Zásnuby a žiadna zmena vo vzťahu

denisa12345
29. jan 2016

Ahojte prosim poradte mi s priatelom sme spolu viac ako 4 roky sme zasnubeni,velmi by som chcela svadbu a zalozit si vlastnu rodinu. Viem,ze zasnubenie je dalsi krok vo vztahu ale sme zasnubeni 6 mesiacov a ziadna zmena v nasom vztahu nenastala. Velmi ma to trapi,citim sa byt zufala pretoze zasnubenie v nasom vztahu nic nezmenilo. Prosim poradte mi svojho priatela velmi lubim a zalezi mi na nom ale neviem dokedy mam este cakat.

cervenaruza123
29. jan 2016

@denisa12345 Co pre vas znamena, ze ste sa zasnubili? Zasnubami si ludia vacsinou povedia, ze sa chcu vziat a zacinaju chystat svadbu. Nie preto ste sa zasnubili? Ak ste o tom nerozpravali, najvyssi cas porozpravat so snubencom, co prenho znamenaju zasnuby a kam podla neho smeruje alebo ma smerovat vas vztah.

sardinka335
29. jan 2016

@denisa12345 za našich čias to tak bolo - mam 33 rokov - ze sme sa zasnubili a zaroven stanovili aj datum sobaša, podobne aj pary, ktoré poznám....my sme boli zasnubený rok - za ten čas sme si prerabali byt, manzel dokončoval študia, chystali sme svadbu - bolo toho dost.
Byť zasnubeny viac ako rok...je skor fraška...Takze toto si musiš ty s priatelom vykomunikovať, ake mate predstavy o spoločnej buducnosti - či tu svadbu chce aj on a teda aj vlastnu rodinu a ak ano tak kedy. Dolezite je aj to, či mate nejaky zaklad - byvanie, pracu. Zial dnes je to tak, mnohí ziju ako manzelia davno pred svadbou, tak na čo by potom niečo menili no nie? Ma sex, ma navarene - ma partnerku.....Ale tak ja som ,,stara konzerva,,...

lintu
30. jan 2016

@denisa12345 mňa by celkom zaujímalo, akú zmenu vo vašom vzťahu po zásnubách očakávaš? Pýtam sa fakt len zo zvedavosti... Občas sa k tým zmenám treba, žiaľ, aktívne pričiniť. Niektorí ľudia majú pomalšie myslenie 😠

lesoleil
30. jan 2016

To som sa chcela pre upresnenie spytat aj ja, ze aku zmenu vo vztahu ocakavas po zasnubeni, vies to prisim upresnit ?

limetka69
30. jan 2016

No tak mojho milovaneho trebalo dokopat ku vsetkemu. Niektori chlapi su proste taki. Jemu bolo dobre aj tak, aj tak. Zasnubeni sme boli rok rok aj 8 mesiacov, co uz som vystrajala po roku, ze naco ma ziadal o ruku ked sa to nikam nehybe 😀 no a tak sme zacalu planovat a za par mesiacov sme zrobili mini svadbu a trsne pred tym sa nam podarilo aj potomka poriesit 🙂

dominikav123
30. jan 2016

@denisa12345 no to bude super vzťah ked namiesto toho aby si sa porozprávala so snúbencom tak sa pýtaš cudzích ľudí na MK. On ci to povedal ?

dominika6
30. jan 2016

@denisa12345
Niekto je zasnubeny aj 4roky...caka na vhodny cas

stary_ujco
30. jan 2016

Ja napríklad nechápem, čo sa ma svadbou a zasnubami na vzťahu meniť. A jedine v čo dufam, že sa tým nemyslí, že sa ma zmeniť správanie chlapa. Lebo to tu máme pred Vianocami ďalšiu diskusiu na tému ostať alebo odísť...
A narovinu, nepoznám chlapa, čo si zrazu povie, že ide vybavovať svadbu. Toto je vec, kde ma byť aktivnejsia žena. Muž sa prípadne k aktivitám pridá, ak je o to požiadaný...

sardinka335
30. jan 2016

tak z týchto ,,moderných mužov,, ani ja nepoznám vela takých čo by sa nejako hrnuli a ušami odrážali aby išli do vybavovania sobaša. Zvyčajne ich ,,prinutili,, okolnosti ako vek, ze ved uz by sa mali a maju dlhodobý vztah a tehotenstvo.
Moj muz je ale vychovaný opačne...svokra vzdy razila teorio ,,najprv fara, potom Mara,,. A spätne som jej za tuto vychovu velmi vdačná. Rok sme boli zasnubený - nebyvali sme nikdy predtým spolu a týžden po mužových promociách ako 24 ročný. A cuduj sa svete klape to uz 11 rok...s 3 deťmi...klop, klop....
Ale mo j muz mal priklad z rodiny....tam svokor nosi svokre ,,pugety,, do dnes, drži ju za ruku a ta neznost z nich ide aj ked obaja maju 60 rokov, pusa ked pride svokor domov...toto som ja doma nezažila a moj muz v tom vyrastal, takze dufam, ze moj muz pojde v stopách rodičov.

arwen88
30. jan 2016

Zasnubami sa zmeni len to,ze mas aktivitu navyse,a to planovanie svadby..muz nebude zalubenejsi,nebude ti kazdy ddn kupovat kvety ani ta stale na rukach nosit..a svadbou sa tiez nezmeni nic...ak chces menit svojho muza,mala by si pouvazovat,ci naozaj tu svadu s tzmto clovekom chces

jana_eyre
30. jan 2016

Tak ako zena ocakava od muza,ze to bude on ktory ju poziada o ruku, muz ocakava, ze zena bude ta, co zacne riesit svadbu..

Aspon take su moje skusenosti a info od muzov z mojho okolia..

mamulka211
30. jan 2016

JA som si myslela, ze dnes uz nie su zasnuby in :D, to tak bolo pred sto rokmi.

dominikav123
30. jan 2016

@mamulka211 predstav si ze stále sa zásnuby deju 🙂 mna manžel požiadal o ruku na bielom piesku Baltického mora pri začínajúcej búrke. A bolo to krásne a nikdy na to nezabudnem. 🙂 taký sme 100 years ago 🙂

liabizuteria
30. jan 2016

@sardinka335 ty kokos, že za našich čias,jak keby si mala 50 😀

saurian
30. jan 2016

@denisa12345 ak sa s tebou chlap zasnubi, vacsinou to u neho znamena ze ti dava najavo ze ty si ta prava, ze s tebou pocita do buducnosti, raz si chce zalozit rodinu.... hoci mozno este nechcu svadbu, deti, prave v tomto obdobi ale je to skor pre nich akesi "gesto" pre seba aj pre teba.
je prirodzeny vyvoj ze po samotnych zasnubach pride aj rozhovor o tom, kedy sa chcete vziat a zalozit rodinu. co ti povedal priatel? planuje to teraz ci to znamenalo "ano, raz si ta chcem vziat" ?
povedala si mu na rovinu ze tuzis po tom aby ste uz boli manzelia?
ak toto nemate za sebou, a ty po tom tuzis uz teraz, tak mu to proste povedz - jednoducho, tak ako to citis. a skor budes vediet na com si ako tu na koniku, ppc.

mamulka211
30. jan 2016

@dominikav123 😀 😀 😀 , dufam, ze ta burka nebola zlou predzvestou

sardinka335
30. jan 2016

Tak pre niekoho prezitok z čias Márie Terézie....pre niekoho pekné ,,premostenie,, vztahu. Niektoré formality maju stale čo do seba. Len dnes je instantna doba a všetko rýchlo, hned ...najprv si spravia dieťa a potom riešia byvanie, a vobec to či sa k sebe hodia....

sardinka335
30. jan 2016

@liabizuteria tak ja neviem...ale dnes ziju mnohí nadivoko...kde tam nejaka svadba nieto zasnuby....šak papier im netreba. Ale to ze spolu platia hypoteky to im nevadi.

dominika6
30. jan 2016

Praveze dnes ziju mlady od veci...
Zoznamia sa,spravia z nudu decko,byvaju u rodicov,potom si chlap hlada robotu kebo zistil ze z lasky nevyziju a ked toto vsetko v zdravi preziju uvazuju o svadbe no o rok na fore placu ze si nerozumeju a 8/10tem je rozvod..

mamulka211
30. jan 2016

@sardinka335 no celkove je dnes hlupost sa sobasit, v dnesnej dobe, kedy ludom prepina nevies, ci si tvoj manzel nevezme csom nejaku pozicku, ci nieco nevyvedie a ty nebudes dozivotne zanho splacat nejake veci. Kedysi neboli , okrem mladomanzelskej pozicky, nejake moznosti brat si hypoteky, ci uvery a ludia to ani nepotrebovali, ale dnes, v dobe leasingov a roznych zavislosti je manzelstvo fakt hazard. Mala by sa celkovo upravit pravna legislativa ohladom tohoto zvazku. Doba sa meni, aj tieto veci by sa mali tomuto prisposobit.A nejde len o pozicky, ale aj o socialne veci.

moni244
30. jan 2016

@mamulka211 hlupost? Da sa zrusit BSM, vidis len to zle, ale to, ze ked zijes na divoko, nemas pravo brat si na partnera paragraf, nemozes sa informovat o jeho zdravotnom stave a je vela inych veci, ktore prave manzelstvo ulahci

moni244
30. jan 2016

@denisa12345 a ty si co cakala, ze zasnubami sa chlap zmeni? Alebo co sa malo zmenit? Chces si brat chlapa a neviete komunikovat? Tak naco sa chcete brat, ked si zakladne veci neviete ujasnit?

sardinka335
30. jan 2016

@mamulka211 máš pravdu neviem...stat sa moze všetko aj to ze ja si najdem milenca a zoberem pozičku 😀 a necham mu 3 deti na krku....kto vie, možno mi prepne.
Ale neobjavila si nič nove....to čo popiseuješ sa dialo vzdy...v stredoveku aj v dnešnej dobe chlapi od zien utiekli a narobili im kopu problémov. Nie je to ziadna novinka...doba sa sa meni, ale ludia a ich problémy su viac menej tie iste...

dionyzka
30. jan 2016

@denisa12345 ja si myslim, ze obidvaja stracate cas. Normalny vztah dvoch ludi, ktory sa maju radi, tak nejako napreduje, hybe sa vpred, vyvija sa, nestoji na mieste. Nie je dobre, aby jeden partner vo vztahu robil "tahaca", pretoze casom z toho bude vycerpany, ked vsetka iniciativa bude len a len na nom. Na co je dobre "dokopat" ho k svadbe, potom k dietatu, ked to tak sam neciti.

@mamulka211 manzelstvo rozhodne nie je tam pravy dovod, preco ludom prepne. To, ze si niekto naberie zavazky, ktore potom nevie splacat je len nezodpovednost, nevzdelanost ci nevyzrelost osobnosti. Nie za tym ani "doba je taka".

sardinka335
30. jan 2016

@dionyzka presne tak, dnes sa ludia vyhovaraju na dobu, na spoločnost, na rodičov,na babku.....ok, zase vplyv rodiny atd...beriem ze ma istu vahu, na druhej strane ludia neradi vidia chybu a problém v sebe.
Ved kedy neboli uzernici, pozičky, milenky a hazardne hry? No...mozno v praveku....

bubelko
30. jan 2016

@denisa12345 my sme s muzom boli zasnubeni ca.3 roky. nezili sme spolu, nemali sme kde. potom odisiel do zahranicia a to nas tak nejak nakoplo, ze by sme sa mali asi aj vziat. tak sme sa dohodli.
svadbu sme vybavovali tri zeny - moja mama, svokra a nieco aj ja.
takze - skuste sa porozpravat vy dvaja, ako to vidite a co obaja od vztahu ocakavate. 😉

@mamulka211 moze si manzel zobrat na slovensku pozicku alebo hypoteku bez suhlasu manzelky? 😕 pytam sa preto, lebo napr. vo sui ked si berie manzel / manzelka pozicku (na vyssiu sumu), tak musi druhy podpisat, ze suhlasi 😕

mirkita
30. jan 2016

@denisa12345 a to ste sa zasnubili bez toho aby ste si vyjasnili predstavy do buducnosti? To ze sa nic nezmeni je niekedy aj dobre,lebo poznam pripady kedy sa zasnubia a rozidu- to je podla mna vcelku vyhoda zasnubenia ze ak si potvrdia ze ide do tuheho,cas do svadby je cas este si to dobre rozmysliet.... ale inak pisat sem namiesto si pohovorit so snubencom je strata casu...

sardinka335
30. jan 2016

@mirkita presne tak...je to čas kedy sa ešte stale ukazuje aky je človek a či to naozaj je spravny krok...
Samozrejme stať sa moze všeličo - nič nie je zaruka 100% šťastného vztahu. Ale niektoré rozhodnutia mozu napomoct urobiť v zivote menej chyb a skor tak sa vyhnut sklamaniu pripadne nejakym fatalnym zivotným omylom, ktore sa uz ťažko napravaju a poznačia dalši zivot človeka.

siska53
30. jan 2016

@denisa12345 tak mu to povedz. Chlapovi vsetko treba presne a jasne povedat.
Moja szgra sa zasnubila asi 2roky od 1.rande po chodeni,zacali spolu byvat po asi 7rokoch a brali sa nakoniec 9rokov po 1.rande,cize skoro 7rokov po zasnubeni.
No a nakoniec sa po 3rokoch od sobasa rozviedli.
Takze sz nemusite okamzite brat. Len ak ty to citis inak musis mu to povedat.

mamulka211
30. jan 2016

@bubelko uvediem priklad, aj keby si manzel vzal hypoteku a bolo by to bez manzelky, napriklad pri obmedzeni bsm, kupil by zato garaz a auto trebars a auto by pod vplyvom alkoholu niekde nabural, zabil by cloveka, co spravi exekutor? Vezme mu garaz, auto uz neexistuje dajme tomu a spominanej rodine zrazeneho cloveka musi platit nemajetkovu ujmu, odkial naberie exekutor peniaze? Zo spolocneho majetku, cize pojde aj po byte, aj po vybaveni bytu, po spolocnych uctoch, je vela prikladov a nemusi ist len o jednu vysoku hypoteku, ale aj o veela mensich poziciek, ktore daju dokopy jednu veelku sumu o ktorej manzelka nemusi nic vediet.