Kedy začali vaše ratolesti spávať samé v izbičke?

jadodka
20. máj 2013

Ahojte kočky, chcem sa opýtať... kedy začali Vaše ratolesti spávať samé v izbičke. My máme veľký 4izbový byt, obývačka, spálňa..klasika, a dve detské izby ktoré sme vyriešili tak že v jednej sa spí a druhú majú herňu a študovňu ..starší syn 9r., v tej izbe kde majú spálňu tam spí syn a manžel, ja spím s mladším u nás v spálni, mne to absolútne neprekáža, ale dnes manžel že by už bolo načase presunúť droba ..2r, k staršiemu do izby.... všetci vieme prečo 😀 , drobenko búva celú noc bez pohnutia už skoro pol roka... ja mám len problém zo sebou že ho tam nechcem presunúť.... dobre sa mi s ním spí, ale popravde už by som aj manžela mala rada vedľa seba 😉 .... čo robiť??? presunúť????

cta
20. máj 2013

@jadodka ja som za presunutie inak si drobec navykne a z postele ho už nedostanete 😉 prajem úspešne presúvanie 😀

linda20111
20. máj 2013

@jadodka ja som tiez za presunutie 🙂 ked ti bude v noci smutno za nim tak ho mozes ist pozriet ako si v izbe spinka 🙂))

kattrin5
20. máj 2013

Moja mala spi sama vo svojej izbe od 5 mesiacov🙂 mam videomonitor takze ju v podstate stale vidim

alami
20. máj 2013

@jadodka mne sa malý presunul k staršiemu až teraz, má 5 a pol roka. 😅 Ťažko to nesiem 😢 😅 bolo mi s ním fajne 🙂

cawes
20. máj 2013

moj maly spi od narodenia sam vo svojej izbicke a vo svojej postielke. Nechcem kritizovat ale neivem si predstavit ze by som 2 roky spala bez svojho mm. Nepoviem ak je babätko ktore naozaj nechce byt samo do pol roka no max roka ale viac urcite nie.

anika159
20. máj 2013

Ja som maleho presunula v 9tich mesiacoch... Stale sa budi ale nie tak casto ako ked spaval s nami

albao
20. máj 2013

Citim to rovnako 😅 Ale mam vyhovorku, mame este babetko a to spi kvoli kojeniu so mnou. Z jednej strany mam pol-rocnu, z druhej 2.5 rocnu a citim sa ako taky hamburger 😀 Ale je to krasne, coskoro to pominie, tak si to este uzivam 😅 😝 Asi som ti neporadila, co? 😀 Ale citim s tebou, tiez budem mat problem sa toho vzdat 😝

miku1
20. máj 2013

@jadodka Určite by som ho presunula🙂 Hlavne pokiaľ už prespí celú noc, tak nemáš čo riešiť. Ja som tiež asi pred mesiacom už dala staršiu 2ročnú dcérku do detskej, nakoľko sa nám pred pár dňami narodilo druhé bábo, tak aby sa nerušili navzájom.

bubelko
20. máj 2013

@jadodka nasi spali od narodenia vo vlastnych izbach, ja s nimi v ich izbach do cca. pol roka. potom uz boli sami 😉

saska.t
20. máj 2013

od 10 mes. a zacala spavat omnoho lepsie 😉

katy2
20. máj 2013

Starsia dcerka spi sama od 2 rokov a maleho sme k nej presunuli, ked mal rok.... Stane sa, ze sa niektory z nich zobudi s placom, tak idem k nim spat v noci, ale to je fakt malokedy.... Pekne si zvykli.... 🙂

kika112
20. máj 2013

u nás bola situácia nasledovná: syn mal 18 mesiacov keď mu pribudla sestrička. Už nejaký ten týždeň pred termínom išiel spinkať do svojej izbičky, aby si zvykol, aby nemal pocit, že ho bábätko vytlačilo z jeho postieľky. Logicky sme teda mali postieľky dve - jedna v spálni, druhá v detskej, chodieval tam poobede spávať takže si ľahko zvykal. Keď mal 2 roky, dali sme ho už do veľkej postele, a keď mala dcérka 1 rok, dali sme jej postieľku k bračekovej. To bolo radosti 🙂 Ráno, keď vstali skôr ako ja, preliezol k nej do postieľky a hrali sa, "čítali" spolu knihy... bolo to milé 🙂
Čo sa týka spánku, bolo to bez problémov. Občas bol nejaký mrnkot, ale navzájom sa nebudili a ja som nemala problém vstať a ísť pár krokov do vedľajšej izby. U nás jednoznačne zvíťazila súrodenecká láska 🙂

sense
21. máj 2013

....moja mala ma 1 mesiac doteraz spala vnoci s nami v spalni v postielke co sa pripina k posteli a cez den pri nas v obyvacke v tej postielke, len sme tam dali mrezu, teraz ju zacinam davat pomalicky aspon cez den do detskej izby, a od troch mesaicov ak uz bude byvat kludnejsia a pominu koliky (dufam ze pominu omnoho skorej) tak ju tam budeme ucit davat aj na noc....

demonique
21. máj 2013

@cawes a vstavala si v noci aby si ho nakojila? sla cez cely byt do izby?

jasminet
21. máj 2013

@demonique mne obe deti spia od narodenia same vo svojich izbach a v noci som k nim chodila (chodim) nakojit alebo dat UM...

demonique
21. máj 2013

@jasminet no, to by som teda nezvladla. mne sa potom hrozne zle zaspava ked sa preberiem,co by som sa teda po ceste do malehoizby urcite prebrala. mne zatial vyhovuje, ze spi s nami a ked je hladny, tak len vytiahnem a spim 🙂

maria.vinea
21. máj 2013

ak ti spi celu noc nerozumiem ti - bud chces alebo nechces preniest do samostatnej izby.Ja osobne neuznavam spanie v jednej izbe do neviem kedy ... cim starsie dieta tym horsie odnaucenie.A manzelia maju spat spolu, ziadne delenie ten spi so mňou starsi s tatom ... !!! kdeze ! toto neni vychova spravnou cestou

bubelko
21. máj 2013

@demonique tiez som vstavala isla nakojit. dokonca aj ten prvy pol rok, ked som spala s nimi v izbe, som vstavala, lebo spali v postielkach. ja som sa nevedela vyspat ak lezali vedla mna. kratky poobedny spanok, ano, ale v noci nie.
od pol roka som kojila v podstate len nad ranom, pretoze spali viac-menej celu noc. a po odstaveni chodil a chodi v noci za detmi castejsie muz ako ja. a to z 2 dovodov:
1. kym si dam okuliare, on je uz naspat
2. castokrat sa ani nezobudim

demonique
21. máj 2013

@bubelko no, ja sa teda v noci moc nevyspim, lebo maly putuje po posteli a naraza do mna a manzela, ale kojim este asi tak 3x v noci, takze to by som si mohla rovno sadnut do obyvaku a byt poruke 🙂 myslim, ze kym sa budi na kojenie, tak si ho necham u seba. ale ak uz bude spat celu noc, tak zacnem presuvat pomaly 🙂 sak kazdemu inak vyhovuje

diusik
21. máj 2013

@jadodka presne toto riesim aj ja,mam chlapcov 3 a 2 rocnych a veru skoro kazde rano sa budime vsetci 4 naraz v posteli 😀 😝 ,ked ono je to tak pohodlne,raz som ich uz prelozila do detskej,ale nebavilo ma 3 krat za noc tam k nim chodit,lebo furt maminkaaa maminkaa.Takto ho dam do postele k sebe (maleho) a mam pokoj.Ale uz v lete sa chystame na velke stahovanie a uz nepolavim

mimikas
21. máj 2013

moj maly spi vo svojej izbicke vo velkej posteli od 14mesiacov. Ties som bola ta co mala s tym problem ale on to zobral uplne super a sam sa do postele vecer pyta. No vacsinou to beru horsie matky ako deti 😀 . Myslim ze je najvyssi cas ho presunut :o))

amouramour
21. máj 2013

fuha, ja by som teda rozhodne bola proti tomu presunut manzela do inej izby, je to velmi cudne a podla mna to nerobi dobrotu, netreba zabudat, ze aj manzel je niekto a aj na vztah s nim zena nemoze zabudnut ako ma dieta...ten ti raz ostane ked deti odidu🙂

aliza
21. máj 2013

@jadodka ahojcek, ja som prave 2 a polrocneho drobca presunula k jeho 8 rocnej sestre do izby 😀 a v pohode. Prvu noc som nespala, chybal mi a teraz by som ho uz spat do izby nechcela ani za svet 😀, konecne ma nikto v noci nerusi a decka su stastne, ze su spolu.

reanda
21. máj 2013

tak ja by som zas spanie neriesila tak, ze jedno dieta s tatom, druhe s mamou.. my spime vsetci traja spolu.. a zachvilu budeme vsetci styria spolu 😀 .. a deti pojdu do vlastnej postele, ked budu chciet
vsak nech sa muz presunie k vam a hotovo, nie? alebo aspon daj malemu postel do vasej spalne

dedenini
21. máj 2013

@jadodka Ja som tiez najprv nechcela..ze az ovela neskor. Aj ked my sme s priatelom spali na jednej posteli a dcerka bola vo svojej postielke u nas v spalni... ale ked sme prisli nedavno z dovolenky, taak ma napadlo ze dcerku dam do svojej izbycky...aj preto ze aby sa jej lepsie spinkalo, aby sme mali aj my cas na seba aj vecer, a aj som jej chcela jej izbicku pekne vyzdobit ... 🙂 a inak mala nedavno rok..teda presne rok aj mesiac a pol 🙂

nikinka1111
21. máj 2013

môj spinkáva sám od 8 mesiacov. vôbec mu nechýbam, ráno sa vôbec nebudí s krikom, počujem len ako sa začne hrať v postielke...

eliska07
21. máj 2013

Náš malý, keď mal necelé dva roky, tak sme mu kúpili veľkú posteľ, ale nechali sme mu ju v spálni u nás. A keď mal 3 roky a 4 mesiace, tak sme mu prerobili detskú izbu už nakomplet, tak aby tam mohol aj spinkať. Úprimne - naozaj si neviem predstaviť, že by sme my s mužom spávali oddelene - každý pri inom dieťati. Radšej by som sa v spálni potlačila tak, aby sa tam zmestili všetky postele, keď by si to dieťa vyžadovalo.

cawes
21. máj 2013
jadodka
autor
21. máj 2013

@eliska07 no my takto spávame asi 2 mesiace, dovtedy sme spávali s manželom a mladším synom na spojených postelách v spálni...tťakže to zase také tragické nieje 😎

jadodka
autor
21. máj 2013

@dedenini my sme stále spávali spolu všetci traja v spálni na veľkom letisku keďže máme veľké a mieru robenú manželskú postel, k tomu sme mali prisunutú ešte drobovu postel, takže to bolo v poho, ale asi pred 2 mesiacmi sme nakomplet urobili detské izby a postel sme presunuli už do detskej, tak manžel spáva so starším nie dlhšie ako 2 mesiace..ale už mu chýbam 😀 veeeeeeľmi 😀