Svadba v kostole roky po civilnom obrade - oblečenie

30. aug 2023

Ahojte, píšem anonymne, keďže ma tu pár ľudí pozná a nechceme zatiaľ o tom hovoriť s ostatnými ľuďmi.
S mužom sme manželia viac rokov, mali sme civilný obrad. Teraz sa chystáme krstiť dieťa a chceli by sme v rámci toho svadbu v kostole. Aké šaty sú vhodné v takomto prípade? Nejaké elegantné po/pod kolená bez rukávov môžu byť?
Ešte som na takej svadbe nebola takže vôbec netuším čo by bolo ok a čo nie. Ďakujem dopredu za rady.

janinah
30. aug 2023

Min.po kolena a aspoň malý rukáv by sa hodil a tiež slusny výstrih.resp.bez rukávov áno,ale nie na ramienka a ani bez ramienok
Niektoré nevesty idú na sobáš ako do baru,to sa ozaj nehodí.

autor
30. aug 2023

@janinah jasné že bez výstrihu a nie na tenké ramienka, také hrubšie som myslela, kde by neboli odhalené celé plecia. Pozerám aj šaty s dlhým rukávom. Nechcem nič prehnane elegantné, skôr niečo, čo by som mohla v budúcnosti využiť na nejakú oslavu/svadbu.

zuzuliennka1
30. aug 2023

elegantne aspon po kolena, a ak aj bez rukavov, aspon potom dat na tu chvilu nejaku hodvabnu satku/stolu cez plecia

martinkatinka
30. aug 2023

Len ci vam tie dva obrady urobia naraz. My sme to tak chceli a odmietli. Takze sme krstili skor ako bola svadva.

autor
30. aug 2023

@martinkatinka nám to tak navrhol farár

autor
30. aug 2023

Prípadne lepšia otázka by bola, nakoľko musia byť tie šaty formálne/spoločenské. Sú takéto príliš nevhodné?

mamamasama
30. aug 2023

@autorka tie na fotke su krasne 🙂

19daniela90
30. aug 2023

Ahoj. My sme takto mali cirkevný sobáš pri krste druhorodenej dcéry. Civilný sobáš bol v roku 2012 a cirkevný v roku 2019.

autor
30. aug 2023

@mamamasama myslíš teda že také nejaké by mohli byť?

mamamasama
30. aug 2023

@autorka rozhodne áno 🙂

autor
30. aug 2023

@mamamasama ďakujem 🙂

mamamasama
30. aug 2023

@autorka nie je za čo. ☺️ Prajem všetko dobré 😊

anjelok
30. aug 2023

Za mna sa kvetinove moc nehodia, skor nieco formalnejsie, jednofarebne.

autor
30. aug 2023

@anjelok ďakujem, budem hľadať ďalej

kat_
30. aug 2023

mne by sa pacil aj elegantny biely/kremovy kostym na takuto udalost

aaaa1111
30. aug 2023

ja som dlhe roky ministroval, na takychto obradoch zvykli mat zeny bud kostym, bud saty. je uplne jedno, co si vezmes, ale patrilo by sa, aby to bolo pod kolena, bez vystrihu a bez holych ramien. tie kvietkovane na fotke su velmi pekne, kludne take mozes vziat

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
30. aug 2023

@kat_ @aaaa1111 kostýmy nenosím 🙈 čiže nájdem šaty radšej
@nikaa951 sú krásne, ale mám veľmi malé prsia (takmer žiadne) a nerada nosím vypchate podprsenky, myslím, že tieto šaty by sa mi preto nehodili 😟

aaaa1111
30. aug 2023

a mozno este jedna vec, s ktorou maju knazi casto problem, a to je biela farba. u nas su biele saty vnimane ako symbol cistoty. len ked zena ma uz deti, tak z tohto hladiska su biele saty skor rusivym elementom

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela2202
30. aug 2023

Ja si ťa predstavujem takto 😊...jemné, nadčasové, použiteľné

autor
30. aug 2023

@daniela2202 tie prvé ružové sa mi celkom páčia. Musím ísť niekam poskusat viac druhov, len som vôbec nevedela, čo mám približne hľadať

ivanakaka
30. aug 2023

po akych snivas your day ❤️

autor
30. aug 2023

@ivanakaka práveže nemám žiadnu extra predstavu, a ani nechcem preháňať, keďže nepôjde o klasickú svadbu s hostinou a teda rada by som šaty využila aj v budúcnosti

ninusa221
30. aug 2023

Tie kvietkované máš pekne.
Ale treba si fakt zapamätať kostol promócie v aule krst primanie treba mať zahalené ramená to je proste bonton.

autor
31. aug 2023

@ninusa221 samozrejme o tých zahalených ramenách viem