

Napadá Vás niečo ako to seriózne spraviť a nezhoršiť už bez tak smutnú udalosť? Sú nutné nejaké prípitky a koláče roznášať pred kostolom? Asi tam budú aj cudzí ľudia, možno kolegovia, ja neviem.. neviem kto by to vôbec roznášal a to ticho tam... Ako to tam proste rozpustiť? Stačí povedať ,,ďakujeme, dovidenia,,?

Ďakujem

reanda
26. apr 2024

ako uz dopredu vies, aka tam bude atmosfera? vsak si nachystajte auto s plechovkami, ako americania a po obrade nasadnite a hije domov 😀

palculienka40
26. apr 2024

@martina1985ba preco sa nezoberiete len o dvoch svedkoch? Budete to mat bez starosti a potom to oznamite, ze ste sa zobrali. Spravili sme nieco obdobne. Ide tu len o Vas dvoch nie o rodiny a urobte si to aby ste si to uzili. Navyse usetrite peniaze a mozete ist napriklad na svadobnu cestu. A ak sa beriete v kostole tak tam ide o tu sviatost a nie hoati. 😉

sevrin
26. apr 2024

Nechápem, načo takéto svadby. Svadba má byť udalosť, na ktorú sa bude spomínať celý život, keďže je to výnimočný deň dvoch ľudí. Teda aj vy budete spomínať celý život, ale asi trochu inak ako si si myslela.
Chceš sa naozaj vydať? Aké to bude manželstvo, keď už o svadbe píšeš ako o smutnej udalosti? Rozmysli si to pokým je čas, si na križovatke svojej životnej cesty, ktorej zvyšok nemusí byť príjemný.

januska12323
26. apr 2024

Načo pozývate na svadbu ľudí, kvôli ktorým bude smutná dusná atmosféra??

jaskolka
26. apr 2024

@martina1985ba ako vieš už dopredu, ako to bude? No ak mate taky problém s rodinami, tak sa vezmite len s dvoma svedkami a vyriešené.

pralinka25
26. apr 2024

V meste sa po obrade nic pred kostolom nerozdava. Normalne vam podaju ruky a pojdete miesto do saly domov.
Na vasom mieste by som sa vzala o dvoch svedkoch niekde na dovolenke.

vyrovnanaosoba
26. apr 2024

@martina1985ba nechápem potom, prečo ste to niekomu vesali na nos, že sa idete brať, keď ani nevieš ci poďakovať, či pozdraviť a vlastne mam pocit, že by si bola radšej neviditeľná.
My sme mali svadbu o dvoch svedkoch, ani rodičia ani krstni, ani susedia nikto. Niktk sa neurazil, nikto neriešil. A ak aj áno, tak nemohli na seba ukazovať, že ty si bola, ja nie,...nebol nikto a hotovo. To isté by som radila tebe, už to asi vedia, že sa beriete, ale dopredu povedať, že nebudete robiť ani žiadne posedenie, že hneď z obradu idete domov. Netreba nikomu nič núkať. Véd predsa keď nerobíte pohostenie, ani nič nemáš nachystané 😁

pralinka25
26. apr 2024

@sevrin ale prosim ta. Svadba nemusi byt udalost na ktoru chces spominat cely zivot. Je to jeden den.
My sme mali otrasnu svadbu ale manzelstvo mame dobre a pekne. Nelutujem ze sme sa vzali. Dnes by som to urobila sice inak ale co uz.
Preco by malo byt manzelstvo zle? Nechapem spojitost.

ibrunova
26. apr 2024

Ak to má byť nepríjemné. neviem kvôli komu, tak si nájdite dvoch svedkov a vezmite sa na úrade, za 5 minút. Ja by som ani nechcela ísť na takú svadbu, kde by ma novomanželia len trpeli.

alex49
26. apr 2024

Píšeš ako keby to bol pohreb a nie svadba. Po svadbe sa ľudia rozprávajú, nechápem prečo by tam malo byt nepríjemné ticho.

zmrzlinka2021
26. apr 2024

@sevrin Nepoznas jej dovody, nevidis pozadie toho celeho. Budu mat sobas, nie svadbu, lebo svadba je sobas a hostina. A načo? Lebo nasla v zivote clvoeka, co stoji za to, aby bol jej muzom.

zmrzlinka2021
26. apr 2024

@martina1985ba
Co je dovodom, ze nemozete ist aspon na spolocny obed? Nejaky oddelený salonik v restike a rezervovany pre vas na 2-3 hodiny. Cisto polievka, druhe jedlo a zakusok? Iba najblizsia rodina

mirkam3
26. apr 2024

@martina1985ba prepáč, ale nechápem tento tvoj mindset, ved ta do svadby (snad) nik nenuti. Vadí ti že sa vam tam nasackovali ľudia, ktorých tam nechcete? Alebo ich všetkých chcete pozvať, no budget vam nedovolí dalsie vydaje a cítite sa preto trapne? Alebo v čom je problém? Každopádne, z toho, čo si prezradila, mi to vychádza tak, že ja by som to radšej zrušila a spravila si obrad v uzuckom kruhu, pripadne len o dvoch svedkoch, inde a v inom termíne. A hlavne to neroztrubovala ľudom, ktorých sa to nemá týkať.

jajanka31
26. apr 2024

@martina1985ba cele to zrus ked sa na to necitis. Ak ty s buducim manzelom ste ok a mate sa radi. Tak sa zoberte v kaplnke niekde v lese. Dnes su tak krasne moznosti.. alebo len na urade.. z matriky vam pridu skoro kdekolvek ... ak zaplatis a takchodte na dovolenku alebo aspon par dni. Ved to nemusi byt hned karibik...a mas krasne spomienky..

mk1111111111
26. apr 2024

Po sobasi vam zablahozelaju pred kostolom, aj ti, co prisli iba tak, potom jednoducho nasadnete do auta a pojdete domov. Dufam, ze ste k oznameniam nepridali aj pozvanie na hostinu. Ak nie, tak je to ok.

matullienka
26. apr 2024

Keď by som po obrade nerobila žiadne pohostenie tak by sme sa vzali o dvoch svedkoch. Na čo ste to vešali ostatným na nos, keď v konečnom dôsledku ich tam nechcete? Áno na obrad do kostola môže prísť hocikto ale keď o ňom nevie tak nepríde a je kľud

kikusenka1
26. apr 2024

My sme robili len posedenie doma na svadbe bola len najbližšia rodina a svadba bola spojená s krstom nasko syna.
@sevrin nie každý túži mat takú svadbu. Ja osobne som nikdy takú nechcela. A vždy keď som na svadbe tak si poviem, že som rada ze toto som nemusela absolvovať

sevrin
26. apr 2024

@kikusenka1 to je v poriadku, ale bola tvoja svadba smutná udalosť, tak ako píše @martina1985ba vo svojom prvom príspevku?

sevrin
26. apr 2024

@pralinka25 je mi ľúto, že si mala otrasnú svadbu a nemôžeš sa pred kamarátkami pochváliť, že máš na čo spomínať.

sevrin
26. apr 2024

@zmrzlinka2021 presne tak, nepoznám jej dôvody, nevidím pozadie toho celého, takže môžem vychádzať len z toho, čo napísala v tom nesmierne depresívnom príspevku. Ale tebe nerobilo problém si spraviť obraz o človeku, ktorý o tom diskutuje a ešte mu aj dávať rozumy.

mariska1989
26. apr 2024

@martina1985ba prečo smutná udalosť ? Stalo sa niečo ? Úmrtie blízkej rodiny a zvyšok rodiny sa pohádal s vami ? Že robíte svadbu ak je smútok v rodine ? Či prečo to takto bude? Akože zákusky by sa hodilo dať aspoň malú krabičku pár ks napr 8/10 ks a poďakovať každému . Poprípade oznámiť že bude len obrat v kostole a tým to skončí

7miriam77
26. apr 2024

....keďže nik nedostal pozvanie k svadobnemu stolu, tak to nik nebude očakávať. Po obrade Vám zablahoželaju, dajú kvety,možno aj iné dary...vy poďakujete všetkým, že si vážite, že prišli a rozprchnete sa.....každý svojou cestou

pralinka25
26. apr 2024

@sevrin mne to lito nie je. Ja sa na tom bavim. Ale to bude tym ze ja som po svadbe ani nikdy netuzila. Nastastie tieto veci ma neberu ani netrapia. To som spomenula len preto ze svadba nieje dolezita. Dolezity je obrad a vyber partnera.

reanda
26. apr 2024

@pralinka25 tak naco si robila svadbu, ked si po nej netuzila? 🙂 .. sevrin pise, ze 'naco taka svadba' a v tom ma pravdu - preco robit svadbu, ked to nevesta berie ako smutnu udalost.. to, ci sa jedna iba o tu svadbu, alebo je v tom aj nieco viac, su uz len dohady, kedze autorka uz asi isla zehlit svadobne saty a nema cas uz nicim prispiet do vlastnej temy, tak si tu bude kazdy akurat tak domyslat 🙂

pralinka25
26. apr 2024

@reanda ja som reagovala na toto:

"Chceš sa naozaj vydať? Aké to bude manželstvo, keď už o svadbe píšeš ako o smutnej udalosti? Rozmysli si to pokým je čas, si na križovatke svojej životnej cesty, ktorej zvyšok nemusí byť príjemný."

To aky budu mat zivot nezavisi od toho aka.je svadba.
Ja som chcela len obrad. Svadbu si zorganizovali rodinny prislusnici

reanda
26. apr 2024

@pralinka25 no ved to su uz len tie dohady.. lebo autorka nenapisala nic k tomu, preco vlastne pocita s tym, ze ta svadba bude smutna udalost..
a za mna o tom, aky budu mat partneri spolu zivot, moze trochu vypovedat aj to, aka bola svadba.. vypoveda to napr. o tom, ako sa dokazu za seba postavit, aby svadba nemusela byt taka, aby na nu neradi spominali.. lebo neviem si predstavit cloveka, ktory by nechcel na svoju svadbu, ci sobas, spominat v dobrom..

pralinka25
26. apr 2024

@reandano u nas to nevypovedalo o nicom takom. Takze nemusi to byt pravidlo.
Vsak.mozno sa este ozve

monnci2226
26. apr 2024

svadbu robis pre seba a pre manzela.... ak dopredu tusis ze to bude kvoli rodinam neprijemne, trapne tak by som sa na nich vykaslala a spravila si svadbu o dvoch svedkoch a uzila si ten den iba s nimi. Mala by si byt v ten den stastna.

majlo1234
26. apr 2024

Nepozyvala by som rodinu vobec, ked je problem rodina. Ale ked sa rodina navzajom neznasa, casto to sposobuje problemy do buducna, skor je vynimka, ze to skonci dobre

kikusenka1
26. apr 2024

@sevrin jasne ze nebola smutná. Ja som bola veľmi spokojná. Nie každý si na takých svadbách zakladá. Ja na tom nič smutné nevidím.