Žena, ktorá ma porodila, ma nenávidí

bazarik2021_
7. júl 2022

Žena ktorá ma porodila mi dnes povedala že ma nenávidí odkedy som porodila svojho syna
Ostala som slobodna bez partnera
Nemám kam ísť malý ma len 2 roky
Vyhadzuje ma z domu každý deň ale bez malého ze toho mi nedá
Nemám kam ísť beriem len materskú 305€
Neviem už co mam robiť
🤕 Najviac ma boli že žena ktorá má porodila ma nikdy nemala v láske a takéto veci mi stále vykrikuje
Keď sa malý narodil chcela som ho dat na adopciu rodina mi to nedovolila a teraz mi syna vykrikuju

zuzubb007
7. júl 2022

Syna do jasiel a ty do prace, ak budes mat dobre platenu a pri uskromneni do jednoizboveho bytu do podnajmu

anjelicek26
7. júl 2022

Maly do jasiel (alebo opatrovatelke) a ty do prace, toto fakt znasas uz tak dlho? Dvojrocne dieta si mohla mat davno v jasliach a klud a pokoj a peniaze... rodicak ti predsa ostane a bude aj plat...ano opatrovatelka a jasle nieco stoja... ale ten klud a pokoj...aj keby ste v garzonke...

anjelicek26
7. júl 2022

A tema vyzivne by ma tiez zaujimala... kde je pan otec? Ak sa nestara, tak nahradne vyzivne alebo exekutor... su len tie dve moznosti...

dobromila
7. júl 2022

@bazarik2021_ je to smutné, súcitím s Tebou. Skús sa obrátiť na

Centrum pomoci pre rodinu, Trnava
Štefánikova 46, 91701 Trnava

Rodinné poradenstvo. Sociálno-psychologické, právne, pastorálne poradenstvo. Poradňa pre zodpovedné rodičovstvo.
https://www.cppr.sk/
Cesta k lepšej rodine, Bratislava
Staviteľská 2, 83105 Bratislava

Občianske združenie, ktoré sa orientuje na pomoc rodinám, deťom, matkám.
www.zoznam.sk/firma/3592101/Cesta-k-lepsej-rodi...

https://centrumfemina.sk/#otazky-a-odpovede

dobromila
7. júl 2022

@zuzubb007
@anjelicek26 celodenné jasle či opatrovateľka sú drahé. Oplatia sa len pri vysokom príjme v zamestnaní, čo asi nebude tento prípad.

blancheporte
7. júl 2022

@bazarik2021_ Otec maleho neplati?Urcite riesit pracu,maleho do jasiel a ty do podnajmu.Ako mozes v takej dusnej atmosfere vychovavat syna?To co chces z neho mat?!!!

anjelicek26
7. júl 2022

@dobromila ano su drahe... okolo 400e - 300 ma rodicak, 100 dolozi s platu... ostane jej aj pri nizsej mzde stale viac, ako ma teraz... vybavi si vyzivne (otec sa ma podielat polovicou nakladov na dieta - ak chodi do 400e jasiel, moze uz len na to ziadat 200e)... pojde to... je to len docasne, kym jej maleho nevezmu do skolky...ale uz nebude znasat psychicky teror doma...

zuzubb007
7. júl 2022

@dobromila ano su drahe ale vsak dostane jasle takmer cele zaplatene, kto chce silou mocou zmenu nehlada vyhovorky, bude to tazke ale vzdy je riesenie

pribinak
7. júl 2022

V každom väčšom meste je zariadenie pre matky s deťmi, rôzne krízové centra, útulky a CDR-ka.
Zavolaj zajtra na UPSVaR a informuj sa, kde v tvojim okoli sú taketom zariadenia

V zariadení ti pomôžu postaviť sa na nohy. Poskytnú poradenstvo a pomôžu s jaslami a prácou

dzulli1980
7. júl 2022

1. krok k úspechu je prestať sa ľutovať ... si matka, máš dieťa ... Ty do roboty, dieťa do jaslí - sú aj štátne jasle, osamostatniť sa, na začiatok Ti stačí garsónka ... kde je vôľa, tam je cesta, akákoľvek ťažká, krkolomná, no je.

pribinak
7. júl 2022

@dobromila sú drahé, ale ona môže pracovať a aj poberať rodičovský príspevok. To je viac než dobre a z toho zaplatí jasle. Navyše má uvedené že žije niekde pri Zvolene, nepredpokladám že by tam jasle stali toľko čo napr v Ba

dobromila
7. júl 2022

@pribinak
@zuzubb007
@anjelicek26 žienky, píšete, ako keby také malé dieťa bežne nastúpilo do kolektívneho zariadenia a veselo tam chodilo bez choroby celé roky. Matka samoživiteľka, ktorej ochorie dieťa (ani nemusí byť vážne choré,len neprejde cez ranný filter v zariadení) a bude s ním 2 týždne v mesiaci na OČR, veľmi rýchlo o prácu príde.

anjelicek26
7. júl 2022

@dobromila moji tak chodili vsetci styria...bez chorob... skutocne... su aj take deti (ja mam doma dokonca viac takych kuskov)... od 1,5 roka v jasliach alebo u opatrovatelky... v praci som chybala tak 1-2 dni v roku... u opatrovatelky jej napriklad dieta nemusi byvat chore vobec prip. ho zoberie aj prechladnute, lebo tam je prakticky "clen vacsej rodiny"...sama uvidi, co bude lepsie...

pribinak
7. júl 2022

@dobromila však preto ti Radim chod do krizaku/CDR-ka. Bude vás tam viac mamičiek a pomôžete si navzájom. Raz ty postrážis kamoske a potom ona tebe. Nemusíš mat hneď prácu na plny úväzok, bude stačiť aj na pár hodín týždenne a uvidis ako sa dieťa zadaptuje a potom môžeš riešiť ďalej

dobromila
7. júl 2022

@pribinak asi si chcela označiť @bazarik2021_ .
K tej práci na menší úväzok - dosť problém - sama som si hľadala prácu na polovičný od januára tohto roku až do mája - neúspešne, potom som si našla brigádu na krátky/dlhý týždeň (víkendy/sviatky). Jedinou výhodou sú celé dni voľna v týždni. Nie každý býva v Bratislave, kde je veľa možností.

pribinak
7. júl 2022

@dobromila čo rýpeš, osamelé matky žijú kade-tade po celom Slovensku a pracujú na rôzne úväzky
A keď si si už kopla do Ba tak ani tu nikto nečaká na osamelých rodičov s otvorenou náručou a nepadajú im pečene holuby do huby
Tiež tu musia makat a snažiť sa aby si zaplatili strechu nad hlavou

My Nehovor že inde ako v Ba sa praca na nejaký menší úväzok nedá nájsť. To te tebe to toľko trvalo neznamená že to musí toľko revat všetkým

Ale kopla si si, si spokojná, že ?

elizabet173
7. júl 2022

@dobromila moje dieťa je asi prírodný úkaz, nastúpilo v roku do jasieľ, neplakalo tam, ani nebývalo choré, ani neskôr v škôlke. Je pravda, že tam bývalo denne menej hodín, ako je bežné, ale to chorobnosť asi neovplyvní, keď tam už je. Dokonca sme pár krát v sobotu alebo v nedeľu skúšali bránku, že je zamknutá, lebo chcel ísť "tam" A nemusia to byť jasle, môže byť dieťa s opatrovateľkou

andrea_82
8. júl 2022

@bazarik2021_ vzťahy v vašej rodine asi nebudú nič moc. Už len to, že ty svoju mamu označuješ ako "ženu, ktorá ťa porodila"...

panizima
8. júl 2022

@bazarik2021_ je vhodný čas sa osamostatnit

cacianka
8. júl 2022

@andrea_82 nie každá matka je TOP, nájdu sa aj toxické, bohužiaľ...

bazarik2021_
autor
8. júl 2022

@andrea_82 to teda nie sú
Nie som jej jedine dieťa ale mne nedala materinsku lásku jedinej
Ani pekného slova, opori nič nikdy
Vychovala ma staršia sestra

lesana25
8. júl 2022

@bazarik2021_ rak hlavne nerob ti istí chybu pri svojim dieťati. A že ti ho nedá, to čo je za blbosť, ak si plnoletá a ňdieta netýral, nie si závislá na omamných látkach, tak ti ho určite nikto nezoberie. Zrejme ale budeš z tých jednoduchších osôb, ktoré sa nevedia postarať samé o seba, nič v zlom ale tvoje príspevky sú zatiaľ toho dôkazom.

bazarik2021_
autor
8. júl 2022

@lesana25
@lesana25
@lesana25 o dieťa sa dôkladne starám len ma trápi veľa veci a keď už som našla v niekom oporu tak ma sklamal 🤷‍♀️

lujza123
9. júl 2022

Od 2 rokov môže aj do súkromnej škôlky. Áno je to drahé, ale kým ma rodicak dá sa to zvládnuť. Oveľa horšia situácia je keď nevezmu dieťa do štátnej škôlky v 3 rokoch (co je realita vo väčšine miest na sk).
Výhodou súkromnej škôlky je ze dieťa si rýchlejšie zvykne, nieje toľko choré ako v štátnej a sú otvorené dlhšie takže môže normálne pracovať.
Bývanie poriešiť formou zdieľaneho nájmu, kľudne aj s nejakou ďalšou slobodnou maminou.

Ako byť slobodná matka nieje žiadna výhra, ale s jedným dieťaťom sa to dá zvládnuť. Lepšie než sedieť doma kde je nevytanym hosťom alebo v nejakom hroznom vzťahu.