Priateľ ma psychicky a fyzicky týra

janettte
19. sep 2017

Ahojte, potrebujem poradiť, som úplne zúfalá...priateľ má týra psychicky aj fyzicky..sme spolu 5 rokov, na začiatku to samozrejme fungovalo ako švajčiarske hodinky a až po čase sa ukázal čo je v skutočnosti zač ...najskôr to začalo len fackami a sprostymi urazkami na moju adresu, lenže ako väčšina tyranich, som chybu hľadala vo mne a vždy sa snažila náš vzťah za každú cenu zachrániť (mladá, sprostá, naivná puberťáčka) ...ale čím ďalej tým to bolo horšie a horšie...myslí si o sebe že nad neho nie je a má pocit že ma vlastni, denno denne na mňa nadáva, ponižuje ma, rozkazuje mi ako malému decku a ak nie je po jeho vôli alebo si opovazim otvoriť hubu tak ma začne týrať fyzicky...a ešte k tomu má aj milenku, ale keď mu poviem že o Tom viem, snaží sa má presvedčiť ze to tak nie je, že som psychicky chorá keď si tak vymýšľam a pod. ... celé roky som to trpela ale už mám toho dosť, konečne som si uvedomila že takto ďalej žiť nechcem a že musím konať kým som není úplne na dne...takže som sa s ním snažila rozísť sa, v kľude aby som ho znova nevytocila, čo sa mi nepodarilo a znova bola z toho dráma a zakončil to slovami: že ak mu to dojebem (náš vzťah) tak ma zabije ....bojím sa ho, je to totálny psychopat ktorý žije dva životy...ak od neho proste len tak odídem a nebudem sa mu ozývať, je schopný prísť k nám (bývam s rodičmi) a prevrátiť nám celý dom na Ruby...a ak to niekomu poviem, čo je zač, je schopný veľmi mi ublížiť ...a nemôžem ho ani udať, pretože nemám dôkazy o Tom ako sa ku mne správa .... nakoniec som začala premýšľať o Tom, že všetko poviem mojej rodine, zbalim sa a odídem pracovať do zahraničia a nejaký čas sa nevrátim ...lenze prvé miesto kde má bude hľadať je doma a bojím sa že mojej rodine ublíži...poradte prosim :(

lilyianka
19. sep 2017

@janettte mas predsa tatka nie? Bratov nemas? Akoze nemas dokazy? Ved ta fyzicky tyra..ked ta nabuduce napadne hned k lekarovi a policajtom nahlasit...verim,ze sa bojis,ale mozno je to len pes,kt.steka,ale nekuse...
Kazdopadne zelam pevne nervy a hlavne...ak sa ho bojis snaz sa vzdy byt s niekym..nech pojdes kamkolvek...to,ze sa ho bojis ty meznamena,ze sa ho boji aj niekto iny

pribinak
19. sep 2017

https://centrumnadej.sk

Zavolaj sem. Su tam sikovne kocky, poradia ti ako sa prichystať na útek. A aj ako podať trestne oznámenie a riesit pripadne problemi

Neviem ci sa ho tvoji rodicia boja, ale ty sa ho bojíš asi velmi
A zmaz históriu na počítači ;)

amyamyamy
19. sep 2017

Koľko máš rokov?
Určite sa poraď s rodičmi.
Hlavne s ním neotehotni.

lusesitaaa
19. sep 2017

Cim skor od neho odid !!! Nemozes tak zit. Zbal sa a chod. Hlavne ziadne ze Ta zacne odprosovat ze sa zmeni atd.... Chodbprec od neho cim skor

janettte
autor
19. sep 2017

@lilyianka nemám dôkazy, pretože nikdy som nemala odvahu ísť k lekárovi alebo na políciu ...teraz by som už neváhala ani minútu, ale ako naschvál, pri posledných jeho výstupoch som nemala ziadne viditeľné znaky (nie že by som chcela, ale mala by som aspoň niečo na neho ) ...ďakujem za radu, dám si na to pozor aby som nikde nebola sama

janettte
autor
19. sep 2017

@pribinak
Ďakujem
...bojím sa ho z toho dôvodu, že neviem čo od neho očakávať a čo bude ak odídem

vorkola
19. sep 2017

A naco este cakas?On sa nezmeni,never mu uz nikdy,a zvlast ,cim bude starsi, tym bude horsi

janettte
autor
19. sep 2017

@amyamyamy
Mám 22 ...fuu tak na to davam riadny pozor

11mirka22
19. sep 2017

Na tvojom mieste by som skúsila volať tam ako ti radí pribiniak, radšej to ako ísť k rodičom, keď sa bojíš o nich. Rady od odborníkov a profesionálov sú väčšinou lepšie ako od príbuzných, ktorí sú citovo zaangazovaní. Držím ti palce a hlavne keď sa už rozhodnes odísť, tak nadobro, za žiadnych okolností nesmieš ustúpiť. To by bol tvoj koniec. Zvládneš to.

janettte
autor
19. sep 2017

@lusesitaaa
Na také slová že sa zmení už našťastie neverím ...a ani s ním nechcem v žiadnom prípade zostať ... lenže normálne sa s ním rozísť nedá, jedine východisko bude asi fakt len zbaliť sa odísť a viac sa mu neozvat

pribinak
19. sep 2017

@janettte no ocakavaj ze bude sľubovať hory-doly, hrat ti na city, spomínať na vsetko pekne, klamať az sa budu hory triasť, vyhrážať sa skákaním pod vlak ci z okna, ....

Zrus si mobil. cislo, Fcb konto, ci konto na instagram, zrus mailovú schránku
Proste minimalizuj kontakt aspon prve tyzdne nechod sama na disku ci fo varu a radsej sed doma čítaj knihy

janettte
autor
19. sep 2017

@11mirka22
To je pravda, asi bude najlepšie riešiť s niekým takým čo sa v Tom vyzná.
Ďakujem za radu a povzbudenie

janettte
autor
19. sep 2017

@pribinak
našťastie už nič z tých krásnych reči na mňa nezaberie, ale očakávam to

Napadlo ma to, že sa jednoducho ,, vymažem,, a odídem preč

aklutam
19. sep 2017

fuu...tak toto je hrozné čítať, neviem si predstavit takéto niečo zazivat.prajem ti veľa síl,aby si to zvládla a odišla od neho.si mladá baba,musíš urobiť hrubú čiaru a začať odznova.nepokaz si život s takým debilom a hlavne pozor na otehotnenie.držím palce.

janettte
autor
19. sep 2017

@aklutam
Tomu ver, neprajem to naozaj nikomu ...ďakujem pekne za povzbudenie

katkalubkova
19. sep 2017

@janettte konecne si si uvedomila kde si robila chybu!
Nema to zmysel, bolo by vhodne od neho oddist, cim skor tym lepsie.
Je to ako pokazeny zub, treba sa ho zbavit cim skor, inak to bude len horsie.
Chod domov a na policiu.
Dovod by som udala, ze ma bije a vyhraza sa mi. Ak mas modriny, mozes ist aj k lekarovi a mas papier

pribinak
19. sep 2017

Ste spolu 5 rokov, mas 22. On ma kolko rokov?

denisa098
19. sep 2017

Maz si historiu,nepovedz mu ze chces odist,ak mas veci u neho,odit tak aby si sa pobalila ked tam nebude a budes vediet ze mas cas a nenacape ta ze sa balis.Telefon maj pri sebe s nachystanou 158 keby nieco,zdrhni k rodicom,vsetko im povedz,nikam nechod sama,chod k obvodnej lekarke,povedz ze potrebujes kontakt na centrum pre tyrane zeny,aspon psychologicku,ak sa ta dotkne,chod k obodnej a aj na policiu,ak ti ublizi nestaci aby si mala papier od lekarky potrebujes aj od policie ak by to zaslo az tak daleko.No a nebolo by od veci mat nejakeho dobreho velkeho kamarata,ktory by s tebou siel von ak budes nieco potrebovat,hlavne nechod nikam sama,lebo ako pises jemu isto cvakne ked odides a zrejme nebudes mat pokoj,no si mladucka a zivot mas pred sebou a ziadna baba si toto nezasluzi.Nedaj mu nic najavo,nepreriekni sa a havne s nim neotehotni,kym sa nezbalis,tak radsej nech je po jeho.

lenuliatko
19. sep 2017

Mna este napadlo, nahrávať si hovory s nim. Su aplikacie na mobil, zaznamená cely hovor. Ak je to zoči voci, na diktafón. Zrejme sa to nebude dat pouzit ako oficiálny dokaz, ale ak bude konfrontovaný na policii a bude zatlkat a ty im pustis nahrávku s vyhrážkami, pripadne audio, z ktorého je jasne, ze ta bije,, sam bude musiet priznat farbu. A urcite budu mat tvoje slova vacsiu vahu, nez len tvoje slovo proti jeho... Od policie si vela neslubuj, fakt, kym by ti velmi neublížil, oni toho vela nezmozu. Max. priestupok, pokuta a moze robit dalej zle. Keby si ho nahrala, ako vyčíňa, zúri, bije ta, brali by ta vážnejšie. A ozaj to moze byt, ze sa len vyhráža, vie, ze sa bojíš, ovláda ta tvojim vlastnym strachom. Je si tebou isty. Ale v skutocnosti by mozno nechcel problemy a opletačky s políciou. Ze je to len o jeho egu, snahe vlastniť ta. Preto najlepšie by bolo uplne nenapadne utiecť načas prec, najlepsie za hranice. Nech vychladne, zmieri sa s tym. Myslim, za vasim by neublížil, len ta tym drzi v šachu... Pretrhnúť akekolvek kontakty a zacat nanovo. Si mlada, uz, sama vieš, ze toto nechceš, ber nohy na plecia, utekaj a neotacaj sa.

pininka
20. sep 2017

Urcite obcas sledujes tv a vidis ake su tam pripady, kolko zien uz na to doplatilo, ze teraz riesia policajta ktory neurobil nic a muz zenu zastrelil. Okamzite treba ist na policiu a zavolat odbornicky, ktore ti presne poradia. Suhlasim ze musis mat dokaz, ja by som mu zavolala z policie, dala si to nahravat a dala aj hlasity odposluch. Zjavne nieje problem ho vytocit. Nechapem ze to nevedia tvoji rodicia. Treba ich na to pripravit. Hlavne nepocuvaj osoby ze aj ine zeny trpia a pod. Si mladucka, cim skor s tym nieco rob, kym ti neublizi horsiem.

pribinak
20. sep 2017

@denisa098 obvodná doktorka ma kontakty na centra pre týrané zeny?
Hm, to je pre mna novinka.
Naco ma ist do centra, ked moze ist k rodičom?

alaguema
20. sep 2017

@janettte zober si najpotrebnejšie veci a odíď k rodičom, všetko im vysvetli, ale ešte predtým sa zastav na polícii, poraď sa s nimi, ako máš postupovať ďalej, prípadne, ako ti baby radia - zavolaj mu odtiaľ a daj hlasitý odposluch. To by možno aj mohlo poslúžiť ako dôkaz, keďže nepôjde o nahrávku, ale o rozhovor v prítomnosti svedkov - policajtov, ktorí pri tom budú. Urobí sa záznam, možno ho aj navštívia. Mali sme podobný prípad v rodine, chlap sa vyhrážal presne takým spôsobom, ako ten, s ktorým si ty. Nič z toho sa neodvážil urobiť. Chlapi, ktorí mlátia svoje ženy, sú obvykle zakomplexovaní chudáci, ktorí si trúfnu len na slabších. Akonáhle ho konfrontuje niekto, kto má väčšiu silu, alebo moc (polícia), poserie sa v prvej sekunde. Následne by som na tvojom mieste zmenila číslo, zablokovala všetky sociálne siete a iné kontakty, ktoré môže mať a odišla na čas niekam vonku zmeniť prostredie. Po pol roku ho prestaneš zaujímať, nájde si, žiaľ, inú obeť a teba pustí z hlavy.

ada309
20. sep 2017

Urcite chod k rodicom a vsetko im povedz... aby ta mal kto chranit a dat na teba pozor.

Asi by som sa zbalila a nechala mu list na rozlucku,kde by som mu napisala,ze tvoji rodicia uz o vsetkom vedia a ze ak sa o nieco pokusi budes kontaktovat aj policiu...

Hmmm.. mozno by si zasluzil aj "priucku od bratov,otca,kamaratov,..." (viem,mozno trosku mafianska praktika,ale mal by vidiet,ze v tom nie si sama... )

Si strasne mlada aby si toto prezivala a aby si si nechala znicit zivot.. este mas len cely zivot pred sebou!

Drzim palce..

deti95060810
20. sep 2017

ten psychopat má koĺko rokov?
ja by som odišla k rodičom - on tam trvalé bydlisko nemá, takže ak by u vás robil krik, vyvolal bitku, porozbíjal by vám tam nábytok a pod. - tak volať políciu.... je to trestný čin obmedzovania domovej slobody a zato sú celkom slušné pálky - v base....Pri tomto paragrafe platí môj dom - môj hrad. žiadny cudzí človek nemá čo hľadať a ani obmedzovať majiteľa v jeho dome resp. byte, na jeho pozemku....
a čo rodičia rozprávajú na tento tvoj kvietok? Je známi aj v okolí, že je násilnej povahy?

deti95060810
20. sep 2017

@pribinak a prečo by nemohla mať....možno sa o to pani doktorka zaujíma....

simca06022011
20. sep 2017

@janettte chod k rodicom a ked zacne vyvadzat hned volaj policiu, zapni kameru.. co by si mu chcela dokazovat? ukaze sa sam...

mamaaaaaaaaaaa
20. sep 2017

Ak mas dokazy hned k leakarovi + policia a niet sa coho bat. Preboha dievca spamataj sa. Uz si mala od neho davno odist chuda moje. Takto trpiet pri nejakom debilkovi. Podobne som zazila od byvaleho. Bol agresivny isiel na mna s nozom. Nakoniec nas rozchod vyhrotila facka ktoru som od neho schytala.. a neskor som sa dozvedela ze je na drogach. Toto si len tak nenechaj .. vtedy som bola taktiez mlada a sprosta pubertacka a naivna. Drzim palce.

lalinko2010
20. sep 2017

je schopný prísť k nám (bývam s rodičmi) - teraz s nimi bývaš alebo nie?

denisa098
20. sep 2017

@pribinak ano ma si predstav,do centra len aby jej poradili,a k rodicom samozrejme.

maria1678
20. sep 2017

Zavolaj na NONSTOP LINKU PRE TÝRANÉ ZENY 0800 212 212, poradia ti a pomôžu. Hlavne NECAKAJ !!!