Po rodičovskej dovolenke nástup na maródku

peline
27. okt 2016

Ahojte vopred vám ďakujem za každú jednu skúsenosť či odpoveď,
Mám taký problém dňa 3.9.2016 mi skončila rodičovská dovolenka keďže som opäť tehotná na rizikovom späť do práce som nenastúpila keďže 3.9.2016 padal na sobotu tak dr.mi vypísal PN o deň skôr čiže piatok 2.9.2016 dnes po dvoch mesiacoch som zistila že som ešte stále neni na soc poisťovni nahlásená ako PN tu som posielala do zamestnania 2.9.2016 s potvrdením od kedy do kedy som poberala rodičovský príspevok tak som dnes volala do soc.pistovne že čo sa deje tak mi oznámili že to dali prešetriť kvôli tomu že má PN vystavenú ešte počas r.d. prosím akú máte skúsenosť môžu mi kvôli tomu jednému dnu zamietnuť celú PN ďakujem za odpovede

katriona1
27. okt 2016

@zalka můžeš poradit prosím 🙂

grelu
27. okt 2016

Ja som to mala presne tak isto...mne dali v robote nastup o den skor a nebol problem, ale ty to mas uz z predchadzajuceho mesiaca, tak sa to takto riesit neda

zalka
27. okt 2016

@peline hm.. spravila si chybu, no neviem ako sa k tomu SP postaví môže uznať PN .. ale defakto si nemala poistenie .. ak ti vznikla... nemám s takým skúsenosti.
zamestnávatel ti prvé dni vyplatil?

peline
autor
28. okt 2016

@zalka dakujem čiže môže uznať ale aj nemusí ...ake poistenie myslis prosím nie zatiaľ som ani od zamestnávateľa nič nedostala

zalka
28. okt 2016

@peline nemocenské, neobnovilo sa ti pretože počas RD ho nemáš, musíš nastúpiť do práce aby si mohla mať PN... a ty si šla na PN počas RD a to vtedy nárok na PN platenú nie je.