Problém so susedmi

12. jan 2023

Ahojte, približne rok dozadu sme kúpili byt. Ide o byt v bytovke, kde je iba 10bytov. Problém máme so susedmi, ktorý majú dvere hneď vedľa našich, keď sa stretneme vo dverách je problém sa obísť, tak sú dvere natesno.
Susedia manželský pár, vek cca 50-60rokov majú dvoch synov. Jeden z nich je nezamestnaný (má cca 30rokov) má problém s alkoholom. Každý deň doobeda, keď nie sú susedia (rodičia) doma, tak si ich syn vodí do bytu "ožranov" z celej dediny, ktorý sú tu už známa firma a nie je žiadna novinka že napr. kradnú v obchode. Je počuť len nadávky a hlasný rozhovor ako niekde v krčme. Odchádzajú vždy na obed. Okrem toho je občas počuť po večeroch z ich bytu hádky a bitku, keď sa ho snažia rodičia dať do laty ale neúspešne. Nočný pokoj nerušia, ani cez deň keď sú hlučnejší nemáme s tým problém. Problém však je pre mňa otázka bezpečnosti. Som doma na materskej, ďalšie dieťa na ceste a ja sa vždy len trasiem keď idem z bytu, aby som ich opitých nestretla na chodbe a niečo mne alebo deťom neurobili. Manžel robí na 12ky. Rozhovor s jeho rodičmi dopadol tak, že suseda nás poslala do teplých krajín, že oni tam bývajú 30 rokov a čo ja si idem určovať pravidlá keď sme sa čerstvo nasťahovali. Ostatný susedia to neriešia, lebo sa to deje v čase keď sú v práci.
Mám možnosť riešiť tento problém inak ako odstahovaním sa?

doriiis
12. jan 2023

Kaser do vačku

alzbeta1301
12. jan 2023

Volala by som policajtov zakaždým 🙂

pribinak
12. jan 2023

Súhlasím s
@alzbeta1301

alzbeta1301
12. jan 2023

Možno to pomoze možno ich len naseries. Ale keď ich naseries môžeš to zas pouzit ako dokaz stačí keď ti poškodia dvere alebo nejaký majetok a je klid

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
12. jan 2023

@jabadabadu Ehm policajti - napr z vedľajšieho bytu pocujem hádky bitku, sú to starší manželia a viem že majú syna ktorý pije.
Chce to trosku pozornosti pri čítaní textu

tenerife0
12. jan 2023

Od 6-22 policia nic s tym nespravi....

svetlonos
12. jan 2023

Z debilov a ozranov sa anjelibnestanu a rozum uz nikdy mat nebudu, ci rodicia ci syn.
Ja by som byt predala a obzersla sa po inom, lebo toto by mna vytacalo do mepricetnosti a este s detmi!

syslik81
12. jan 2023

pokial teba nenapadnu alebo inak neohrozuju policajti s tym nic nespravia .. bohuzil.. jedine pockat ci sa neozerie tak ze skonci dakde pod autom alebo sa vystahovat .. no predaj bytu s takym susedom asi nebude lahke ...

nely1704
12. jan 2023

Odsťahovať sa. Žiaľ pri kúpe bytu si treba dať dobrý pozor na susedov a vy ste trafili zle.

isis234
12. jan 2023

Ak máte správcu, treba ho upovedomiť o tom. On si nájomníka predvolá.. Ak by sa náhodou niečo stalo, budú to riešiť policajti

bambulka79
12. jan 2023

@isis234 Silvester už bol....

kornelies
12. jan 2023

Jedine riesenie-odstahovat sa. Treba si uvedomit, ze deti su tiez hlucne, placu, buchaju hrackami a ludom to moze vadit.

isis234
13. jan 2023

@bambulka79 trochu od veci koment... ale tak to riešia v bytoch. Treba písať autorke k danej veci, nie mne

myrra81
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
myrra81
13. jan 2023

cely zivot mi dupu deti nad hlavou, nevadi…su to deti, nikdy som sa nebola za to stazovat bolo by mi to uplne trapne, ale alkoholika by som v bizkosti veru mat nechcela, skuste sa poobzerat po nejakom inom byvani a hlavne sa vzdy pytajte na susedov

kornelies
14. jan 2023

@myrra81 Pokial budes mat homeoffice, videokoferencie a ludia sa ti budu stazovat na hluk , lebo dupu,atd no prijemne ti to nebude. Vyrusuju a dost. Hlavne, ked su to medzinarodni klientni a riesis veci v hodnote stoviek tisic eur.

myrra81
14. jan 2023

@kornelies aj ludia co robia nocne a cez den chcu spat, maju behajuce deti nad hlavou, to teda nemaju vyhru…bohuzial deti sa nedaju vypnut, ja som mala nad sebou susedu co viac hulakala po nich ako ony dupali.

kornelies
14. jan 2023

@myrra81 Chces spat, das si stuple do usi. Praca je o niecom inom. Ja som len chcela mojim prispevkom povedat, ze ludia s malymi detmi tiez vadia inym vekovym kategoriam. Vsetko je o tolerancii.

mondolina
14. jan 2023

@kornelies
pracovať máš v miestach na to určených, keď ti vadí hluk od susedov.

myrra81
14. jan 2023

@kornelies rozumiem ti ale je rozdiel ked mas vedla seba nevyspytatelneho alkoholika co moze podpalit dom a dupajuce deti
ktore tolerancii medzi susedmi nijako nerozumeju, u nas jeden taky co pracuje nocne chodi susede vyklopkavat kvoli detom alebo jej nechava vulgarne papieriky na dverach, ja si pamatam ked mal on dve male deti ako im zakazdym vulgarne nadaval, tie deti boli cely den ticho pred tv, aby ho nebudili…

kornelies
14. jan 2023

@mondolina Fakt? Takze napisem CEO do Danska, ze som dostala radu od pani na MK, ze home office nie je pre mna vhodny 🤣.
Suseda by si mala uvedomit, ze 2 a pol rocne dieta by malo ist aspon 1x za den von.