Premýšľam, či som sa v živote rozhodla správne

21. aug 2023

Ahojte potrebujem sa vyrozprávať tak nezávislé asi vidieť iným pohľad na vec ako vidím ja. Vopred sa ospravedlňujem že to bude dlhšie a ďakujem za prečítanie 🙏🏻

Ide o to že som vydatá , s manželom sme spolu 10 rokov, z toho 5 rokov manželia a máme spolu jedno dieťa.
Ešte pred tým ako sme sa stretli som mala 7 rokov vzťah. Bol to vlastne moja prvá veľká láska od puberty ktorá vo mne veľa zanechala.
Obaja sme boli mladý (17 a 19) zamilovaný,ale dá sa povedať, že tých 7 rokov bolo veľmi turbuletnych. Veľa hádok, rozchody a potom znovu spolu ale ľúbili sme sa
Vždy som to bola ja ktorá opustila, odišla, bola som s ním viac nešťastná ako šťastná, ale stále má to k nemu ťahalo späť lebo mi veľmi chýbal. No viem že som bola mladá hlúpa neskúsená ešte a veľa veci sme riešili ešte tak detinsky nerozumne.

Keď už sme došli do fázy že už sme spolu viac menej iba zo zotrvačnosti, zo zvyku, posledný krát sme sa rozišli po dohode a v dobrom že to tak obaja chceme.
Nejaký ten kontakt medzi nami ešte bol stále ale ja som stretla o pár mesiacov môjho už manžela teda, a tak tie kontrakty medzi nami slabli az tak že sme si už vôbec ani nenapísali nič.

A ide o to že veľmi veľmi dlhý čas po rozchode s ex snívalo ( možno aj 5 rokov ak nie viac) akoby mi v snoch chýbal, dlho som tomu nechápala prečo keď ja svojho vtedajšieho partnera ( teraz už manžela) som veľmi ľúbila.

S partnerom sme sa po roku a poo chodenia vzali, chceli sme to, bola som zamilovaná, všetko pekne klapalo, žiadne také hádky rozchody ako s ex. Jasné pohádame sa ale nie je vôbec také s ex s ním to bolo už ako telenovela.
Lenže s manželom sa od narodenia malého stále hádame, máme na seba málo času, už mi ani on neprejavuje city tak ako kedysi, v spálni to tiež nie je už to čo bolo, nezaujíma sa, ale je to veľmi dobrý človek, otec, snaží sa, pracuje aby nás uživil. No stále sa na niečom hádame.

Teraz som po dlhých rokoch stretla ex rozprávali sme a mne sa vynorili spomienky a chvíľkami sa pristihnem že rozmýšľam nad tým čo by bolo keby sme spolu ostali, či som neurobila chybu, či som sa v živote rozhodla správne

Akoby som uviazla v minulosti :( neviem úplne na neho zabudnúť. Zaujíma ma ako žije či je šťastný, ako sa má,

Ako to máte vy s ex ktorý vo vás zanechali takú veľkú stopu?

Ďakujem za prečítanie ❤️

ivangeline
21. aug 2023

Je to normalne ale sustred sa na svoj terajsi zivot a pracuj na svojom vztahu s manzelom.

autor
21. aug 2023

@ivangeline viem plne si to uvedomujem len hlava si robí svoje :(

liusa82
21. aug 2023

nebavim sa s nim a tiež som mala len jedneho pred terajším vzťahom.Podla mňa ked sa s niekým rozidem a už mám iný vzťah tak nekontaktovať a nezaujímať sa to je už ukončené a minulosť.Ale zase je pravda že mňa bývalak vôbec nezaujima🙂

petamich
21. aug 2023

vola sa to spomienkovy optimizmus - na to "zle" si zabudla a obzvlast ak teraz mas narocne obdobie vo vztahu s manzelom 🤷‍♀️

ja viem preco sme sa s ex rozisli, viem, ze to boli naozaj relevantne dovody a ze by nam to neklapalo a viac sa v tom nepitvem

autor
21. aug 2023

@petamich presne tak akoby som zabudla na všetko zlé a myseľ mi blúdi v spomienkach tak že sa ráno budím zmätená

bloger
21. aug 2023

Je načase podakovať za túto skúsenosť. A uzavrieť minulosť. Všetko ťa to pripravilo na niečo krajšie.

januska12323
21. aug 2023

Vedome tie myšlienky stopni. Stále ste sa rozchadzali, pri dieťati by sa zrejme stalo to isté.

dvoncb
21. aug 2023

@bloger asi sa s Vami sa nedalo žiť v prvom manželstve a ani v druhom ,moja

lonely66
21. aug 2023

mas dve moznosti:
1. opustit manzela s nadejou, ze s ex to bude super, comu ja neverim, ze bude
2. absolutne prerusit kontakty s ex, vsade zablokovat a prestat nanho mysliet a venovat sa tomu, ako zlepsit svoj sucasny vztah, z ktoreho mate aj dieta. teda, ak ti na tom zalezi, aby sa to zlepsilo.

svetlonos
21. aug 2023

Sadni si, vezmi papier pero a pis - dovody rozchodu s ex. To, ze ste sa rozisli v pokoji neznamena, ze by to mohlo byt super.
Teraz sa utiekas spomienkami k ex a tomu co ti chyba v manzelstve. Jasne, ze nebudes mysliet teraz na muza, ked sa hadate stale. To je jednoduchsie myskiet na exa, pretoze s nim nie si a to podstatne, co bolo na ho... si uz vytesnila z pamäti.
Presne takto sa objavoval v snoch kamoske jej ex. Par rokov, kedze manzelstvo bolo isty dlhsi cas náročné. Tiez spekulovala, co by keby. Dokonca jej ten ex v snoch hovoril, ze so zenou nie je šťastný.
V realite su obaja vetiaci velmi a nevera by nehrozila ( povedzme na 90% nnie).
Aj nam sa to pozmenilo po porode. Ale nie tak brutalne. Brali sme sa po 4 rokoch, prakticky od zaciatku sme spolu byvali. Boli aj situacie, kedy sme sa pohadali a vedela som, ze mm nie je vzdy zrovna baranok bozi. Nemyslim voci mne zrovna ale vseobecne ked sa nahneva. My sme si povymienali nazory aj teraz este. Nahlas, intenzivne, kratko a vybavene! Nikto sa neofici a bavime sa dalej.
Akr ked po roku sa niet moc o com hadat, no ( vacsinou).
Ani my nemame uz na srba tolko času, teraz pribudlo k skolkarovi babatko. No čas si kradneme ;)
Skor u vas je tam zrejme hlbsi problem, opytaj sa muza alebo pouvazuj ako to u vas presne zacalo.

euka210
21. aug 2023

Velmi neporadim, lebo moj prvy je aj moj manzel uz13r. Len trochu teorie, ze v mladosti tam boli silne city ktore sa u zeny hlboko vryju, ak bol aj sex tak duplom. A je logicke, ze ked je teraz horsie, ze sa Ti vynaraju tie pekne spomienky z 1.vztahu...vola sa to spomienkovy optimizmus...ako ked niekto teraz glorifikuje socializmus co bol u nas. Stretla si byvaleho, je normalne, ze sa ozivili spomienky a chces aj vediet ako zije a sa ma. Ale mame na to rozum, aby sme vedeli co je dobre a co nie.
Prichodom dietata sa cela situacia a fungovanie v manzelstve meni, chce to obetu z oboch stran a snahu oboch najst si na seba cas, pracovat na vztahu...to je celozivotna cesta a snaha. Takze riesila by som manzelstvo a nie byvaleho, ktory sa na chvilu zjavil v zivote.

petronelag
21. aug 2023

O tom je škoda premýšľať, keď to išlo v prvom vzťahu tak, keď ste nemali ani dieťa, ako by ten vzťah bol pokračoval potom, keby pribudli starosti o dieťa. Treba si budovať tento vzťah, dieťa pomaly vyrastie a vy budete mať viac času aj pre seba.

gabika128
21. aug 2023

Deti sú najväčšou skúškou vzťahu, ľudia sa častejšie hádajú, sú unavení, frustrovaní... Treba toto obdobie prežiť, uvedomovať si, že je to len dočasné a na vzťahu pracovať, nájsť si čas jeden pre druhého. S bývalým ste mali turbulencie a hádky aj bez detí, aké ťažké by to s deťmi asi bolo?🤔

bloger
21. aug 2023

@dvoncb a ty si kto moja? Práve si sa zobudila a nevieš komu vypisuješ? Vkaždom prípade dobré ráno.

deti95060810
21. aug 2023

asi ste si povahovo nesadli s ex.
Nemyslím že by to bolo lepšie ako teraz so súčastným manž...

babulkomale
21. aug 2023

Dieta preveri vztah. Aj Adela s Viktorom priznali, ze sa hadaju odvtedy co maju dieta. A to nerodila, netrapila sa s dojcenim, nemala hormonalne vykyvy atd.
Cim neznizujem prínos adopcie, len proste nepresla este aj tymito zmenami.
Daj si dokopy vztah s muzom, je to praca, makacka, nejde to samo.

sheila121
21. aug 2023

Žiaden bývalý vo mne nezanechal stopu. Pre niečo to skončilo a tak to malo byť. Nekomplikuj si život zbytočne.

autor
21. aug 2023

@euka210 samozrejme nejdem ho riešiť tiež má dlhodobý vzťah s partnerkou a určite nič také neplánujem ani nechcem. Mne len idú zrazu myšlienky v hlave a neviem sa ich zbaviť 😔

euka210
21. aug 2023

Tak nechaj myslienky plynut ktore same pridu, nezastavuj ich, ber to, ze prisli a ako prisli, tak aj odidu. A sny su len odrazom zaziteho dna, nasich tuzob, strachu, pocitov...vies ake somariny sa mne niekedy snivaju? Hlava si v noci robi poriadok...

autor
21. aug 2023

@euka210 tak dúfam že čím skôr to odide necítim sa príjemne s týmito myšlienkami predsa len sú to roky a každý z nás už žije iný život a určite nechcem aby to narušalo niekoho život

miadi
22. aug 2023

Ten prvy vztah znie hrozne. A Keby si snim ostala a mala dieta bolo by to len 100x horsie . By si od neho utekala aj s dietatom a bola uplna koza co sa k nemu zas a zas vrati totalne by to dietatu ničilo život . Sniva sa ti o nom lebo si nespokojna s muzom a vedia sa aj blbosti snivat dookola. To neznamena ze si mala ostat snim. Znamena to ze hladas unik od problemu s manzelom ze nechces riesit vztah ktory mas . Mate Asi len zle obdobie Treba sa snazit na tom pracovat .

miadi
22. aug 2023

Tvoj ex je ako zlozvyk je ako zavislost cigareta droga. Vecne si od neho utekala a vracala sa. Nevedela byt snim ani bez neho. Tak ako abstinent mà tazke chvile a vtedy ho to viac laka vratit sa k zavislosti tak aj ty Dumas nad ex . Ale to nebola laska. To bola tvoja zavislost.

calmmeadow
22. aug 2023

Určite si urobila dobre,že si ten prvý vzťah ukončila.Uz len podľa tvojho opisu to znelo ako úplne na prd vzťah,ale teraz už myslíš len na to dobré. Radšej pracuj na vzťahu s manželom,lebo žiadny vzťah nie je úplne idealny a každý sa musí popasovať s nejakými problémami.Mate spolu dieťa tak sa o to posnažte už len kvôli nemu

autor
22. aug 2023

@miadi presne tento pocit mám že toto je za tým a noc iné. Samozrejme nepremýšľam určite nad tým že teraz aj s dieťaťom opustim manžela, a dám sa dokopy ex. On ma tiež vzťah dlhodobo takže niečo také vôbec nie je ani reálne. Len presne to že s manželom máme nezhody sa mi vracajú teraz spomienky a sny s ex čo by bolo keby bolo. Ale by to bolo, či som neurobila chybu. Ja som celkovo taký premýšľacy typ človeka 🙂

autor
22. aug 2023

@calmmeadow určite chcem aby sa to medzi nami s manželom vrátilo k tomu lepšiemu, predsa len u nás všetko pekne klapalo od začiatku, bol skvelý, pozorný, milý, ale narodením dieťaťa akoby sme si nemali už čo pekne povedať všetko sa točí okolo dieťaťa obaja unavený nevyspaty nervózny a vybijame si to jeden na druhom

calmmeadow
24. aug 2023

každý vzťah sa narodením dieťaťa zmení.Je to náročné,ale aj v tom zhone si musíte na seba nájsť čas,inak to nebude fungovať.Držím palce