Neplatená rodičovská dovolenka

nana25
4. nov 2014

Dobrý deň chcela by som sa opýtať teraz 25.11 mi končí rodičovská dovolenka a chcela by som si ju predĺžiť na neplatenú rodičovskú dovolenku kde mám ísť a aké doklady potrebujem. Predtým som bola nezamestnaná. A ako to je keď mi dieťa chodí na celý deň do skolky. Ďakujem

mamulka211
4. nov 2014

Chod na socialku a tam ta nasmeruju do spravnych dveri. Je to mozne az do 5 ci 6 veku dietata.

xenicka13
4. nov 2014

Ked budes na neplatenej, moze byt v škôlke iba 4 hod., iba ak by si si platila zdravotku cca 55 e

mandarinkadarinka
4. nov 2014

Do škôlky môže chodiť na cely den, aj ked si na nesplatenej, az do 6 roku môžeš byt doma, stať bude platiť starobný dôchodok. Zdravotnú si musíš ty, alebo sa chod zaevidoval na úrad prace. Ale dieta ti môže zostať v skolke cely den

zubrienka1
4. nov 2014

@nana25 Ahoj, ja som to riesila v septembri. Ak budes na neplatenej predlzenej RD a das dieta do skolky na cely den, tak si musis sama platit zdravotne poistenie (56e a nejake drobene). Ak bude dieta v skolke len doobeda, tak stat za teba plati zdravotne poistenie.

alena1808
4. nov 2014

ja som sa tiez informovala a na zdravotnej som dostala tlacivo, ktore az bude mat dieta 3 roky musim doniest na zdravotku. a nic viac mi nepovedali. ale asi sama skocim aj na socialku im to nahlasit. no a dieta ozaj moze chodit len na 4 hodky do skolky. ale baby ktore boli tiez v takejto situacii to riskli , ostali na predlzenej a dieta bolo 8 hod.v skolke. len to nikomu nevykladali.