Susedov kohút stále kikiríka a mne to znepríjemňuje život

nattinatta
2. máj 2024

Čaute, susedia kúpili pred par rokmi záhradu vedľa nás my tam mame rodinný dom hneď vedľa ale nastal problém ze doniesli sliepky a 3 kohútov, znepríjemňujú mi život keďže pracujem aj nočné oni non stop kikirikaju aj nad ránom ma zobudia keď idem na rannú vkuse som nevyspata
Co by ste mi poradili? Tabletky na spanie nechcem som mlada na také

gelifil
2. máj 2024

schuti som sa zasmiala...ze co ine by mal robit....stuple do usi

taynee
2. máj 2024

No žiaľ, veľa vám toho neostáva. Na svojom pozemku si môže chovať hydinu. Voľakedy boli v každom dome sliepky, kohúty, húsky, kačice apd. Ešte jedna možnosť, začnite chovať líšky 🙂

aalt
2. máj 2024

@nattinatta mne osobne kikirikanie kohuta nevadi, ale teda nekikirika mi pod oknom. Ale ine ma zaujalo. Maju troch kohutov? To kolko sliepok maju 50? Nepoznal som nikoho kto by drzal viacerych kohutov, lebo sa biju navzajom.

stellarstar
2. máj 2024

Štuple 😆

1ryba
2. máj 2024

@aalt na polievku.

nwnw
2. máj 2024

@nattinatta to je čaro živita na dedine. Kohúty, brechot psov celú noc,cez deň cirkuláre a kosačky. Nie každý má na to nervy. Mne napr. brutál vadia opilecké návštevy celé leto u susedov. O 1:00 hulákajú po dvore a v bazéne. Ideál cez tie horúčavy, keď aspoň v noci chceme mať otvorené okná. No a ešte motorkári v noci 😩

pribinak
2. máj 2024

Kohút na dedine ……wau…..to by som fakt nečakala

lakebabe
2. máj 2024

@nattinatta asi iba štuple nás sused ma vedľa nás záhradu a ma tam pod nasimi oknami kačky sliepky a kohúty. Kohút je nič oproti tomu co dorabaju tie kačice od rána tretej štvrtej. Na jeseň ich zabije do mája ticho a zas . Už sme si zvykli. Spalnu mame na opacnej strane a z tej strany okna zatvarame. On zas nemá problém s tým ze od jari do jesene vonku grilujeme, mame návštevy a sedíme aj do druhej rána vonku alebo sme v bazéne. Všetci sa tak tolerujeme. Život na dedine nič iné neurobíš.

gelifil
2. máj 2024

@nwnw
@lakebabe nie ste susedy??😀😀

lakebabe
2. máj 2024

@gelifil nie 😄 my mame len chlapa suseda slobodného ale jemu je jedno ma firmu doma a dom ma ďalej od nás pri nás ma len jeho zvery 😄 a vždy ho pozveme na grilovacku tak sa rad pripojí 😁

nattinatta
autor
2. máj 2024

@stellarstar nepomáhajú, skúsila som 🤣lebo tak kikirikaju ako by som ho mala vo dvore pri dverach🤣

gelifil
2. máj 2024

@nattinatta chod spat do izby na opacnej strane

patus_2
2. máj 2024

Ja už neviem, ale k dedine kikirikajuci kohút, stekajúci pes, kosačky, píly, aj pachnuci dobytok proste patria. V meste by si sa zase nevyspala, lebo hučia auta, električky cinkajú a vlaky trúbia... Ani na samote pri lese nemáš úplne ticho. Minule sa tu riešilo lístie zo stromu, teraz kohút... Ja teda neviem, ale človek si na tie zvuky zvykne, jedine žeby nechcel...

charaka
2. máj 2024

@nattinatta Skvele odpovede... hodne modreho konika... mrzi ma to a absolutne chapem... asi sa ale neda nic robit. Ak sa ozves, budes ty ta zla, tomu ver. Naucit sa spat so stuplami? Ak nepotrebujes byt "v strehu" napriklad kvoli detom v noci. Drzim palce.

lakebabe
2. máj 2024

@patus_2 to je to , že keď som bývala v byte budilo ma, že sused o tri poschodia vysie bol v noci na záchode a spláchol. Bolo tam počuť keď susedom deti dupali nad mojou hlavou , keď niekto klepal rezne...
Na dome máš zas cinkularky , kačky, kohúty, rozhlas ,

amel
2. máj 2024

Žiaden kohút nekikirika nonstop s stavím sa,že ten kohút je jeden.

marca12
2. máj 2024

@amel Ale kikirika. My sme mali takeho,ktory bez prestania kikirikal. Cely den kikirikal to som este nezazila take nieco. Mna z neho isiel slak trafit a hanbila som sa pred susedmi. Tak sme ho museli dat prec. Odvtedy nechcem kohuta ani vidiet.

lakebabe
2. máj 2024

@marca12 to už čo je hanbiť sa za kohúta 😄
my zas mame takého psa, tiež sa za neho hanbím , niekedy sa bojí po tme keď tade prebehne žaba alebo myš a steka aj o druhej ráno ako najaty. Musíme ho ísť von ukludnit 😄
Ale niektorí kohuti kikirikaju ozaj nonstop

butterflyeffect
2. máj 2024

Juuj tak ja co tu citam tak mi mame asi brutal dobre steny a okna 😁 susedia tiez kohuta, kikirika, psi stekaju, kosacka bezne, dokonca teraz na vedlajsom pozemku demoluju dom a ja ked zavriem okna nic nepocut🤷🏻‍♀️ prvu noc ked sme sa nastahovali na dedinu som nevedela zaspat ze ake ticho oproti mestu 🙂

Jedine co viem poradit su stuple, pripadne zapnut telku alebo radio nech sa nesustredis na hluk z vonku… a pockat kym sused nespravi z kohutov polievku 😁

lakebabe
2. máj 2024

@butterflyeffect problém je len v lete keď sú v noci vetracky otvorene pokiaľ nemajú klimu😀
v zime nič nepočuť ani u nás

nattinatta
autor
2. máj 2024

@amel vy tam nebývate, tak lepšie uprasnim z pravej strany suseda ma už staršieho ten mi nevadí keď bol iba sám, no a z ľavej strany je to oddenele dom plus záhradka mala a plus jedna veľká kde sú 3ha kohútik a je ešte plus jeden v tej malej záhradke tak vy si neviete ani predstaviť co je u nás všetko pocut

nattinatta
autor
2. máj 2024

@gelifil nepomáha všade to je počuť

nattinatta
autor
2. máj 2024

Bývam v meste nie na dedine

amel
2. máj 2024

@nattinatta aha,takže záhradky 3🙂Viem.Byvam v dedine a od malička sme mali sliepky i kohúta.
Ak celú noc kikirika,to je špeciálny kohút.
Treba ísť do panelaku .

nattinatta
autor
2. máj 2024

@patus_2 nepísala som ze bývam na dedine, bývam v meste

lakebabe
2. máj 2024

@nattinatta tak to máš v meste všetko dokopy. Ale neviem ci v meste tie vyhlášky nie sú nejako inak robene , lebo známy chcel kedysi v centre mesta pri bungalove mat nejaké kury a tak a nakoniec ich nedal, lebo by s tým bol v meste problém

elisebah91
2. máj 2024

Odveci ale na zasmiatie..
Spime a o polnoci počujeme kirirki kikiriki...muž-zavreli sme sliepky?jasné. Nedalo mu išiel hľadať príčinu.
Príčinou bol susedov zatulany kohút na cudzom neobyvanom pozemku. Chudák zablúdil asi 😅

aniele
2. máj 2024

Akí sme rôzni... keď sa v tieto dni, keď je už teplejšie, ráno o štvrtej preberiem, zvyknem otvoriť strešné okno na spálni, len ako vetrák. A všetky tie ranné dedinské zvuky, štebot vtáčat na buku vedľa domu, kikiríkanie susedinho kohúta, občasné zaštekanie psov... na mňa pôsobia nesmierne upokojujúco. Akože - všetko je na svojom mieste. Zväčša znovu zaspím. A to som mestské dieťa. Asi sa vo mne ozývajú atavistické pudy mojich dedinských predkov 😀.

kacena4
2. máj 2024

pises ze byvas v okrese senec, zaujimalo by ma v ktorom "meste" a ak si v rodinnom dome je to normalne ze ludia si tam pestuju a chovaju zvierata najma tie domace... chod do bytovky tam kikirikanie nebudes pocut - len susedov

momoftwo
2. máj 2024

@lakebabe kazde mesto to ma vo VZN inak, napr. u nas v meste je to v niektorych stvrtiach zakazane, pripadne v blizkosti skol, skolok atd..v nasej stvrti nie ale na nasej ulici nikto nic nastastie nechova, kikirikanie kazde rano musi byt velmi neprijemne, asi by som zacala vo velkom chovat macky😁