Máte doma lenivého chlapa?

sopka10
27. apr 2017

Caute baby , po mnozstve rozhovorou, staznosti a vyplakavania od kamaratok a znamych , by som sa chcela opytat , ci poznate tem pocit ked si uvedomite ze Vas chlap je vlastne jeden lenivy clovek , alebo stale velke nedozrete decko , ktore nema ambicie, je ziarlivy , je namysleny , stale s vami v niecom superi , jeho konicky vam pridu primitivne, tak isto ako aj jeho nazor na zivot vseobecne ..... a tak dalej ....
Specialne ma zaujima do akej miery vam to narusa zivot, ahlavne ak ste uplne odlisna ako on .
Zaujimaju ma pripady kde su taketo partnerstva bezdetne, taktiez aj ked uz maju deti , vlstne , nevlastne .to je jedno ....
Zaujimalo by ma ak poznate niekoho kto tutu ,,trofej,, doma ma , alebo ste same v takejto situacii ako si spolu nazivate , alebo ako sa s tm pasujete ?

23donca
27. apr 2017

S takýmto žijem už 6 rokov a neviem ako sa z toho vykrutit. Teraz čakáme dieťa a najradšej by som odišla od neho k rodičom ale neviem ako 🙁 presne tento popis naňho sedí. A už po tých rokoch naozaj nevládzem. Viem že chlapi iný nebudú, ale ja som typ človeka čo má rád všetko na poriadku a mám určité pravidlá. A to je pre chlapov nočná mora. Verím že bez neho by mi bolo oveľa lepšie. Možno by som upustila aj slzu, predsa len to je dlhý čas, ale určite by sa mi žilo lepšie bez neho ako snim .. ja si vôbec neviem rady

evittam
27. apr 2017

Ja odpoviem otázkou-preco vobec ste s takymi chlapmi a este s nim mate,cakate dieta,deti?!

sopka10
autor
27. apr 2017

Najlepsie je asi ak clovek takeho partnera opusti , aleco dalej ? a niekedy sa to z roznych dovod ani neda ... . najlepsie je ked sa takyto druh ,,lenochoda,, ani len neplanuje zmenit, alebo len nastartovat.... .. 23donca, preco sa neodstahujes k rodicom ?

evittam
27. apr 2017

@sopka10 Uved jeden dovod preco sa to neda a preco zostavat s clovekom,ktory ako pises ti nevyhovuje....Preco si s nim?!

pribinak
27. apr 2017

toto nie je o chlapoch, ze su lenivi a niem aki vseliaki. to je o nas, ze sme ochotne zacat zit s takymto clovekom, urobit si s nim, nie jedno ale napr. 3 deti.
potom sme nestastne, vsade sa len staźujeme, ale to, ze sme s takymto zacali zit, planovali spolu buducnost, deti.....to uz nekomentujeme

ja sa smejem na kolegyni, ktora toto dlho riesila, az jedneho dna povedala a dost. A chlap odrazu uvaril aj ine ako caj a prazenicu, pochopil princip fungovania pracky, spomenul si kde dieta chodi do ms, dokonca zistil, ze deti maju v skole nieco take ako ulohy, ze ak chcem nieco vybrat z chladnicky, treba ju najskor naplnit

kolegyna strajkovala a dlho, dlho, dlho a zrazu mal muz ine nazory a postoje

23donca
27. apr 2017

Pretože som nikdy na tento krok nenabrala odvahu, už som veľa krát od neho odišla ale zase sa vrátila 🙁 vždy ma nejak prehovoril 🙁 zlý nie je, ale nedokážem snim ani žiť pretože má všetko na ňom vytáča 🙁

sopka10
autor
27. apr 2017

@evittam ja sa pytam vseobecne , ja nemam priatela momentalne , ale tymto som si uz presla , no ale zato mam znamych a kamosky a bla bla ... a oni v takomto vztahu zotrvavaju , no a ja sama nechapem preco aj ked dovody ako : deti, peniaze, vychova, domacnost, milujem ho , alebo ved sme spolu uz dlho , ako to bude bez neho , co budem robit sama , co ma caka...budem sa citit osamela... a podobne...som uz pocula a tak sa chcem dozvediet ako sa da s takymto typom muza zit bez toho aby sme trpeli nejaku ujmu na dusi a na nervoch....

pribinak
27. apr 2017

@23donca to, ze sa k nemu vratis, to sa da scasti pochopit, ale ze si s nim urobis dalsie dieta, tak to je dost nepochopitelne

evittam
27. apr 2017

@23donca Hmmm, a co myslis,ze si vyriesila tym,ze s ním čakáš dieta? Prepáč za uprimnost ale bude ešte horsie...Nedokazes s nim zit a myslis,ze s dieťaťom to bude lepšie? Cele zle.
Fakt sa vam divim,zeny. Nedokazem s niekym zit,vytaca ma, je to vlastne .....,ale žijem s nim a spravím si s nim dieta.....Vela stastia.

evittam
27. apr 2017

@sopka10 Neda sa s takym chlapom zit. To nie je zivot. Co viac napisat....

sopka10
autor
27. apr 2017

@23donca ved ale ked mozes ist k rodicom , tak to vyzera tak ze mas v nich oporu kedze ta chcu podporit, tak preco este vahas a zamyslas sa na tym , ze preco by sa to nedalo , radsej ako mysliet tak , ze ano presne pre toto sa to da :D

23donca
27. apr 2017

@pribinak ja som spravila chybu že som sa vždy vrátila. Keby som to urobila len raz možno by to aj on pochopil .. ale u nás to bolo tak že 4 roky sme spolu len chodili, nevedela som si predstaviť aké je to žiť snim. A dva roky spolu žijeme a je to hrozné, ale je to zlé kvôli tomu, že ho pohodlnosti naučila jeho mama.. ona mu nosila všetko popod nos ak soplavemu decku..

vroni
27. apr 2017

Nuz, ked je ten tvoj muz taky strasne nanic, tak sa velmi uprimne porozpravaj s tou pani, co byva u vas doma v zrkadle, preco si ho brala a preco ho nekopne tam, odkial mu nohy rastu. Neexistuje ziaden objektivny dovod zit s gulou na nohe. Ak nejaky mam, tak to alebo nie je az taka gula na nohe alebo som zbabelec a bojim sa do zivota vykrocit po vlastnych.Zit s niekym, koho povazujem za odpad, by som nedokazala. A na co by to aj bolo dobre?

23donca
27. apr 2017

@evittam dieťa mám kvôli sebe .. nie kvôli tomu aby nám to napravili vzťah.. vždy som chcela dieťa.. dieťa pre mňa problém není, ja som sebestačná a dokážem sa o seba postarať aj o dieťa.. len je jednoducho ťažké po 6 rokoch tresnut dverami a odísť. Vrazila som do spoločného bývania peniaze a nechcem o to všetko prísť, a stále premýšľam nad tým ako všetko vymyslieť aby som neodišla z bojiska ako porazená. A on si vezme všetko ..

jumama
27. apr 2017

Minule tu bola otazka, preco zeny zotrvavaju s alkoholikmi, tyranmi a da sa to preniest aj na lenivcov - niekto tam v diskusii spomenul spoluzavislost. Zavisle vztahy nemusia byt len medzi alkoholikom a jeho rodinou, proste ludia musia dozriet a neustale na vztahu pracovat. Zena sa v case materskej a rodicovskej stava na manzelovi prinajmensom financne zavisla a aby to nedopadlo zle, tak treba hned na zaciatku stanovit hranice, co najviac sa o vsetkych co i len zacinajucih trabloch rozpravat. Nemozeme ocakavat, ze sa zmeni iny, ale musime zmenit seba, byt tvrdsie a nekompromisnejsie, vyzadovat - nie je to lahke ani zabavne, nie je to co sme si vysnivali? Naivita, nezrelost... nasa aj partnerova. Na kvalitnom vztahu treba stale pracovat, stale ho zveladovat. Pocitajte si o tom, najdite si knizku Melody Battieovej Koniec spoluzavislosti 🙂

pribinak
27. apr 2017

@23donca raz si povies, ze si s nim stravila svoje najkrajsie roky. potom sa budes chytat za hlavu ci ti nova sedacka, alebo plastove okna stali za to, ze si s nim zostala
na fotke vyzeras mladucka baba, by som sa pobalila a sla het.

dominika6
27. apr 2017

@sopka10
chlap sa nikdy nemení,to má žena len fixnú ideu že áno...a s takým mať dieťa je jej chyba nie chlapova..nech si ho uloví riadna dratva,čo ho bude hnať k robote bičom 😀..

evittam
27. apr 2017

@23donca A to je to spoločne bývanie napísane na neho?

sense
27. apr 2017

nastastie takeho chlapa nemam, a uprimne si ani neviem predstavit zeby som mala robit chlapovi sluzku a obskakovat ho to nech ide radsej k mamicke... druha verzia by bola ze ked nebude si mat do coho nalozit jest, ak bude si mat vobec co nalozit jest, a nebude si mat co obliect tak sa hadam trochu spamata...

sissy27
27. apr 2017

@sopka10 neviem si predstaviť žiadny dostatočne dobrý dôvod na to, aby som neodišla od niekoho, kto mi absolútne nevyhovuje... buď s jeho chybami viem žiť (veď každý nejaké máme) a vynahrádza mi to nejak inak, alebo idem ďalej...proste plusy musia prevažovať nad mínusmi, inak nie je o čom...

dominika6
27. apr 2017

@23donca aby si nebola prekvapená ked mu navrhneš odchod a on ti ešte aj kufre pobalí a zamáva na rozlúčku..
evidentne na vzťahu pracovať nemienite,dieťa si si s ním urobila zo stability a dobrého genetického základu,tak si vezmi pod pazuchu caky paky čo si do bytu kúpila a adios..lebo iné mi z toho nevychádza..🙂

dharmasanata
27. apr 2017

Chyba je tá že sa tieto ženy obávajú samoty. Vytvárajú si otázky z ktorých sa dopredu desia majú potom strach vucúva, sú zbabelé niečo zmeniť..radšej obetujú svoj život s chlapom s ktorým sú zo zvyku akoby mali zariskovať a skúsiť si na to pravé počkať a je ich hodne. Ale myslím že sa to týka aj mužov, možno na to majú rovnaký pohlaď v tom vzťahu možno práve preto sa nejdu v tom vzťahu roztrhať a nič neurobia preto aby bola žena spokojná

sopka10
autor
27. apr 2017

@dharmasanata zaujimave , ale mozno mas pravdu ved predsa kto nic nerobi nic nemoze pokazit ci ? akurat ze ja si myslim , ze velmi vela muzov to len proste zneuziva , lebo je to take pohodlne pre nich

oli18
27. apr 2017

Nevadí, že chlap vstupujúci do manželstva nič nevie. Takých je mnoho. Dôležité je, či sa chce naučiť niečo robiť, alebo nie. Poznám takých, ktorí sa naučili všetko, ale momentálne aj takého, ktorý sa učiť nechce. Jeho manželka ho berie takého, aký je a nerobí z toho tragédiu. Včas pochopila, že chlap sa zmeniť nedá, ak sám nechce. Stačia jej jeho iné dobré vlastnosti, kvôli ktorým s nim je. A to, že je lenivý a málo jej pomáha, nerieši. Urobí to sama a berie to ako samozrejmosť. Či jej to vydrží navždy, ťažko predpokladať. Takže záleží aj od postoja manželky, každá sme iná.

lilyianka
27. apr 2017

@sopka10 nic z toho co si vymenovala moj chlap nesplna....tak si mozem asi gratulovat....
Praveze mne by niekedy vyhovovalo keby zmiernil tempo....ked nie je v praci stale robi nieco okolo domu...nonstop...odpociva malokedy....to skor ja si pri nom pridem potom ta leniva 😆
Ale urcite by som nebola s chlapom,akeho si popisala vyssie...taky by sancu nemal

deniska2706
27. apr 2017

Chvalabohu takeho chlapa nemám ale No minimálne by som ho prestala obskakovat. Keď nebudú čisté taniere a nebude si mať do čoho nabrať jesť tak si ho umyje. Prestaň mu variť.keď nebude mať čo jesť tak si niečo spraví aj sám. Keď nebude mať čisté ponožky tak si ich aj sám operie. Keď bude prázdna chladnička tak pôjde do obchodu a niečo si kúpi...... A takto sa snáď naučí samostatnosti. Povedz že ty si po práci unavená aby si niečo ešte doma robila.tak keď sa mu niečo nepáči môže to spraviť on lebo tam býva tak isto ako aj ty
Držím palce

oldman50plus
27. apr 2017

Samozrejme že sú leniví chlapi, podobne ako aj ženy, ale povedal by som že vo veľa prípadoch je to "zlý a nesprávny menežment" zo strany ženy.
Ja ako chlap vedomý si určitých limitov ktoré 95% chlapov pri domácich prácach má by som to bez problémov zariadil tak aby to fungovalo.
Pár častých chýb:
1. Nie tak to nerob, musíš takto, nemám času ti to ukazovať, ak to nevieš spraviť poriadne tak si to radšej spravím sama, no pozri čo si zase urobil, všetko musím za tebou kontrolovať a opravovať.
2. To je dobre že si už tu z roboty, kde si tak dlho bol, najprv bež nakúpiť, potom daj prať, potom pozmývať schody, potom vypratať pivnicu, vlastne najprv vyprac pivnicu a potom umy schody, musíš to stihnúť do ôsmej lebo bude treba uspávať malú a potom sa učiť so synom a nakoniec má pokazený bicykel.
3. Treba nakúpiť, vypratať pivnicu, umyť schody, uspať malú, učiť sa so synom a opraviť bicykel.
4. každý chlap vie bez problémov spraviť všetko v domácnosti len ty nie, neviem prečo som si radšej nevzala Pištu Hufnágela
5. Postaraj sa o domácnosť
6. Choď dať okamžite prať, to že je práve finále ligy majstrov alebo začína Carrerasovo vystúpenie na zimáku nie je dôvod, ak sa poponáhľaš stihneš druhú polovicu.

Hyperbola vlastná mať, ale ruku na srdce koľko z vás kontinuálne robí niektorú z týchto chýb a potom obviňuje muža z lenivosti.

23donca
27. apr 2017

@dominika6 odišla som už tisíckrát a tisíckrát to oplakaval .. ale potom sa to znova vrátilo do starých koľají..

alex49
27. apr 2017

radšej budem sama ako sa každý deň nervovať s takýmto chlapom

mima4
27. apr 2017

@23donca a preco si sa nechranila proti otehotneniu?