Som tehotná a skončil mi pracovný pomer

danielakardosova
17. feb 2024

Dobrý deň,
chcem sa opýtať. Mala som pracovnú zmluvu na dobu určitú do 31.01. 2024. Otehotnela som približne júni 2023. Keďže som mala zmluvu na dobu určitú, už mi ju nepredlžili a prepustili ma. Čo mám teraz robiť? Mám sa prihlásiť na úrad práce aj keď som tehotná?

anjelicek26
17. feb 2024

Ved si už na materskej potom nie? Keď si tehotná od júna, tak ideš v marci rodiť...

aliaray1
17. feb 2024

@danielakardosova matersku mozes poberat aj ak si v tzv ochrannej lehote. Zavolaj si na socialku, vysvetlia ti.

danielakardosova
autor
17. feb 2024

@anjelicek26 áno som už na materskej, len sme nevedeli, ako to funguje. Moja mama robí zo všetkého stresy a potom už som aj ja v tom stratená. Ešte nikdy som nebola tehotná a vážne netuším, ako to tu funguje. Áno, mám termín v marci.

danielakardosova
autor
17. feb 2024

@aliaray1 čítala som to, ale tam nie je napísané nič o tom, keď mi skončila pracovná zmluva na dobu určitú.

vierka0508
17. feb 2024

@danielakardosova nemusi robit nic, si v ochrannej lehote. Este si sa mohla hodit na PN do nastupu na MD ale to sa da len do 7dni od skoncenia PP.

alex49
17. feb 2024

Teraz neriesis nič, po skončení materskej nabehnes na rodičak a po jeho skončení sa zaevidujes na up.

danielakardosova
autor
17. feb 2024

@alex49 takže nemusím teraz stresovať a bežať oznámiť veci na úrad práce

danielakardosova
autor
17. feb 2024

@vierka0508 ja som bola PN od júla až do 29.01. Od 29. mi dali materskú

vierka0508
17. feb 2024

@danielakardosova aha tak ok, nemusis uz riesit nic. Užívaj zatial nicnerobenie 😀

alex49
17. feb 2024

Nie, nič nemusíš, vyloz nohy a oddychuj 🙂

danielakardosova
autor
17. feb 2024

ďakujem teda za rady. Naozaj som s tohto všetkého sprostá XD mama mi dneska napíše, že či som sa prihlásila na úrad práce, keďže mi 31.01. 2024 ukončili pracovnú zmluvu. Hneď som začala aj stresovať, že čo teraz, či budem niečo doplácať, alebo ako to funguje. Som z týchto veci antitalent XD naozaj vám všetkým veľmi ďakujem 🙂

januska12323
17. feb 2024

Si na materskej tak sa nemáš prečo registrovať, iné by bolo keby ti ostali nejaké dni "visieť ".

olimuc
17. feb 2024

Hlavne neurob kravinu a cakaj do konca rodicaku na prihlasenie na upsvar … oberies sa o podporu a nebudes mat narok na nic. Ked pojde partner/ manzel na MD vyber si podporu .. cas mas mas 2 roky od skoncenia pracovneho pomeru…. Ak mas narok na podporu … ak nemas tak nemusis riesit

danielakardosova
autor
19. feb 2024

@olimuc aknsa smiem ešte spýtať... zo zdravotnou poisťovňou preteba niečo riešiť, či netreba?

olimuc
19. feb 2024

Ked budes brat podporu nie a po vybrati, manzel ukonci MD a ty sa mozes vratit na rodicak … v tomto obdobi nemusis. Ak by isiel manzel na MD a ty nemas narok na nic tak sa prihlas ako osoba starajuca sa o dieta … a manzel bude na MD … a neriesis nic