Problém so susedmi - veľký hluk

jarkapa
26. dec 2014

Ahojte. Napísala som tu už niekoľko príspevkov, čo sa týka susedov...ale potrebujem vedieť, či sa tu nájde niekto, kto si skutočne so susedmi poradil - hlavne s tými, čo bývajú nad nami. Či našli nejaký účinný spôsob, riešenie, ako sa zbaviť hluku od nich. Okrem odsťahovania samozrejme, pretože to sa mi vyriešiť teraz nedá...sú tu vo fóre písané rôzne diskusie, čo sa tohto týka, rôzne rady, ale ja potrebujem vedieť, či sa to niektorej z vás aj podarilo.

wagnerovka
26. dec 2014

@jarkapa podla mna im to treba vratit, aj ked neporusuju nocny klud a su cez den prilis hlucny. pouzit vrtacku ked im deti po obede spia dajme tomu 🙂 pripadne to opakovat , pár krát za sebou, aj kladivom resp. tlcikom trochu pobuchat a ,,keby volačo" tak hold smola min. mesiac prerábate 😉

cottonwomen
26. dec 2014

@wagnerovka to je už len nápad ..... 😲

henikav
26. dec 2014

@jarkapa my nemame sice problem so susedmi, ale medzi nasimi podnajomnikmi je stale zvada a vzdy mi volaju ako skolkari. A najlepsie co zabera je porozpravat sa a vysvetlit, ze nevrta preto lebo ju chce nahnevat, ale preto ze robi to a to a bude to trvat asi tolko casu. Ona zase tiez moze vyjst von a povedat mu teraz som ulozila maleho spinkat, mozete byt chvilku ticho kym sa vyspinka. Nakoniec sa dohodli, ked je najvacsi lomoz a vrtanie, kocka ide s babatkom na prechadzku, alebo na navstevu k mame.
Teda najlepsie riesenie je podla mna riesenie po dobrom, ak si zacnete robit schvaly, to nikdy dobre neskonci.
Drzim palce, aby ste mali rozumnych susedov s ktorymi sa da normalne porozpravat

operaphantom
26. dec 2014

A co robia, dupocu ci hluk? Ciastocna pomoc je urobit si doma akusticky podhlad pod tvoj strop. Ale opakujem, je to len ciastocna pomoc, lebo hluk sa bude sirit cez vertikalne steny a priecky....

katka040
26. dec 2014

My sa stymto problemom pasujeme uz rok, kupili sme si krasny 5izbovy byt, kompletne prerobili a vrazili kopec penazi, ale horni susedia su totalne hlucni, neohladuplni, bezne pustaju pracku o 23 hod, dupu, buchaju mam pocit ze kazdu noc prehadzuju nabytok, o pol 2 rano ked som ich bola poprosit nech su ticho ze nemozeme s detmi spat tak prave vysavali a pozerali na mna ze aky mam ja problem.Najskor sme sa s nimi pokusali po dobrom, neskor to prerastlo do susedskej hadky, pisali sme aj staznost na bytove druzstvo...ale vsetko je po starom, je to vsetko o ludoch a bohuzial ked mate nad sebou idiota ktory si neuvedomuje ze parkety bez kobercov prepustaju uplne vsetko. Uz ani neviem kolko krat sme im v noci zvonili a oni arogantni ani sa neunuvali nam otvorit, tera im buchame do stropu alebo o radiatorove trubky, ale to nie je riesenie, takze ideme asi zhanat pozemok a stavat aj ked sa zadlzime na kopec rokov, ale uz ten hluk nezvladame a hlavne potrebujeme v noci spat viac ako 4hodiny.Kto nezazije, nepochopi , vela stastia so susedmi a cakam aj ja na niaky dobry napad ako na hlucnych susedov.

maria1989
26. dec 2014

@jarkapa tieto témy ma fascinujú, hlavne preto, že zväčša ide o to, že nie-matky vyrušujú matky 😀 ako keby boli matky zákonom chránené... ale konkrétne... zo zákona mimo nočný kľud nevyriešiš nič... istý človek to vyriešil tak, (hlučných susedov), že v čase, keď bol v práci (t.j. celý deň) jednoducho pustil na plné obrátky hudbu... nechal ju hlasno hrať celý deň... a pár dní či týždňov i tí najnechápavejší susedia prestali s obťažovaním 😀 😀 😀

korytnacka81
26. dec 2014

@jarkapa ja som mala aj zdola aj zhora 🙂 masaker, horni sa odstahovali, lepsie, boli delozovani kvoli exekucii a na dolnych som dala 2x podnet na mestskej policii za rusenie pokojneho byvania, alebo tak nejak, je to v bytovom zakone, no a na 3x by uz platila pokutu na MSU tak si to 2x premysleli. Mna uz nebavilo chodit buchat na dvere, robit prieky ked jej to oznamili doporucene postou z policie ze na nich bola podana staznost 1, staznost druhykrat a ze na 3x to bude financa pokuta 🙂 a podarilo sa 🙂

katka040
26. dec 2014

Rozmyslali sme aj o odhlucneni stropu ale je to financne dost narocne a dopredu clovek netusi ako to dopadne lebo zvuk sa siri aj vertikalne.
Nad pustanim hudby som tiez premyslala ale prislo mi to nefer voci spodnym susedom ktory pracuju z domu a cely den by mali peklo a horni susedia aj tak su cez den minimalne doma a prichadzaju vacsinou az okolo 21hod a robia hluk pravidelne do 2 rano, ale to zasa ja nemozem koli detom a svojim nervom. Rozmysla som dlho predlho ako sa "pomstit" hornym susedom ale oni vzdy maju navrch ci uz dupotom, buchanim, hlucnou TV a nemam na to uz nervy.

jarkapa
autor
26. dec 2014

@operaphantom Hlavne dupot od nôh, samozrejme aj hlasy, ale to dupanie a búchanie je najhoršie. Pozerala som na nete stránku potichu, je tam odhlučnenie stropu, stojí to kopec peňazí, len neviem, či to skutočne aj pomôže. A o koľko percent. Oni tam síce uvádzajú až do 95%, ale fakt neviem. Na náš strop by to vychádzalo cca 2000 Eur a pokiaľ by to skutočne nemalo pomôcť, nedám si to. Je to dosť veľa peňazí, experimentovať sama alebo cez nejakú obyčajnú firmu nechcem, najlepšie to dať odborníkom na odhlučnenie, ale fakt musím mať istotu, že to niekomu aj reálne pomohlo. Bez toho, aby som musela dávať odhlučňovať aj steny. Lebo to by som sa už nedoplatila...

katarina644
26. dec 2014

@jarkapa nasi susedia robia furt bordel, kedze krcmu za bytovkou maju zatvorenu, hlavne teraz cez sviatky. neriesim, dnes mali zurku do pol stvrtej rana. a co spravim? cakam, ze dnes sa to zopakuje🙂

snapi
26. dec 2014

@jarkapa mne z potichu odpisali, ze bez odhlucnenia aj stien nedosiahnem efekt aky by som chcela, tak sme sa na to vyprdli..Prisiel mi to ako velmi ferovy sposob jednania, lebo ma na to upozornili hned na zaciatku. ale nam sa jednalo o basy z domaceho kina nad nami. Vyriesili sme to najprv klopanim na dvere a prosbami. tretikrat priatelovi zabuchol sused, ze ked nam to vadi, mame volat policajtov. tak som si povedala, ok, budem ich volat. ale ostalo to len pri mojich vyhrazkach, casom si to nejako prerobili a uz pocujeme len telku, obcas hlasnu hudbu. takze nam vyhoveli. zo spodu zacali tiez s basmi, ale ak je to hodinka denne, tak mi to nevadi. Musela som aj ja spravit ustupky s tym, ze to tolerujem pokial toho nie je vela. (aj ked toho je vela, tiez musim vydrzat, ale nadavam si obcas..)Inak dupot, hovorenie, vrzganie postele z hora, pravidelny budicek dupanim a sprchou o 6rano, pranie o 23tej je uz normalka. snad si zvyknem. Obcas si zanadavam, hlavne, ked prerabaju v nedelu bez toho, aby dali vediet a do toho si pustia basy...(keby viem, ze budu prerabat, tak sa spakujem a odidem na vikend...)tak som som im tgrieskala a nadavala v kupelni, urcite vsetko poculi. pomzsleli si, ze som jebnu... ale stisili sa. o mne si urcite v bytovke myslia, ze som blazon, ale obcas je to fakt na nevydrzanie..od jari do jesene to riesim permanentne otvorenou vetrackou v spalni, vtedy hluk z ulice prehlusi susedov. a na ulicu som si ya tie roky uz zvykla. takze sa velmi tesim na jar 🙂.

jarkapa
autor
26. dec 2014

@snapi Aspoň že sú takí férový a napísali na rovinu. No mne ani hudba, televízor nevadí, ako práve ten dupot a najnovšie kúpený darček na vianoce - trampolína 😒 To sa tak ozýva po tej podlahe, že...tiež som si pri nich už prešla kadečím, od slušného jednania, cez nadávanie takisto doma, raz som ich išla v nervoch klopať na dvere a ani mi neotvorili...Pýtala som sa na polícii čo s tým, že pokiaľ neporušujú nočný kľud, tak sa s tým bohužiaľ nič extra robiť nedá. A dokonca, že nemusia otvoriť ani policajtom, keby som ich na nich zavolala. Že oni nemajú povolenie vstúpiť do bytu. Takže ako super...teraz, keď zistili, že nám to vadí, tak to robia naschvál, v noci, cez deň, v ktorúkoľvek dobu. Byt máme malý, takže toho priestoru veľa nie je. Keď je leto, snažíme sa byť čo najdlhšie vonku, lenže čo teraz v zime a cez sviatky je to tu najhoršie. Už fakt neviem, čo s tým. Jediným skutočným riešením je odsťahovať sa, lenže kde nato zobrať financie? Toto je vážne neriešiteľná vec? ☹ S tým sa naozaj legálne nedá niečo urobiť? 🤐

emili162
26. dec 2014

@jarkapa ahoj, ja som tiez tiez prednedavnom presne takyto problem riesila...som tiez zufala z vrchnych susedov, to co su oni schopni urobit za buchot je neznesitelne...mame male dieta a mne az srdce trha, ked ho uspim a ti idioti ho zobudia, lebo sa nevedia chovat a neberu ohlad na to, ze nebyvaju v dome, ale v bytovke...a teraz ked su sviatky, tak im prisli na navstevu dve rodiny po 4 osoby s malym dietatom, ktore uz druhy den lieta po byte, bucha a trieska, vrieska do desiatej vecer...vcera mi az v hlave trestalo, ako to decko buchalo a behalo po byte...ked sme im boli pekne dohovorit, tak este do nas vyleteli, ze my buchame, na co som ja skoro dostala zachvat, lebo mi sme ako pinki kvoli malemu a takuto blbost ti povedia...nehovoriac o tom, ze aj ked nemaju navsetvu tak kazdu chvilu dacim buchnu,,,,samozrejme maju plavajucu....stale chodia sem a tam, a to ako stado slonov, ja nepochopim, co tolko mozu chodit po tom byte...a co im stale tolko pada na tu zem...nehovoriac o tom, ze ked odchadzaju z bytu rano, podotykam o pol siestej, tak naco zatvorit dvere ako clovek, ked mozem s nimi tresnut ako primitiv...su to ludia bez chrbtovej kosti, lebo aj napriek tomu, ze vedia, ze mame male dieta, ich to vobec netankuje a nie su ohladupny...
takze ta uplne chapem, ale naozaj asi nic ucinne neexistuje, ja by som im tiez rada urobila nieco, aby si aj oni uvedomili...aha, no ved aj my tak asi trieskame...ale to asi nema vyznam...
este jedna baba mi poradila, ale to pre maleho, aby mohol chuda aspon spinkat, zapnut mu ventilator v izbe a trochu to stlmi ten buchot a zatial funguje...a my s priatelom pri televizore len trpneme, ze ci sa nezobudi...

jarkapa
autor
26. dec 2014

@emili162 To je hrozné ☹ Presne ako keby si našu situáciu popisovala...ja mám až žalúdočnú nervozitu, keď mám ísť z práce domov, čo ma tam zase bude čakať a večne aj čaká. Neviem skutočne ako ďalej, ak to takto pôjde aj naďalej, skončím na práškoch. Už teraz každý jeden zvuk od nich vnímam 2x horšie ako kedysi. Buší mi srdce, nespím poriadne, vstávam s nimi...takto sa predsa donekonečna žiť nedá. Ale ako z toho von? ☹

snapi
26. dec 2014

@jarkapa nic s tym nespravis. nic nespravis ani s horsim hlukom ako s dupotanim. Ani sudom by ti to pravdepodobne nepreslo...uz som si to zistovala 😉 . takze je to patova situacia. Ja to riesim tak, ze sa snazim odosobnit sa nejako od toho, ak mam zle obdobnie, tak som mimo domu co najviac, alebo v kuchyni, to je jedine meisto kde nepocujem susedov vobec. Hold, musis sa aj ty nejako prisposobit tomu co je, ak nemas moznost sa prestahovat. Je to mozno aj tym, ze je zle postavena bytovka. U nas to je urcite ten problem, lebo nie je normalne, aby som pocula fukanie nosa a kazdy krok v byte. Aj ked hovorili sme so susedmi vedla nas a aj pod nami a nas vraj nie je pocut. Este nam sused odvedla vravel, ze vas tu ani vidiet ani pocut nie je, tak sme mu vraveli, ze to je dobre teda 🙂. tak neviem no. Poznam to take nutkanie a ten vnutorny stres aj ked nie si doma a mas prist a uz mas nervy, co zase bude. ale to sa da ovladnut casom, prestanes to tak vnimat, ked nebudes chciet. ja sa teraz ucim pri tom spat a nezobudit sa na to. a snad sa naucim pri tom aj zaspavat a sustredit sa na pracu.

oktobermimi
26. dec 2014

Vítam ťa v mojom svete... riešime toto pol roka ak nie viac zo susedmi vedľa a teraz už asi mesiac a pol už aj so susedmi nad nami ... ☹ ☹

maslenka47
26. dec 2014

@emili162
ach jaj, uvedomujes si, ze mozno to, co si prave ty popisala, pocituju AJ z tvojej strany susedia, ktori byvaju zase pod tebou. Kurnik sopa je uplne normalne, ze ludia chodia po byte! Tiez je uplne normalne, ze o sviatkoch ludia maju navstevy. A je normalne, ze deti su hlucne a za par rokov ti mozno pojde prasknut hlava z toho tvojho. A tiez je uplne normalne, ze chodia z domu o pol siestej rano a mozno sa aj ponahlaju, ale to asi nepochopis, ked si cele dni doma. Ty by si asi mohla zacat troskou tolerancie aj z tvojej strany, kriste pane nie si jedina, ktora ma dieta alebo ktora ma nejake problemy! A evidentne sa ani nesnazis pochopit tych druhych, lebo vidis len seba. Skus trosku pouvazovat o tej chrbtovej kosi... Necakaj, ze niekto bude k tebe zhovievavy, ked miesto snahy pochopit a dohodnut sa, na nich prides stekat, ako si dovoluju chodit po vlastnom byte a mat vo vlastnom byte navstevy bez tvojho dovolenia.

@jarkapa Obavam sa, ze si nepomozes, ani prestahovanim ani nicim. Dokonca aj keby si sa prestahovala do rodinneho domu, stale budes riesit susedov (hluk, smrad, opekacky do 4 rana, nervozneho psa, rano o 6tej kohuta.. ) Sancu mas len dohodou so susedmi, pripadne tym odhlucnenym. Nam tu tiez susedka akurat teraz pred chvilou montovala na stenu nejaku policku. U nich trosku klepkanie, u nas rachot, ako keby sa snazila preburat stenu. Vela krat si ludia ani neuvedomuju, ze to, co robia, moze u susedov byt aj 100x hlucnejsie, ako sa im zda. Ale s vacsinou sa da dohodnut, len treba chciet a zvolit na kazdeho ten spravny sposob.

lianka123
26. dec 2014

odstahovat. kupit pozemok a odist. inak to neporiesis.

emili162
26. dec 2014

@maslenka47 jaj moja, zrejme ty sedis cely den doma tu na fore a len cakas, kedy si mozes ripnut, ze?????
len na upresnenie, my byvame na prizemi, takze pod nami nik nebyva....po celom byte mame koberce a chodime ako LUDIA, NIE AKO STADO SLONOV PO BYTE a keby som vedela, ze pod nami maju male dieta, tak sa aj tak chovam a keby mi prisli zazvonit a pekne nas poprosit, tak ako sme my prisli, tak sa na nich neosopim so slovami, ze oni trepocu, ale poviem, ze ma to mrzi a dala by som si pozor, vies?
a co0 sa tyka tych navstev, nech maju aj sto za minutu, ale nech sa chovaju ako ludia a nech tym neobtazuju susedov, hlasnym televizorom, vravov, krikom, buchotom, trepotom...k nam tiez chodia, ale chovaju sa ako ludia na navsteve, nie ako opice v zoo...
a ty moja, ak si nemas kde vybit zlost...tak tu nevypisuj blbosti, nik neni na to zvedavi

emili162
26. dec 2014

@jarkapa ja ta uplne chapem...vsetko ti verim, ja som tiez z toho na prasky...nechapem, ako sa niekto dokaze tak spravat a dakto dokaze normalne zit a nerobit susedom zo zivota peklo...
ja tiez mam kazdy den hrcu v krku, ze co zase bude a hlavne ako maly zase bude spat...je to kazdy den boj...ale ako z toho von???? sa pytam aj ja...neviem ti poradit, len ten dom postavit a pokoj.

terina25
26. dec 2014

vsetko je to o tolerancii.aj my byvame vo veziaku kde pocut skoro vsetko.dokonca ked sa susedia nad nami miluju aj to pocujem.zvykla som si🙂tiez maju male dieta kt.v noci casto place.ale co mam sa stazovat?my mame 2 deti tak to viem pochopit.horsie je ze susedia pod nami to nevedia pochopit pretoze sa stazuju na moje deti.podotykam cez den.minule mi vynadal ze som prij*bana pi*a.ze co v tom byte robime.no a ked uvidel syna ze ma topanky na nohach tak vrieskal ze preco nosi doma topanky.tak sonm povedala ze musi nosit ortopedicke topanky ze mu ukazem papier od lekara.v celom byte mame kobrce a hlucno je len cez den.o cca 10.00-20.00 uz lezia v posteli.nocny klud nerusime,hudbu nepustame,perieme max.do 18.00.a stale im nieco vadi.a podotykam ze oni deti nemaju.su bezdetny.ale zato maju psa kt.brese v noci a rano aj od 5.00 v kuse aj dve hodiny...takze ja nam zase opacny problem.
vzdy sa niekto najde kt.vude nieco prekazat.
no urcite nic nevyriesis ak je to di 22.00.

lianka123
26. dec 2014

mamicky versus nemamicky. sirsi kontext- musis si pomoct sam, nikto ti nepomoze. a vsetkym co sa rozculuju- zdvihnite zadky a zacnite zarabat peniaze aby ste si tie domy mohli dovolit. ten cas co stravite rozculovanim sa radsej investujte do vzdelania a do prace aby ste mohli z takeho prostredia vypadnut. zelam satstne a vesele 😀

katka040
26. dec 2014

@lianka123 myslim ze tvoj prispevok je absolutne od veci.Ja mam vysokoskolske vzdelanie , investovali sme s manzelom do nadstandardneho bytu vo vybornej lokalite v BA ale kedze nad nami byva dokonca starostka nemenovanej mestskej casti ktora si mysli ze moze vsetko a hlavne arogantne sa spravat a mestsky policajti su jej kamarati a robia nam zo zivota peklo svojim hlucnym spravanim, tak netusim co mam este viac spravit.Slusne spravanie a tolerancia je asi nadstandard.Mimochodom prave prisli susedia domov, behaju ako stado, trieskaju tak ze mam pocit ze mi padne plafon a pustili pracku ktora asi tazko dopere do 22hod.

lianka123
26. dec 2014

@katka040 nadstandardne byty su tie, ktore nemaju susedov nad hlavami 😉 tak to bola velmi zla kupa.. kup si pozemok a postav dom, urcite ti nebude nikto buchat nad hlavou.. ehm, ak mas vysoku skolu- tak to das..

martina28p
26. dec 2014

och baby,nezávidím vám...prešla som si tým istým a teraz som rada,že bývame v dome....mňa išlo poraziť,ked som dala malého spať na obed a nad nami deti susedov ťahali stoličku po plaávajúcej,alebo sa vozili na odrážadle,malý sa mi strhával zo spánku,plakal....večer tv od susedov,ja som nemusela mať ani zapnutý zvuk...v noci sexovali,postel vrzgala....od vedla susedia večer isli do práce a ich pes pravidelne o 22.00 stekal za nimi až mi ho bolo lúto......moje nervy pracovali a tým som bola na to aj citlivejšia....tešila som sa,ked prerobíme dom,aby sme sa mohli presťahovať,stačila nám jedna izba a balili sme veci....ale tiež to nebola výhra....susedia mali obrovského psa,ktorého púšťali na noc a ten brechal brutálnym hlasom na každé jedno auto,čo prešlo po ceste,na každé šuchnutie,počas búrky ho išlo poraziť a nás tiež.....syn sa budil,ja som nespala.....časom sme si však zvykli,už nás to nebudilo,hlavne som si to nemohla pripúšťať....nemať nervy.......viem že je to ťažké,ja po tých zážitkoch som šťastná,že bývame v dome,za to ticho to stojí....aj ked sú veci čo vedia prekážať,ale takým sa dá prisplsobiť,tolerovať.....už nie som taká precitlivelá,hlavne ked vidím,že deťom to nevadí tak ako mne.....držím vám všetkým palce,aby ste mali skoro pokoj 🙂

emili162
26. dec 2014

@martina28p krasne si to napisala...prajem vsetko dobre 🙂

lianka123
26. dec 2014

@martina28p mozno to ostatnych motivuje: rovnaky problem so susedmi ako vsetci ostatni, az som sa zdravo nastvala, susede so stekajucim psom som vynadala tak ze sa bala vyliezt z bytu, susedia nad nami maju z nas do dnes strach, lebo som im zacala pustat mrte hlasnu hudbu- vsak ona ma deti a tie "behaju" . ked sme vsetkych susedov poriesili a v bytovke je klud tak medzicasom sme sa profesne obaja posunuli dost daleko aby sme si mohli postavit vysnivany dom. mam 30 a zachvilu sa stahujem. dakujem svojim blbym susedom ze ma nastartovali a ze ma to posunulo vpred. citim sa skvelo ked ich vidim a vravim si= vy tu budete dalsich 20rokov splacat hypoteku a nervovat sa.. myslim si, ze clovek sa ma spoliehat sam na seba..

snapi
26. dec 2014

no nam tiez teraz prisli domov, najprv behanie po byte, buchanie balkonovymi dverami, vsetko sa strasne ozyva. teraz zasadli k telke. a ja, ze idem spat..no nic z toho nebude. takze moja taktika, pockam hodinku, ci sa skludnia, ak nie, tak sa pokusit spat, porozculovat sa a potom si priznat, ze si musim dat stuple do usi, z ktorych ma bolia usi...ako co ine spravit? nic...alebo si dam stuple rovno, nech predidem zbztocnym stresom.

@lianka123 mala dobru poznamku v tom, ze to motivuje ludi co najskor splatit hypo. nas to riadne motivovalo 😀

lianka123
27. dec 2014

@snapi nevies si predstavit ten pocit zadostucinenia ked sa vraciam z domu a vidim tych nasratych susedov a nezabudnem vzdy hlasno podotknut muzovi ze ci uz nam osadili okna na dome 🙂

baklik
27. dec 2014

@katka040 akoby si o nasej situacii pisala - nad nami tiez udupana krava so svojou 14r.dcerou, ktora sa sprava akoby mala 5 rokov a nie 14! a panicka je riaditelka istej nemocnice, dokonca aj bytova dovernicka, a takej sa ist stazovat, ze su hlucni...no co si to dovolujes? oni?!?! ja som tam bola niekolko-krat za jej dcerou, ze sa mi dieta snazi zaspat cez obed, nech sa mierni, ked pride zo skoly - oni obidve, nech prisli v ktorukolvek nocnu ci dennu hodinu - dupot, treskot, skripanie stolickami, trieskanie dverami, no ved coze, spravani akoby boli v rodinnom dome, nie v panelaku... stale su hlucni, ale odkedy som sa stazovala, ze nas to budi, tak su miernejsi, najma matka, ta jej pubertacka ani tak nie. aj nocne pranie skoncilo, klop-klop, ale to stihla urobit taku kauzu, co si to mi dovolujeme, stazovat s ana nocne pranie, ked predtym to susedom nevadilo, no nehoraznost...hlavne, ze hluk a vibracie z jej pracky sa rozliehali po celom byte... ale tak ja im trieskam do plafonu, ked dupu ako slony, niekedy pomoze, niekedy nie. dokonca minule bola ta jej dcera tak drza, ze zacala skakat a dupat este viac a cestou dole, nam este zavonila na dvere. toto dokonca urobila raz aj o jedenastej vecer, ked uz mi dieta spalo a mi sme sa tiez zberali... no co narobis, blbi lidi, taky lidi... je to aj o vychove, lebo ja si pamatam, ze ked sme boli deti so sestrou a sused sa stazoval, ze dupeme, tak sme sa zmiernili a nie,aby sme naschval robili este horsie, najma nie vecer. teraz pravidelne kazdy piatok od takej osmej behaju z bytu niekam von, vsak to ma len 14r., ja som v takom veku o desiatej musela bzt v posteli a toto si pride aj s tou jej dokonalou materou domov okolo 23-tej hodine. musim fakt povedat, ze som sa musela ozvat a pomohlo to ciastocne, ale pomohlo, to co robili predtym bol des a hroza, mna strhlo zo spanku ked prisli domov a mala som podvedomy stres vobec zaspat, kym neboli doma a vedela som, ze uz isli spat. aj nadalej vstavam s nimi, nepotrebujem ziadny budik rano nastavovat a spat idem zvacsa az ked viem, ze zalahli a nehrozi pravdepodobne nic z ich strany.
a este jedna vec pomohla, isty cas som rano vstavala skor ako oni a trieskala v kuchyni vsetkym, co mi prislo pod ruku,aby si uvedomili, aky hluk robia, ze to ze oni od nas nic nepocuju, neznamena, ze ani my od nich.. a zrazu nastalo ticho....na ich pomery, v porovnani s tym co predvadzali predtym...
tak drzme si palce, tiez som alergicka na nich... 🙄