Manžel budí 10-mesačného syna, keď vstáva do práce

marfa333
28. júl 2022

Maminky aj vy to tak máte? Ja spím so synom (10mesicov) v detskej, manžel v spálni, no aj tak keď vstáva do práce syna všetko zobudí, nech je manžel akokoľvek potichu. Cez víkendy, keď ho nemá čo zobudiť pekne spi. Riešite to nejak?

pribinak
28. júl 2022
elviku11
28. júl 2022

ked sa manzel snazi byt potichu, tak uz nic viac neurobis. Dieta si po case zvykne, je to len obdobie 🙂
(asi bude spat niekedy aj v kociku na ulici, aj na inych miestach ako doma...)
Tiez to zavisi v akej faze spanku je - ak v hlbokej, nemalo by ho to zobudit, ak v plytkej, tak ho preberie hocico :/

marfa333
autor
28. júl 2022

@elviku11 v kočíku na ulici spí v pohode. A doma na iných miestach ako vo svojej postieľke alebo pri mne v posteli za posledných 8 mesiacov zaspať nevie.

zmrzlinka2021
28. júl 2022

@marfa333 Ved synceka privrite v detskej, máte predsa pestunku a nech má tam klud. A ty sa vrát k muzovi do postele.

ankare
28. júl 2022

@marfa333 ja ráno púšťam rádio, vtedy tak nevníma okolité zvuky.

zuzanockamt
28. júl 2022

@zmrzlinka2021 Pestúnka ťa zobudí, aj keď začne dieťa v noci vracať zavreté v inej izbe?

zmrzlinka2021
28. júl 2022

@zuzanockamt ved dvere mozes zavriet tesne nad ránom. V zahraničí vacsina detí spí vo vlastnej izbičke a vedia tak fungovat. Dieta sa lepsie vyspí, rodič sa lepšie vyspí.

zuzanockamt
28. júl 2022

@zmrzlinka2021 Neviem, nemám skúsenosť. Do istého veku mám dieťa v spálni, keby čosi. Preto ma zaujíma, že ako to v akútnej situácii riešia rodičia, keď ho majú v inej izbe a napr. vracia.

nykkushka
28. júl 2022

@zuzanockamt my to máme tak, syn spáva od narodenie vo svojej izbe, ja som tam správala s nim do cca 1r,potom sme sa začali navzájom budiť , tak už rok a pol spáva sám. Keď je chorý, tak tam správame s nim... Neviem ako to majú iní
Ale v noci nemáme zavreté ani jedny dvere, môže hocikedy prísť...

marfa333
autor
28. júl 2022

@zmrzlinka2021 😂😂😂 To by som sa teda nabehala keďže ho stále kojím aj v noci a momentálne má regresiu tak je hore aj 4x za noc.
A dvere mame samozrejme pozatvarane celú noc.

marfa333
autor
28. júl 2022

@ankare to je celkom fajn napad

mogaa
28. júl 2022

len by ma zaujímalo ako to chceš riešiť😉nadránom má už slabší spánok tak sa prebudí, rovnako ho môže zobudiť ruch z vonku pri otvorených oknách alebo ruch z chodby.....

marfa333
autor
28. júl 2022

@nykkushka ja to tiež tak plánujem, ze bude od roka sam spinkať v izbe. Ale musíme sa odnaucit v noci kojiť v pravom rade, moc nám to nejde. Kým mu v noci nedám prso nezaspi znovu. Je hore a hnevá sa 🤷‍♀️

marfa333
autor
28. júl 2022

@mogaa ja len ze ci nemá nejaká mamička nejakú fintu na to, ako napríklad napísala pani vyššie, ze púšťa rádio 🙂 to mi nenapadlo 🙂

kulumulu123
28. júl 2022

@marfa333 celkom tomu nerozumiem ved ked si ty s malym v detskej izbe tak zavrite dvere aby ho nerusil muz v inej casti domu alebo z nejakej zahadnej priciny chodi muz do detskej a to ho zobudi??

pipistrel13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marfa333
autor
28. júl 2022

@kulumulu123 nie. Dvere zatvorené mame ako som už písala. Stačí, ze muz chodí po chodbe popred detskú na WC alebo do kupelky. Zobudí ho aj splachnutie... A nie, neučili sme ho spávať pri úplnom tichu. Nikdy. Práve naopak.

strapec
31. júl 2022

Biely šum zvykne pomôcť, mám appku v tablete, tablet v letovom režime 😉

marfa333
autor
31. júl 2022

@strapec ďakujem 🙂 zaujíma ma, ci je dôležité zapnúť biely šum už počas zaspávania alebo ho môžem pustiť už keď bábätko spí. Neviem sa to nikde dočítať. Chcela by som to synovi púšťať tesne predtým ako manžel vstane, nech ho teda nič nevyrusi

strapec
1. aug 2022

@marfa333 u nás ide celú noc na slabučko, cez deň ked suseda vysáva, alebo na Silvestra dávam silnejšie 🙂